Що таке хостинг серверів?
У цій статті ми розглянемо всі основні аспекти сервера хостингу і для чого він потрібен.
Що таке хостинг серверів
Визначення поняття
Хостинг серверів - це послуга, яка надає фізичне місце на сервері, де ви можете розміщувати свій сайт, програми або дані. Хостинг-провайдери надають послуги зберігання, обробки та передачі даних через Інтернет. Якщо ви власник сайту, програми або плануєте його зробити, то вам обов'язково знадобиться хостинг. Також сервери часто використовують для розміщення та роботи програмного забезпечення або, наприклад, для підключення віддалених робочих столів.
Історія розвитку хостингу
Історія розвитку хостингу пов'язана з розвитком самої мережі Інтернет та комп'ютерних технологій.
1990-і роки: Перші хостинг-провайдери почали з'являтися наприкінці 1990-х років, коли в Інтернеті почали з'являтися перші сайти. Перші хостинг компанії надавали послуги зі зберігання та розміщення сайтів на своїх серверах, які підключалися до мережі Інтернет. Спочатку доступ до сайтів можна було отримати тільки за IP-адресою, але зі зростанням кількості сайтів було розроблено систему DNS для роботи доменних імен.Зараз ви можете скористатися аналогом сервісу 2 IP для того, щоб визначити свою IP-адресу.
2000-і роки: На початку 2000-х років відбулося значне зростання попиту на хостинг послуги, оскільки все більше компаній та організацій почали створювати свої сайти. У цей час почали з'являтися спеціалізовані хостинг-провайдери, які надавали різні види хостингу: загальний хостинг, віртуальний хостинг та виділений сервер.
2010-і роки: У 2010-х роках хостинг-провайдери почали використовувати нові технології, такі як хмарні обчислення, що дозволило покращити надійність та швидкість роботи серверів. У цей період стало модним використання CMS (систем управління контентом), таких як WordPress, Joomla та Drupal, що призвело до появи спеціалізованих хостинг-провайдерів, які надають хостинг спеціально для цих систем.
Зараз: Сьогодні хостинг послуги є невід'ємною частиною мережі Інтернет та використовуються мільйонами користувачів по всьому світу. Існує безліч різних типів хостингу, таких як загальний хостинг, віртуальний хостинг, виділений хостинг, хмарний хостинг, вічний хостинг, php хостинг, CMS хостинг та інші. Хостинг-провайдери продовжують розвивати нові технології та покращувати якість своїх послуг, щоб задовольнити нові потреби своїх клієнтів. Наприклад, впровадження нових типів дисків Nvme на серверах значно прискорило роботу та продуктивність сайтів.
Типи хостингу серверів
Серед основних типів хостингу серверів сьогодні виділяють: віртуальний (загальний) хостинг, віртуальні приватні сервери – VPS або VDS, виділені сервери, колокейшн, реселінг. Яка основна різниця між ними?
Віртуальний хостинг - найпростіша та найдешевша послуга хостингу для сайтів та інших програм. Використовується в основному для ненавантажених проектів, які потребують встановлення додаткового ПЗ. Основний плюс віртуального хостингу – це просте управління, низька вартість та універсальність використання для базових сайтів.
Віртуальний приватний сервер, залежно від способу віртуалізації сервера, може бути VPS або VDS. Це також послуга хостингу для сайтів, гнучкіша та продуктивніша, з повним root доступом до віртуальної машини. Дозволяє встановлювати необхідні продукти і при цьому надає ізольованість від сусідів на сервері. З плюсів – це широкі можливості для роботи та масштабованість, даний тип послуги найчастіше вибирають сайти електронної комерції.
Виділений сервер – послуга хостингу, коли в оренду користувач отримує окрему фізичну машину. У такому разі на сервері розміщуються виключно проекти одного користувача. Це найпродуктивніша послуга хостингу, яка дозволяє проводити будь-які необхідні налаштування на серверній машині, у тому числі замовляти необхідну кількість IP адрес, вибирати ОС, панель управління, створювати корпоративну пошту, додавати скільки потрібно доменів тощо. Це дорога послуга хостингу, тому її часто купують під вигідні проекти.
Це найпродуктивніша послуга хостингу, яка дозволяє проводити будь-які необхідні налаштування на серверній машині.
