Що таке хостинг? Який обрати у 2022 році?

Навіщо потрібен хостинг та його види

Багато користувачів-початківців, які тільки почали свій шлях у сайтобудуванні цікавляться, що таке хостинг, і як ним користуватися. Розглянемо, що таке хостинг сайту, і навіщо його можна використовувати.

Хостинг - це послуга з розміщення сайту, програми, пошти на сервері хостинг-провайдера та забезпечення їхньої безперебійної роботи.

Саме хостинг дозволяє скористатися сайтами, які працюють в інтернеті. Хостинг потрібен для їхньої доступності користувачам, які увійшли до пошукової системи та вбили свій запит. Хостинг поділяють на кілька видів, кожен із яких підходить для окремих завдань. Вирізняють віртуальний хостинг, віртуальні приватні сервери (VPS/VDS), виділені сервери, хмарний хостинг, колокейшн.

Що таке хостинг – інформатика надає багато різних позначень, але головне, що слід виділити – хостинг потрібен, насамперед, сайтам та додаткам. Іншими словами, хостинг – це будинок, де живуть сайти.

Віртуальний хостинг, що це таке?

Один з найпопулярніших і найдешевших видів хостингу, який підходить під велику кількість завдань, це віртуальний хостинг або, його ще називають загальним хостингом. Його суть у тому, що на одному сервері розташовано багато хостинг облікових записів з різними сайтами.

Що таке хостинг обліковий запис? Це обліковий запис, місце на сервері, які виділено під конкретний сайт (сайти) одного користувача. У цьому обліковому записі інші користувачі не мають доступу.

Віртуальний хостинг підходить для сайтів: візиток, блогів, портфоліо, лендінгів, невеликих інтернет-магазинів. На віртуальному хостингу може працювати більшість затребуваних CMS: Wordpress, Joomla, Drupal, Opencart, Netcat, UmiCMS, OkayCMS та інші. Загальний хостинг – гарне рішення для ненавантажених проектів. Всі сайти на віртуальному хостингу мають одну спільну IP-адресу з іншими користувачами на сервері, але також користувач за додаткову плату може замовити виділений IP на свій проект.

Визначити IP комп'ютера, ви можете скориставшись зручним інструментом.

Основна перевага віртуального хостингу – це низька ціна. Навіть трохи більше долара можна замовити послугу на місяць. Крім того, працювати з такою послугою просто, і з нею може справитись навіть новачок, адже надається зручна панель управління з інтуїтивно зрозумілим меню.

Сподіваюся, ви вже розібралися з поняттям хостинг, що це таке, але де купити? Продають хостинг спеціальні компанії – хостинг-провайдери.

Що таке хостинг-провайдер? Це компанія, яка надає послуги хостингу в аренду за плату. Зазвичай провайдери пропонують кілька типів послуг хостингу, зокрема віртуальний. Також користувач може вибрати локацію сервера під час замовлення послуги хостингу у провайдера.

Віртуальний приватний сервер або VPS хостинг

VPS хостинг - це ще один вид хостингу, який більш гнучкий у налаштуваннях та більш продуктивний для високо навантажених проектів. Крім того, саме VPS сервери вибирають для розміщення додатків, для яких необхідна установка специфічного програмного забезпечення.

Віртуальні сервери деякі хостинг-провайдери ділять на два типи – VPS та VDS. Різниця лише у способі віртуалізації. VDS з KVM віртуалізацією підходить під ОС Windows і для проектів, яким необхідні чітко виділені гарантовані ресурси. У порівнянні з віртуальним хостингом VDS дорожча послуга, але переваг у роботі з сервером також більша.

Переваги VPS хостингу:

    гнучкі налаштування та можливість встановлення практично будь-якого ПЗ

    можливість вибору ОС та панелі управління

    власна виділена IP адреса та можливість замовити додаткові

    великий обсяг ресурсів: диск, ОЗУ, ядра

    незалежність від сусідів по серверу

    root доступ до сервера та ін.

З мінусів, те, що сервером складніше управляти ніж віртуальним хостингом. Але, якщо ви візьмете сервер з панеллю управління та вмієте користуватися пошуковою системою, то швидко навчитеся працювати з машиною.

VPS підійде для розміщення сайтів, додатків, організації пошти, як ігровий сервер тощо.


Що таке хмарний хостинг

Хмарний хостинг – ще один з підвидів хостингу, спеціальна послуга для роботи сайтів та програм, яку надають не всі хостинг-провайдери. Насправді, хмарний хостинг потрібен далеко ще не всім користувачам, які шукають хостинг. Ця послуга, насамперед, тих ресурсів, у яких часто спостерігаються стрибки у навантаженні, й у певні моменти їм потреби додаткові ресурси. Наприклад, це може бути портал новин, кількість відвідувачів якого іноді різко збільшується при додаванні певних новин.

Хмарний хостинг дозволяє балансувати навантаження та розподіляти їх між декількома серверами, користувач послуги оплачує лише те, що він використав у певний момент. Це специфічний тип послуги, який потрібний не всім, тому не будемо детально зупинятися на цьому питанні.

