Як видалити сайт з Google або Яндекс?
У цій інструкції ми розглянемо, як видалити окремі URL адреси з пошукових систем - Google і Яндекс.
Навіщо це потрібно? Займаючись просуванням, веб-майстри зазвичай прагнуть якомога швидше відправити сайт на індексацію, але бувають випадки, коли потрібно протилежне - коли потрібно видалити сайт з пошукових систем Google і Яндекс. Це може знадобиться в декількох випадках, наприклад, коли ви купили сайт, і вам потрібно видалити сторінки з індексу, тобто відбувається повна заміна сайту. Це робиться, коли на сайті змінюється дизайн та наповнення. Також видалення може знадобитися, коли в пошук потрапили службові сторінки, тобто ті, які не призначені для загального перегляду. Подібне видалення робиться для підвищення рівня безпеки. Видалення також необхідно, якщо в індексі з'явилися копії сторінок сайту. Причин може бути багато насправді. Але і способів для видалення є декілька. Розглянемо їх.
Обов'язково варто відзначити, що якщо ви видалите сайт з пошукових систем, це не означає, що він стане повністю недоступним в Інтернеті. Якщо ресурс був популярним і відвідуваним, то дуже висока ймовірність, що у деяких користувачів він доданий в Вибране браузера, також він може цілком ймовірно залишитися по зовнішніх посиланнях з інших веб-ресурсів і соц. мереж.
Але якщо вам потрібно видалити сам сайт з пошуку, то в цьому випадку знадобиться видалити сайт з сервера або налаштувати обмежений доступ, наприклад, з введенням пароля. Також не забудьте, що потрібно буде видалити биті посилання.
Основні кроки з видалення сайту з пошукової системи Яндекс
Тимчасового видалення, як такого, в Яндексі немає, якщо потрібно видалити сайт, то це назавжди.
Видалити з сайту сторінки, яким не потрібна подальша індексація. Якщо на ресурсі налаштована 404 сторінка, то при повторному візиті пошукового бота, сторінки сайту повинні зникнути з видачі. Мінус цього методу, що видалення сайту або сторінок може затягнутися, адже необхідно дочекатися переходу бота на ваш сайт.
Також можна зробити налаштування заборони індексації з використанням robots.txt. Хоча боти зможуть потрапляти на ці сторінки і з інших сайтів, де були залишені посилання раніше. Тому даний метод не зовсім дієвий.
Або застосуєте "Видалити URL" в панелі інструментів Яндекс.Вебмайстер.
Основні кроки з видалення сторінок сайту з Google
Для початку цього процесу вам потрібен зареєстрований акаунт в Search Console з правами на сайт, які підтверджені і опубліковані. Є 3 методи для видалення.
# Видалення сайту на певний період, наприклад, на час проведення технічних робіт. Потрібно зробити запит в меню Видалити URl-адресу,
Вам в запропонованому полі введення потрібно буде ввести адресу сторінки для приховування або домен, в разі, якщо потрібно приховати весь сайт. Далі слід вибрати один з варіантів видалення:
- заховати тимчасово сторінку з видачі та кешу (3 місяці);
- заховати всі сторінки (3 місяці);
- очистити кеш пошуковика від сторінок сайту - відображення в видачі залишається, тільки оновлюються дані в кеші пошуковика.
Не поспішайте перевіряти, так як дані запити виконуються протягом 24 годин, в деяких випадках довше.
Зверніть увагу.
Навіть після видалення сторінки з кеша або пошуку, сканування сторінок з боку пошукача триває (якщо вона не заблокована іншими способом). Як тільки термін блокування закінчиться, відсканована сторінка знову може почати відображатися в результатах видачі. Якщо бот не буде отримувати доступ до вашого УРЛ, він вирішить, що сторінка не існує, і після того, як ви відкриєте до неї доступ за тією ж адресою, він вважатиме її новою і допустить в результати пошуку.
# Видалення сторінок сайту з індексу без можливості відновлення.
У код мета-тега robots знадобиться вставити вказівку з забороною на індексацію, яка виглядає так:
<Meta name = "robots" content = "noindex">
Перед додаванням потрібно перевірити чи не закриті сторінки в robots.txt.
# Повідомити про виявлення неприйнятного змісту.
Це можна зробити, коли сайт не ваш, і ви хочете, щоб його видалили з пошуку Google. Неприйнятний зміст - це еротика, порно; порушення закону або правил пошукової системи, порушення авторського права. Зробити це можна по посиланню.
ВИСНОВОК
Видаляйте з індексу, насамперед, непотрібні сторінки, на які ви не збираєтеся залучати відвідувачів.
Для цього використовуйте:
➡️ Заборона індексації noindex або використання Disallow;
➡️ 404 код відповіді сервера;
➡️ Захист за допомогою установки пароля;
➡️ За допопогою функціоналу пошукових систем.
Переваги і недоліки кожного з методів очевидні:
Використовуючи Disallow, ви показуєте, що контент не потрібно індексувати, але все ж це не гарантований метод, якщо на сторінку є посилання з інших джерел. Тому проаналізуйте даний момент перед установкою заборони.
Більш ефективний метод - це захист за допомогою пароля, але він може створити труднощі у користувачів.
За допомогою спеціального функціоналу пошукових систем дійсно можна швидко видалити непотрібні сторінки, але під час наступної індексації вони будуть відображатися в видачі.
Отже, Noindex + 404 допоможуть видалити зайві сторінки з індексу. Noindex додайте на кожну сторінку в метатезі і HTTP-заголовку X-Robots-Tag, який ви хочете виключити.
Сподіваюся, дана інструкція допомогла вам розібратись з видаленням вашого сайту з популярних пошукових систем!