Як визначити, на якій CMS написаний сайт?

Сьогодні в мережі працюють мільйони самих різних сайтів, багато з яких написані на спеціальних CMS (системи управління контентом). Буває таке, що, відкриваючи якийсь сайт, ви можете оцінити його зручний функціонал і можливості для роботи з ним. Можливо, навіть і ви б, як користувач сайту, хотіли б відкрити і свій проект, використовуючи подібний функціонал. Але для цього потрібно дізнатися, в якому напрямку рухатися, і що саме використовує веб-ресурс,який вас цікавить. Сподобався сайт, і ви хочете дізнатися, на який cms він написаний? У даній статті я розгляну способи, за допомогою яких можна визначити движок сайту. Умовно, всі нижче перераховані методи, можна розділити на ручні і спеціалізовані (послуги), але зупинимося на кожному з цих методів більш детально. Отже, як дізнатися на чому написаний сайт?

Перегляд коду сайту в браузері

Отже, для того, щоб дізнатися, на якому движку сайт, необхідно проаналізувати код сайту. Майже всі браузери дають можливість переглядати код сторінки. Наприклад, в популярному браузері Google Chrome за допомогою поєднання клавіш ctrl + u можна відкрити код сторінки,що цікавить, та проаналізувати її вміст.

Для кожної системи управління сайтом існує свої особливості і ознаки, за якими можна дізнатися, на який cms зроблений сайт.

Найбільш популярним движком по праву вважається WordPress. У ньому, наприклад, можна зустріти метатеги на зразок

<meta name="generator" content="Wordpress 4.5.3">.

Для того, щоб знайти скрипти в великій кількості коду використовуйте поєднання ctrl + f і можна шукати javascript. За допомогою шляхів до файлів: знайти атрибут src і подивитися, звідки тягнеться інформація або файли сайту.

Ознаки використання популярних cms

Як визначити іншу cms? Серед основних "слідів", які залишають інші популярні системи, найбільш часто зустрічаються:

В системі управління Drupal дуже часто favicon або CSS-стилі розміщуються в папці files <link rel = "shortcut icon" href = "/ files / faviccon.ico">

У популярному Бітрікс сайти в коді відображають шлях до файлу в такий спосіб

<Link href = "/ bitrix / temp / skin / styles.css">

В Joomla до шляху файлу стилю приписується ім'я домену сайту.

Перевірка robots. txt сайту

Щоб дізнатися cms, використовуйте ще один спосіб перевірити движок сайту - це перевірка robots. txt сайту, який вас зацікавив. Цей файл є інструкцією для пошукових систем. Тому можна його вивчити і знайти інформацію про cms. У ньому розробники закривають сторінки від індексації, вони нам і допоможуть "розкрити секрети". Команди кожної з cms виглядають специфічно, тому їх можна визначити, для чого спочатку необхідно знайти інструкції по cms-кам, в яких містяться ті самі команди.

MODx: якщо виявили в шляхах до файлів «assets», то можете бути впевнені, що ви визначили CMS.

Система NetCat обчислюється за допомогою каталогу / netcat /. У ньому містяться зображення і малюнки.Спробуйте відкрити вікно в адмінку стандартними способами, щоб дізнатися цмс.

Правда, даний спосіб не завжди дієвий, так як розробники в цілях безпеки часто змінюють адресу входу в адміністративну панель. Але спробувати варто.

WordPress site.ru/wp-admin або wp-login.php
Drupal site.ru/user
Host CMS site.ru/admin
WebAsyst site.ru/login
InstantCMS site.ru/login
Magneto site.ru/login
MODX site.ru/manager
1С Битрикс site.ru/auth або site.ru/bitrix/admin/
OpenCart site.ru/admin  

Перевірка за допомогою спеціальних сервісів

А тепер розглянемо, як дізнатися cms сайту online. І друга частина - спеціалізовані сервіси, які в онлайн режимі допоможуть дізнатися движок сайту. Серед цих сервісів популярністю користуються 2ip, Built With, ITrack і плагін Wappalyzer. Також є спеціальний плагін RDS Bar для браузерів Chrome, яндекс.браузер, Opera, Firefox. Але цей інструмент краще все-таки використовувати саме seo-фахівців, так як функціонал і надані результати перевірки занадто заплутані для початківців користувачів плагіна.

