Як отримати доступ до Дії та інших державних ресурсів з-за кордону?
Доступ до деяких державних українських сайтів з закордонних IP адрес може бути забороненим і заблокованим, тому в таких випадках рекомендується використовувати додаткові сервіси для користування заблокованими сайтами. Якщо ви як користувач знаходитесь за кордоном, а вам потрібно відкрити недоступний для вас український сайт чи сервіс Дія, то скористайтесь нашими рекомендаціями для подальшої роботи з необхідними сайтами.
Чому державні сайти недоступні закордоном?
Деякі українські сайти, в тому числі державні як Дія, можуть бути недоступні за кордоном через різні причини, насамперед:
Географічні обмеження: сервіси обмежують доступ до свого контенту, тобто надають доступ лише для користувачів з українськими IP-адресами. Наприклад, платформа MEGOGO може бути недоступною за межами України через ліцензійні обмеження. Хоча сервіс MEGOGO все-таки доступний у багатьох країнах світу і користувачі можуть переглядати контент популярного українського сервісу.
Заходи для підвищення безпеки: державні установи можуть обмежувати доступ до своїх ресурсів з-за кордону для захисту від кібератак або несанкціонованого доступу, які часто трапляються у наш час.
Технічні обмеження: сайти можуть не мати належної спеціальної інфраструктури для обслуговування запитів з-за кордону, що може призводити до їх недоступності для користувачів, які не мають української ІР адреси доступу.
Найчастіше користувачів за кордоном цікавить доступ до державного додатку та сайту Дія, який надає безліч корисних сервісів для громадян України. Проте коли ви знаходитесь в іншій країні, Дія може просто не завантажуватись, і ви не можете отримати необхідний сервіс.
Чому Дія обмежує доступ до своїх функцій для користувачів в інших країнах?
Безпека збереження даних
Забезпечення кібербезпеки є ключовим пріоритетом для функціонування державних українських сайтів. Ураховуючи ризики хакерських атак і можливість доступу до конфіденційної інформації, доступ до додатку "Дія" обмежується географічно. Це допомагає захистити персональні дані українських громадян від несанкціонованого доступу.
Прив’язка до української інфраструктури
Дія інтегрована з державними реєстрами України. Для забезпечення коректної роботи ці сервіси мають доступ до українських серверів, які можуть бути недоступні з-за кордону.
Використання виключно для громадян України
Багато послуг у "Дія" (наприклад, отримання довідок, посвідчення водія чи паспорта) розраховані на громадян України, які фізично перебувають у країні. Це допомагає уникнути випадків шахрайства або використання сервісу у неправомірних цілях.
Обмеження через військовий стан в Україні
У зв'язку з воєнними діями, доступ до державних цифрових сервісів, таких як "Дія", був частково обмежений для захисту даних та інформаційної інфраструктури країни.
Які функції сервісу Дія все-таки доступні за кордоном?
Деякі сервіси все ж доступні за межами України, наприклад: замовлення електронного документа (COVID-сертифікати), доступ до цифрових документів для ідентифікації особи, окремі інформаційні послуги. Бувають нагальні випадки, коли й за кордоном потрібно скористатися сервісами Дії чи іншими заблокованими сайтами, тому саме тоді потрібно шукати варіанти доступу до них.
Як авторизуватися в застосунку Дія, перебуваючи за кордоном?
Якщо ви перебуваєте не на території України і вам потрібно отримати доступ до сервісу Дія, перша за все потрібно підключити на ваш девайс українську ІР адресу від стабільного провайдера. Для цього вам підійде VPN сервіс, який надає виділений ІР в українській локації.
Компанія ГіперХост пропонує ІР адреси на VPN сервісі, в тому числі в Україні. Локацію ви можете обрати при замовленні VPN. Після замовлення і оплати сервісу на вашу поштову скриньку прийдуть необхідні доступи для налаштування VPN на вашому компютері або смартфоні.
Після встановлення VPN (це займе лише кілька хвилин) на ваш девайс ви зможете відкрити Дія, перебуваючи за кордоном та отримати всі необхідні сервіси.
Як налаштувати VPN від ГіперХост? Для початку встановлюємо ВПН клієнт, згідно вашої операційної системи по інструкції.
Далі потрібно активувати сам ВПН з налаштуваннями, які ви отримали замовивши послугу ВПН на сайті ГіперХост. По посиланню тут описані кроки для активації сервісу на вашому девайсі. Після встановлення ви можете користуватись сервісом Дія так, ніби ви перебуваєте на території України.
Якщо вам потрібна додаткова допомога в налаштуванні ВПН, зверніться в технічну підтримку ГіперХост в чаті або за допомогою тікет системи. Тех. підтримка працює цілодобово та без вихідних, спеціалісти компанії допоможуть вам налаштувати ВПН з українським ІР для швидкого доступу до необхідних сайтів.
Як отримати доступ до інших ресурсів з-за кордону?
Крім Дії також користувачі мережі часто стикаються з проблемами доступу до сайтів Державної митної та податкової служби України, наприклад, коли потрібно продовжити дію електронного цифрового підпису.
Також в деяких країнах світу виникають труднощі для доступу до розважального контенту сервісу Мегого. Чому не працює Megogo? Сервіс Мегого також має проблеми з доступом для користувачів з-за кордону, тому якщо вам потрібно скористуватись функціями сервісу для перегляду телеканалів та фільмів, ви можете використати наші поради нижче для доступу до додатку. Найчастіше проблеми з підключенням до Мегого мають користувачі з США, Канади та Іспанії. У Німеччині, Латвії, Литві та Польщі сервіс доступний, хоча в окремих випадках все-таки також може знадобитись додаткове налаштування IP для користування бібліотекою фільмів чи для перегляду українських телеканалів.
Для швидкого доступу до інших заблокованих українських сайтів з-за кордону, наприклад, Мегого та інших, ви також можете скористуватись українським сервісом VPN, який надає стабільну та надійну ІР адресу з українською локацією. Для цього потрібно підключитися до VPN сервера з України.
Якщо ви стикаєтеся з недоступністю українських сайтів за кордоном, можна скористатися VPN-сервісами, які надають українські IP-адреси, що дозволить обійти географічні обмеження та отримати доступ до потрібних ресурсів. ВПН сервіси бувають безкоштовними та платними, останні в свою чергу більш надійні та безпечні для використання, тому рекомендуємо їх для доступу до сайтів та сервісів державного значення.
Щоб швидко встановити ВПН для початку потрібно зробити замовлення сервісу з сайту, далі встановити ВПН клієнт, а потім залити самі дані ВПН, як описано вище в інструкціях. Після цих кроків ІР адреса на вашому девайсі буде оновлена на українську і ви без проблем зможете відкрити усі необхідні веб ресурси України.