Повільне завантаження сайту на Wordpress і варіанти вирішення проблеми

Швидкість вашого сайту відіграє важливу роль у його продуктивності і, отже, в успіху. Сайти WordPress з повільним завантаженням і часом відгуку не тільки розчаровують; вони також можуть нашкодити вашому бізнесу. Дуже важливо правильно визначити причину, через яку ваш сайт працює повільно й усунути її.

Найчастіше ця проблема може бути пов'язана з неякісним хостингом або застарілими системами. Коли ви визначите і вирішите ключові проблеми, ви зможете легко збільшити швидкість сайту. Зі свого боку, ви зможете забезпечити кращий користувацький досвід і загальне підвищення продуктивності сайту.


Як перевірити швидкість вашого сайту WordPress

Ваш сайт кешується у вашому браузері, тому його сторінки завантажуються миттєво, коли ви їх відвідуєте. На жаль, це може бути неточним відображенням досвіду інших відвідувачів. Тому важливо перевірити час завантаження вашого сайту з боку третіх осіб - ваших відвідувачів.

Щоб перевірити швидкість вашого сайту, ви можете використовувати таке рішення, як Pingdom Tools. Цей інструмент безкоштовний і може сказати вам, скільки часу потрібно для завантаження сторінок вашого сайту в різних умовах. Він також запропонує кілька порад про те, що ви можете зробити, щоб поліпшити погані результати.

В ідеалі ваш сайт має завантажуватися менш ніж за дві секунди для більшості користувачів. Дослідження показали, що майже половина споживачів очікують, що веб-сторінки завантажаться протягом двох секунд. Навіть затримка в одну секунду може призвести до зниження коефіцієнта конверсії на 7 %.

Кожна секунда має значення, коли йдеться про продуктивність сайту.

Незалежно від поточної швидкості завантаження вашого сайту, ви завжди можете його поліпшити. Давайте розглянемо причини повільної роботи сайтів WordPress і поговоримо про те, як можна виправити кожну з них.

Причини повільного завантаження сайтів на Wordpress

Розглянемо популярні причини повільного завантаження сайтів на даній CMS, це, звісно ж, не всі причини, але одні з основних, на які слід звернути увагу під час аудиту сайту.

У вас встановлено занадто багато плагінів

Плагіни є важливою частиною створення функціонального сайту WordPress. Однак занадто багато плагінів можуть швидше нашкодити сайту, ніж допомогти йому. Що довше ви використовуєте свій сайт, то більше плагінів ви встановили.

Застарілі плагіни можуть погіршити ваш сайт і негативно вплинути на час його завантаження. Ба більше, що більше у вас плагінів, то складніше вашому сайту завантажувати сторінки. Це особливо справедливо щодо багатофункціональних плагінів, таких як конструктори сторінок і універсальні рішення.
Деякі плагіни можуть бути погано оптимізовані або містити неефективний код, що впливає на продуктивність. Постарайтеся оцінити якість і репутацію кожного встановленого плагіна.

Ось чому важливо періодично очищати ваші плагіни, щоб виключити ті, які застаріли або більше не потрібні. Ви можете видалити непотрібні вам плагіни, а решті пошукати заміну. Якщо є плагіни, які ви більше не використовуєте, вимкніть їх. Неактивні, але встановлені плагіни також можуть впливати на продуктивність.

Ви також можете спробувати використовувати такий інструмент, як Query Monitor. Цей легкий плагін допомагає виявляти плагіни з низькою продуктивністю і знаходити їм альтернативи. Але цей плагін також важливо видалити після завершення роботи з ним.

Ви використовуєте безкоштовний або неякісний хостинг

Ще одна поширена причина повільної роботи сайтів WordPress - хостинг.

Хостинг є основою вашого сайту WordPress і впливає на все: від безперебійної роботи до безпеки. Тому важливість вибору якісного постачальника не можна недооцінювати.

Спочатку дешевий хостинг міг бути прийнятним варіантом. Однак у міру зростання вашого сайту і збільшення потреб у трафіку і сховищі можливо, що ви переростете свій поточний план і вам буде потрібно його оновити. Зокрема, плани загального хостингу можуть перевантажувати ресурси сервера і призводити до уповільнення часу відгуку. Перехід на якісного хостинг-провайдера для WordPress і тариф, що відповідає вашим потребам, може значно поліпшити продуктивність сайту.