Популярний плагін для браузерів Wappalyzer

Найбільш зручним і з великою кількістю інформації вважається Wappalyzer. Він встановлюється для Firefox і Google Chrome у вигляді спеціального плагіна. Щоб визначити платформу сайту досить одного кліка. Крім СMS, Wappalyzer здатний визначити систему аналітики, яку використовує сайт, а також фреймворки і бібліотеки.

2ip - дізнатися ЦМС сайту в один клік

Зручний і дуже простий сервіс визначення cms сайту - 2ip. Необхідно ввести адресу,яка вас цікавить, і почекати результат. Перевірка відбувається по найбільш популярним систем управління сайтами, і ви зможете дізнатися движок сайту 2ip. Якщо після перевірки результат таки залишився невідомим, то, швидше за все, використовується дуже рідкісна CMS або движок самописний. Так як зазначено на скріншоті нижче.


iTrack - сервіс визначення CMS

Для використання сервісу iTrack просто введіть домен в відповідне поле на сайті і результат, яка cms у сайту, у вас перед очима.

Built With - багатофункціональний інструмент перевірки

Built With - самий інформативний сервіс, він допоможе перевірити движок сайту онлайн. Не просто підкаже, на якому движку працює сайт, а вкаже додаткову інформацію:

мова програмування;

✓адаптивність для мобільних пристроїв;

✓web-сервер, на якому працює сайт;

✓поштовий сервіс;

✓шрифти і фреймворки;

✓тип SSL-сертифіката;

✓віджети;

✓система аналітики;

✓підключений CDN.

Платна перевірка надає більш детальну інформацію про сайт. Це найшвидший спосіб визначити фреймворк сайту і багато іншого.

Простий і доступний сервіс WhatCMS

Ще один сервіс перевірки з назвою,що прямо натякає на свою спеціалізацію - WhatCMS. Система проста, зручна, без зайвої інформації, яка в більшості випадків просто не потрібна. Просто введіть домен сайту і отримаєте результат.

PR-CY - можливості для інформативної перевірки

Ще один популярний інструменти для перевірки CMS - PR-CY. Він дізнається саму платформу, набори шрифтів, системи аналітики, веб-сервер, що використовується, віджети і, навіть, JS фреймворки. 5 перевірок безкоштовно можна зробити в 24 години.

Отже, тепер отримана інформація допоможе вам визначитися з вибором CMS для свого проекту.

Що робити, якщо жоден спосіб не допоміг?

Як дізнатися, на якому движку зроблений сайт, якщо жоден з вищезгаданих способів не допоміг? В такому випадку можна звернутися безпосередньо до власників сайту. Звичайно, не факт, що вам взагалі дадуть відповідь. Але у вас є шанс, як зрозуміти, якою мовою написаний сайт.

Також будьте уважні, у багатьох сайтів в підвалі є інформація, де був розроблений сайт. Особливо це стосується конструкторів сайтів, які примусово виводять такі дані дрібним шрифтом. Тому перейдіть і проаналізуйте інформацію, можливо вона у вас перед очима. Як дізнатися, на якому конструкторі зроблений сайт? Це можна побачити в нижній частині сайту, в так званому "підвалі". Зазвичай пишуть: "Сайт зроблений на ..." або щось в цьому роді, наприклад:

Сподіваюся, що ви зрозуміли, як дізнатися, який движок у сайта. Як бачите, способів досить і всі вони розрізняються в ступені складності та інформативності. Напевно, найшвидший і простий - це варіант з плагінами: зайшов на сайт, натиснув кнопку, і готово. Але хороший фахівець повинен вміти будь-який автоматизований метод замінити на ручний і вміти зробити визначення cms будь-яким методом. Адже це говорить про ваше повне розуміння процесу.

Сподіваюся, що ці поради допоможуть вам дізнатися про необхідну інформацію. Неважливо, на який CMS ви зробите свій сайт, в будь-якому випадку, в ГіперХост ви знайдете якісний хостинг для сайту на будь-якій системі управління:

Купити хостинг