5 причин, чому вам варто встановити Linux

Навіщо взагалі встановлювати Linux? Що є в Linux, чого немає в Mac OS і Windows? Давайте разом знайдемо відповідь на таке популярне питання.

Надійність Linux

Якщо ви прийшли з середовища Windows, є одна річ, яка вас турбує. З часом ваш комп'ютер працює все повільніше і повільніше, оновлення займають все більше і більше місця на жорсткому диску, і настане день, коли ваш комп'ютер стане ще повільнішим ... Значить прийшов час зробити резервну копію ваших особистих даних на зовнішньому жорсткому диску і встановити Linux . У такому випадку ви зможете забути про повільність Windows і її оновлення, які зазвичай турбують. Якщо ви хочете оживити старий комп'ютер, ви також можете встановити Linux. Він дуже легкий і ніколи не підведе ваш робочий процес. Після установки ви можете оновлювати систему, коли захочете, і це ніколи не займе багато часу.

Лінукс безкоштовний і з відкритим вихідним кодом. Також слід звернути увагу, що система Linux дуже швидко завантажується, чим ви будете приємно здивовані.

Ви турбуєтесь про свою конфіденційність? Ви втомилися від великих компаній, які збирають ваші дані, щоб завжди краще впливати на вашу поведінку? Ймовірно, з цієї причини, користувачі відмовляються від Mac OS. Це, безумовно, та ж причина, по якій ви сумніваєтеся в Zoom, Skype, Hangouts і будь-якому іншому програмному забезпеченні для обміну повідомленнями, де немає гарантій на конфіденційність. За Linux не стоїть жодна компанія для збору ваших даних.

Що таке відкритий вихідний код?

Буквально це означає, що джерела відкриті. Іншими словами, ви можете отримати доступ і прочитати код ваших улюблених програм в Інтернеті. Якщо ви хочете перевірити, чи є щось підозріле в коді, ви можете це зробити. Ви можете знайти еквівалент з відкритим вихідним кодом для всього програмного забезпечення, яке ви в даний час використовуєте в Windows або Mac OS.

Часто початківців користувачів системи лякає те, що система Linux дуже складна в управлінні, саме це відштовхує від її установки на свій ПК. Але істина зовсім інша: Linux настільки складний, наскільки ви його робите складним. Якщо ви встановите Linux Mint, Ubuntu або навіть Manjaro, його буде простіше обслуговувати, ніж затребувану і всім відому систему Windows.

Більшість звичайних користувачів не побачать різниці між Linux, Mac і Windows, якщо хтось встановить систему без їх відома.

Ви будете здивовані, побачивши, як деякі дистрибутиви Linux виглядають, як Windows, і наскільки можна налаштувати свій робочий стіл і зробити його схожим на Mac OS.

У будь-якому випадку, оскільки в даний час люди знають тільки, як використовувати веб-браузер і відкривати Microsoft Word, це не вимагає особливих зусиль. Старий Firefox залишився колишнім, а LibreOffice виглядає точно так само, як Word.

Linux набагато більше налаштовується. Навіть, якщо ви будете змінювати тільки свій робочий стіл, у вас буде майже нескінченна кількість можливостей.

Новачки в Linux повинні розуміти одну річ: в Linux є одна програма для кожного невеликого завдання, і вона ефективно виконує свою місію, а не одна величезна програма, яка робить все. Наприклад, для управління екраном входу в систему у вас є менеджер входу в систему. Для управління робочим столом у вас є диспетчер робочого столу. Для управління вікнами у вас є менеджер вікон. Головне, зрозуміти цю схему роботи Лінукс, і у вас більше не виникне питань щодо його налаштування.

Linux дистрибутив - це просто версія Linux (налаштована певним чином) зі своїм співтовариством і філософією. Інший факт, який настільки ж чудовий, полягає в тому, що існує стільки ж менеджерів робочого столу і менеджерів входу в систему, скільки існує дистрибутивів, їх сотні. Це все дозволяє не відчувати себе обмеженим в Лінукс.

В системі Linux все є файлом. Це означає, що вам потрібно всього лише написати кілька рядків у файлі для налаштування програми. Проте, якщо запис в файл лякає вас, ви все одно можете використовувати графічний інтерфейс користувача (він же GUI).

Активна спільнота, яка підтримує Linux

Це значно спрощує отримання допомоги і необхідних консультацій, як для початківця, так і для досвідченого користувача системою. Ви також можете прочитати документацію по обраному дистрибутиву, задати питання, приєднатися до Discord, прочитати довідкові сторінки через команду man (скорочення від manual) в вашому терміналі, приєднатися до списку розсилки і т. д.

Виходячи з вище викладеного, ви більше не будете головною метою хакерів. Антивірус для Linux може знадобиться вам у вкрай рідкісних випадках, будь то Linux Mint, Manjaro, Arch або Gentoo.

Просте керування

Коли користувач Windows бажає встановити новий антивірус, наприклад, розглянемо його послідовність дій. Він відкриває свій веб-браузер, виконує пошук в Google, а потім завантажує його з офіційного сайту зазначеної програми.

Коли користувач Linux хоче встановити програмне забезпечення, він просто відкриває програму, яка обробляє диспетчер пакетів, а потім встановлює необхідні пакети (або програми). Всього потрібно натиснути максимум дві або три кнопки, і все готово. Також потрібно ввести свій пароль. Те ж саме для оновлення вашої системи або для повного видалення програми. Все швидко, просто і максимально зрозуміло.

Комфорт - ворог успіху

Комфорт не римується зі щастям. Це теж не синонім нового досвіду. Швидше, це означає кінець цікавості і кінець вашого навчання. Прагніть бути цікавим, і ви ніколи не помилитеся. Якщо ви виберете Linux, він стане відмінним союзником, щоб дізнатися більше про комп'ютери, операційні системи і про все, що ви можете собі уявити, що може бути хоч трохи пов'язане з сучасними технологіями. Вкрай важливо, щоб ви дізналися про ІТ сфери якомога більше. Лінукс допоможе вам в цьому нелегкому, але дуже цікавому процесі.

Якщо ви виберете Linux, він стане відмінним союзником, щоб дізнатися більше про комп'ютери та операційні системи!

Ефективний робочий процес

Як розробник, ви можете полюбити Linux тільки за робочий процес, який у вас є. Оскільки все налаштовується, ви можете створити те, що вам потрібно і те, що підходить саме вам. Автоматизація, сценарії, оптимізація продуктивності ... Все це лише верхівка айсберга.

Якщо ви не розробник, це не означає, що вам не слід переходити на Linux. Всі причини, про які згадано вище, залишаються в силі, і ми впевнені, що в більшості випадків ви зможете більш ефективно працювати саме з системою Linux.