Купити хостинг

Не стиснуті зображення

Природно, ви хочете, щоб на вашому сайті WordPress було багато високоякісних зображень. Однак це передбачає додавання великої кількості "важких" файлів на ваш сайт і сервер. Великі розміри файлів призводять до повільнішого завантаження, що може стати проблемою.

На щастя, ви можете використовувати стиснення без втрат для оптимізації зображень і підвищення швидкості сайту. Стиснення без втрат дає змогу створювати файли меншого розміру без помітного зниження якості зображень. Якщо все зроблено правильно, стиснення зображень може скоротити час завантаження сторінки на цілу секунду.

Для цього завдання можна використовувати один простий інструмент - TinyPNG. TinyPNG доступний у вигляді безкоштовного онлайн-інструменту або плагіна WordPress. Незважаючи на назву, ви можете використовувати його для стиснення файлів PNG і JPEG. Безкоштовна версія дає змогу стискати до 20 зображень одночасно, а плагін дає змогу оптимізувати близько 100 зображень на місяць. Також використовуйте відповідний формат зображення для кожного типу контенту. Наприклад, JPEG хороший для фотографій, а PNG може бути кращим для зображень із прозорістю.

Скористайтеся технікою ледачого завантаження зображень (Lazy Loading), за якої зображення завантажуються тільки тоді, коли їх видно користувачеві. Це може бути налаштовано за допомогою плагінів або додаванням відповідних атрибутів до зображень.

Ваш сайт не кешується

Коли хтось відвідує ваш сайт, його браузер надсилає запит на ваш сервер із проханням отримати файли сайту, включно з усіма його зображеннями та скриптами. Ваші сторінки також містять багато динамічного контенту, завантаження якого займає більше часу, ніж статичний контент.

Кешування - це спосіб зберігання статичних копій файлів вашого сайту для швидшого пошуку. Якщо ви не кешуєте свій сайт, час відповіді часто буде повільнішим, оскільки вашому серверу необхідно відповідати на більшу кількість запитів для отримання інформації.

Ось чому настійно рекомендується використовувати плагін кешування WordPress. Ви можете використовувати безкоштовні опції, такі як W3 Total Cache. Цей плагін включає в себе кешування браузера, а також може скоротити час завантаження за рахунок інтеграції вашого сайту з мережею доставки контенту (CDN). CDN - це мережа серверів, стратегічно розташованих у різних географічних точках, тому файли вашого сайту можуть зберігатися на кожному з них (і швидше доходити до відвідувачів).

Ви використовуєте застарілу версію PHP

Для оптимальної продуктивності важливо постійно оновлювати свій сайт WordPress, включаючи його плагіни і теми. Однак, якщо ваш сайт повільно завантажується, незважаючи на те, що всі його компоненти оновлені, це може означати, що ви все ще використовуєте застарілу версію PHP. В якості основної мови програмування будь-якого сайту WordPress використання останньої версії PHP може значно збільшити швидкість сайту. Хостинг-провайдер може допомогти в цьому, якщо він завжди використовує останню версію PHP на своїх серверах. Якщо це не так, настійно рекомендується виконати оновлення до останньої версії вручну. Однак, якщо у вас відносно старий сайт, вам слід спочатку переконатися, що він сумісний з PHP нової версії

Ви можете зробити це за допомогою плагіна перевірки сумісності PHP WP Engine. Цей плагін безкоштовний і простий у використанні. Після встановлення він виявить і попередить вас про будь-які проблеми сумісності, які необхідно усунути перед перемиканням.

Застарілі версії PHP можуть містити вразливості безпеки, які можуть бути використані зловмисниками для атак на ваш сайт. Оновлення PHP допомагає підтримувати безпеку вашого веб-додатку. Нові версії PHP зазвичай включають оптимізації та поліпшення продуктивності, що може значно прискорити виконання PHP-скриптів на вашому сайті. Після оновлення версії PHP, переконайтеся, що всі плагіни, теми і ваш сайт загалом працюють коректно. Протестуйте сумісність з останньою версією PHP перед оновленням на робочому сайті.

Сукупне застосування цих методів може значно поліпшити час завантаження вашого сайту і забезпечити кращий користувацький досвід.