Колокейшн – послуга, яка аналогічна оренді виділеного сервера, але є одна головна відмінність – серверну машину ви купуєте окремо у постачальника і фахівці дата центру підключають її до живлення ЦОД-а, чим забезпечується його безперервна робота в мережі.
Реселінг - послуга подібна до віртуального хостингу, яка використовується для перепродажу. Даний тип сервісу в основному використовують веб-студії для розміщення та контролю сайтів клієнтів, а також ті, хто вирішив розпочати власний хостинговий бізнес. Ви можете продавати послуги хостингу під своїм брендом, розміщуючи сайти на серверах хостера, у якого придбали реселінг.
Як вибрати хостинг-провайдера
Вибір хостингу серверів залежить від безлічі критеріїв, насамперед це набір ПЗ, стабільність, технічна підтримка, ціна та локація.
Критерії вибору провайдера
Набір програмного забезпечення, що надається хостером, повинен підходити для розміщення вашого проекту. Це і версії ПЗ, і тип веб-сервера, панель управління, наявність необхідних доступів для підключення (FTP/SSH) та ін. Тому перед покупкою тарифу слід уточнити ці деталі, чи ваш сайт чи інший проект працюватиме на обраному тарифі.
Стабільність та доступність серверів хостингу – основний фактор, який впливає на роботу вашого сайту. Тому перед тим як вибрати хостера, вивчіть його репутацію. Для цього ознайомтеся з відгуками, історією роботи хостера, вивчіть рекомендації та звичайно візьміть послугу на тестовий період.
Супровід та технічна підтримка - це важливий критерій оцінки будь-якого хостера, особливо важливий для користувачів-початківців, які раніше не розміщували сайти на хостингу. Технічні фахівці допоможуть з розміщенням сайту, налаштування домену, пошти та SSL, а також налаштують необхідне ПЗ. Якщо для цього наймати фахівців збоку, такі послуги коштують недешево. Тому, якщо ви шукаєте якісного хостера, краще вибирати хостинг з підтримкою 24/7.
Безпека хостингу є ще одним важливим критерієм при виборі провайдера послуг.Тому обов'язково має бути регулярне резервне копіювання даних на окремий сервер, а також сертифікати захисту даних SSL на платних або безкоштовних умовах. Якщо ви знаєте, що ваш сайт може бути схильний до Ddos атаки, то краще відразу купити і підключити сторонній захист сайту в спеціалізованих компаніях.
Вартість хостингу також є важливим критерієм вибору. Якщо у вас комерційний проект, варто забути про існування безкоштовного або дуже дешевого хостингу, зазвичай такі тарифи з суттєвими обмеженнями і правилами використання. Для сайту, який ви розвиваєте та якому плануєте майбутнє, варто брати якісний та професійний хостинг, який не може бути безкоштовним. Ви можете проаналізувати усі пропозиції на ринку та вибрати найбільш оптимальний варіант для роботи сайту.
Це, звичайно, ще не всі критерії вибору хостингу серверів. Головне знайти потрібну послугу, на якій сайт працюватиме швидко і без перебоїв.
Роль послуг хостингу у світі
Роль хостингу у світі неможливо переоцінити, оскільки він є невід'ємною частиною роботи з інтернетом.
Сьогодні більшість компаній мають свій сайт, який є візитівкою компанії в інтернеті. Хостинг забезпечує доступність сайту в інтернеті цілодобово, а також дозволяє зберігати інформацію та обробляти запити користувачів. Без хостингу сайт не зможе працювати та бути доступним в інтернеті. Крім того, хостинг є необхідним для запуску та зберігання різних програм та програм, що використовуються як у бізнесі, так і в особистих цілях. Наприклад, багато людей використовують хмарні послуги для зберігання файлів або для роботи з програмами, які вимагають доступу до інтернету. Або запускають віддалені робочі столи для роботи в Інтернеті.
Також хостинг відіграє важливу роль у безпеці сайтів та додатків. Хостинг-провайдери надають захист від атак, вірусів та інших загроз, що забезпечує надійність та безпеку роботи сайтів та програм.
Загалом роль хостингу в сучасному світі полягає у наданні інфраструктури та послуг для роботи з інтернетом, що робить його незамінним елементом у повсякденному житті.