Як дізнатися свого провайдера
Нерідко виникає ситуація, коли терміново необхідно дізнатися Інтернет-провайдера свого будинку, квартири або офісу. Вирішити завдання можна різними способами залежно від поточних обставин і ваших можливостей. Розглянемо тут усі можливі способи вирішення цієї проблеми.
З яких причин буває необхідно дізнатися свого провайдера
Наведемо найпоширеніші причини, через які необхідно знати, як дізнатися свого Інтернет-провайдера:
Технічні неполадки в роботі мережевого обладнання офісної або домашньої мережі. У цьому випадку може знадобитися консультація фахівців технічної підтримки з боку провайдера.
Неможливість встановити стійке Інтернет-з'єднання. Черговий фахівець провайдера перегляне налаштування роутера і список останніх підключень до мережі, щоб з'ясувати причину неполадки.
Необхідність офіційного звернення до постачальника Інтернет-послуг. Це може знадобитися, наприклад, при бажанні перейти на новий тарифний план або відключити послугу під час зміни провайдера.
У разі зміни місця проживання. При переїзді на нову квартиру завжди неминуче виникає питання - як дізнатися IP свого Інтернет-провайдера. Вирішити його потрібно, не відкладаючи в довгий ящик.
У разі втрати офіційного договору з постачальником послуги і, відповідно, його контактів і координат.
Якщо присутня хоча б одна з перерахованих вище причин, то вам нічого не залишається, як вжити заходів для вирішення проблеми. Нижче розглянемо, як це можна зробити.
Основні способи, як дізнатися свого провайдера
Існують такі способи вирішення «питання з провайдером»:
За старими квитанціями про оплату. Там обов'язково буде присутня назва провайдерської Інтернет-компанії. Спосіб може підійти, наприклад, у разі втрати офіційного договору з постачальником послуги.
За встановленим для домашньої або офісної мережі маршрутизатором. На корпусі мережевого пристрою може бути присутнім логотип або будь-яка інша інформація від компанії-постачальника послуги.
Зробити дзвінок черговому фахівцеві компанії - він відповість на всі ваші запитання або переведе дзвінок на потрібний відділ.
Скористатися можливостями Інтернет-пошуку. Ввівши назву свого міста та/або вулиці, завжди можна отримати список провайдерів, які обслуговують район, що вас цікавить.
Прочитати потрібну інформацію в місцях під'єднання кабелів. У розподільних панелях свого стояка завжди можна знайти будь-які дані про власників обладнання.
Поцікавитися у мешканців або сусідів по офісу. Напевно знайдуться ті, хто буде обізнаний з питання, яке вас цікавить.
Скористатися одним з онлайн-сервісів із визначення свого провайдера за IP-адресою. Таку послугу можуть надавати деякі хостинг-компанії, як, наприклад, компанія ГіперХост на одній зі своїх сторінок (див. скрін). У цьому випадку вам навіть не потрібно знати свою IP-адресу - вона визначиться автоматично відразу після переходу на сторінку сервісу. Всю інформацію про свого провайдера можна отримати тут же, перейшовши на відповідну вкладку.