Скільки служить сервер?
Що таке сервер?
Сервер – це виділене обладнання з певними встановленими ресурсами (диск, оперативна пам'ять, кількість ядер та ін.), яке використовується для зберігання даних, роботи сайтів та програм, пошти, а також інших завдань в онлайн-сфері. Сервер може бути віртуальним, у разі користувачів отримує виділену частину фізичного сервера з повним доступом до роботи.
Сервер – це фізична машина, яка може працювати з дому, офісу чи з дата-центру. Останній варіант найбільш надійний та професійний, тому його використовують для розміщення комерційних проектів та сайтів. Для перших двох варіантів потрібно забезпечити грамотне технічне обслуговування та стабільний інтернет з електрикою, тільки в такому разі сервер працюватиме стабільно та приноситиме прибуток.
Залежно від цілей використання та своєчасного оновлення, сервер може слугувати певний час. Що впливає на тривалість життя серверів і як його збільшити, розберемося у цій статті.
Скільки служить сервер?
Час служби сервера може сильно змінюватись в залежності від декількох факторів, включаючи якість серверного обладнання, використовувані компоненти, режим експлуатації та умови довкілля, де працює ваш сервер.
Однак, якщо йдеться про сервери з високим навантаженням і вимогливі до продуктивності завдання, то їх час служби може бути коротшим, наприклад, в районі 3-4 років.
Спираючись на наш досвід, відповідь на запитання “Скільки служить сервер?” залежить від багатьох факторів і може бути різним у кожному конкретному випадку.
Як продовжити життя сервера?
Чим довше працює сервер без поломок, тим краще, адже це, насамперед, стабільність роботи проекту, а також економія вашого бюджету. Для продовження життя сервера згідно з нашим досвідом слід дотримуватися кількох важливих правил:
☑ Регулярне обслуговування: регулярне технічне обслуговування сервера може допомогти виявити проблеми та запобігти їх виникненню, що дозволить продовжити термін служби сервера. З цієї причини краще орендувати сервер у спеціалізованому дата-центрі, де виділена машина 24/7 буде під наглядом фахівців.
☑ Заміна зношених деталей: з часом компоненти сервера можуть зношуватися, як і в будь-якій іншій машині, що може призвести до збоїв, зниження продуктивності і навіть втрати даних. Заміна зношених компонентів (наприклад, жорстких дисків, блоків живлення тощо) може допомогти продовжити термін служби сервера.
☑ Встановлення додаткових компонентів, наприклад, додаткова оперативна пам'ять або накопичувачі, можуть допомогти знизити навантаження на існуючі компоненти сервера та збільшити його продуктивність.
☑ Оптимізація навантаження: оптимізація навантаження на сервер може допомогти зменшити знос його компонентів та продовжити час його служби. Наприклад, деякі завдання можна перенести на інші сервери.
☑ Забезпечення відповідних умов роботи сервера: забезпечення хороших умов навколишнього середовища, наприклад, підтримання оптимальної температури та вологості в приміщенні, ефективної системи охолодження може допомогти продовжити термін служби сервера. Саме таке середовище забезпечується в професійних дата центрах, що значно продовжує життя сервера без значних поломок.
Щоб знати, у якому стані ваш сервер, і забезпечити збереження даних на ньому, вам знадобляться наступні два правила:
Підключіть моніторинг роботи сервера. Як тільки з'явиться проблема на сервері, вам прийде негайне сповіщення від системи моніторингу, і ви зможете своєчасно усунути проблему без втрати даних. Для контролю можна використовувати програмні засоби моніторингу, які підключаються безпосередньо до вашого сервера.
Налаштуйте систему регулярного резервного копіювання на окремий сервер. У такому разі навіть, якщо сервер або його частина вийде з ладу, і ви втратите дані, їх можна буде швидко відновити з резервної копії. Для зберігання копій можна придбати як окремий сервер, так і спеціалізовану послугу бекапа, яка виступає в ролі сховища даних.
Загалом для продовження терміну служби сервера необхідно забезпечити його правильне обслуговування, заміну зношених компонентів та оптимізацію його роботи. Якщо ваш сервер встановлений вдома або в офісі компанії, то вам знадобиться наймати додаткових фахівців. Якщо ваш сервер на обслуговуванні в дата-центрі, то про це подбають інженери ЦОД-а.
Якщо ви використовуєте віртуальний сервер хостинг провайдера, то такий сервер може служити вічно, адже хостери регулярно оновлюють програмне забезпечення, і в разі зносу сервера, ваша віртуальна машина буде перенесена на новий більш продуктивний сервер без значного простою.