Виділений сервер

Отже, що таке віртуальний хостинг, VPS та хмарний ми розібралися, наступна послуга хостингу у списку – це оренда виділеного сервера. Це найпотужніша послуга хостингу для сайтів та додатків та найдорожча. Але на цій послузі всі ресурси сервера належать одному користувачеві. Тому багато обмежень та проблем, які є на хостингу та ВПС, тут просто зникають. А це дуже важливо для багатьох проектів. Наприклад, розглянемо конкретний приклад щодо обмежень хостингу.

Що таке іноди на хостингу? Це індексні дескриптори, ліміт на кількість файлів на віртуальному хостингу. Коли вони закінчуються, користувачеві хостингу, приходить попередження. На виділеному сервері такої проблеми немає. Як і решта. На сервері також можна додавати ресурси, встановлювати своє ПЗ, перезавантажувати, вимикати машину і тп. Можна вибрати ОС та панель керування. Але працювати з виділеним сервером складніше, ніж з хостингом, тому знадобиться допомога фахівців, якщо немає досвіду в даній сфері.

Колокейшн: що це?

Це малопопулярний вид хостингу в нашій країні, але все ж таки він використовується. Його суть у тому, що користувач купує сам сервер, відправляє його в дата-центр та платить за обслуговування. Будь-якої миті він може забрати сам сервер і поставити його, наприклад, у свій офіс.

З колокейшн багато метушні та мороки, але деяким компаніям такий варіант підходить. Даний тип послуги часто використовують самі хостинг-провайдери, які надають послуги хостингу на серверах, встановлених у дата-центрі, а куплені самим хостером. Звичайним користувачам, яким потрібно просто захотіти сайт, такий метод не потрібен. Він витратний і щодо бюджету, і щодо часу.

Що таке хостинг та домен: основна різниця

Це питання "що таке хостинг і доменне ім'я?" цікавить часто саме новачків, які хочуть створити сайт та працювати з ним. Хостинг і домен - це два абсолютно різні поняття, які працюють разом.

Хостинг – це саме сам сервіс, частинка сервера, з якого працює сайт.Домен - це ім'я сайту в інтернеті, те, яке ми бачимо у рядку браузера, наприклад hyperhost.ua.

Для роботи сайту потрібний і хостинг та домен. Інакше ваш сайт не буде доступний в інтернеті для відвідувачів.

Що таке домен і що таке хостинг думаю розібралися, не варто плутати ці поняття та вчасно оплачувати продовження хостингу та домену. Адже, якщо жодну з цих послуг не продовжити, ваш сайт стане доступним.

Хостинг 2022: критерії вибору

Хостинг, що таке поняття позначає у 2022 році, та які його основні особливості вибору сьогодні. Загалом критерії вибору хостингу рік у рік не змінюються, змінюються лише технології та можливості, які надають хостинг-провайдери для своїх клієнтів. Наприклад, сьогодні SSD дисками на хостингу вже нікого не здивуєш, а ще 10 років тому проблемно було знайти хостер з таким типом дисків на хостингу. Постійно оновлюються панелі керування, додається новий та корисний функціонал, з'являються також нові панелі, у тому числі безкоштовні, наприклад Fastpanel.

У 2022 році головні критерії вибору хостингу – це стабільність роботи, швидкість, високий аптайм та тех. підтримка, яка може допомогти користувачеві у будь-якому питанні. Крім того, як ніколи стають популярними конструктори сайтів, які вже вбудовані в хостинг-панель. Коли користувач-новачок може просто купити хостинг та домен та зробити собі сайт безкоштовно та самостійно, хоча перед тим гуглили, що таке домен та хостинг сайту. Все просто і прозоро, ніяких додаткових плат та значних знижок при оплаті на тривалі періоди.

Крім того, залишаються актуальними акції від хостинг-компаній, наприклад, купи хостинг на півроку та домен у подарунок або інші, які дозволяють значно заощадити.

Трендом у хостингу 2022 року залишається також Вічний хостинг. Оплата за тариф одноразова, а користуватися хостингом можна все життя. Сьогодні лише кілька компаній надають такі послуги, але вони користуються популярністю, особливо у тих, хто завжди забуває вчасно продовжити послугу. Вічний хостинг або вічний VPS підходить для проектів, які вкотре розмістив та забув, або для тих, хто займається веб-розробкою, та їм необхідне оточення для тестування. У будь-якому разі вічний тариф хостингу – вигідне рішення на довгі роки. Головне у такому разі вибрати надійну компанію, яка завтра не закриється.

2022 рік тільки на екваторі, можливо ми ще отримаємо нововведення в послугах хостингу, які стануть актуальними та затребуваними надалі.

Сподіваюся, що ця стаття допомогла розібратися з поняттями, що таке домен та хостинг. Якщо ви шукаєте надійну послугу для розміщення сайту або програми, звертайтесь до компанії ГіперХост.