Який VPS вибрати?
Що таке VPS?
VPS - віртуальний приватний сервер, послуга хостингу, яка використовується для розміщення різноманітних проектів. Наприклад, на VPS можна розмістити сайт, телеграм бот, мобільний додаток, створити особистий VPN або поштовий сервер. Залежно від поставленого завдання, вам знадобляться різні характеристики сервера: ОЗУ, диск, ядра, канал. Віртуальний сервер – це послуга для віддаленого підключення, це частина фізичного сервера, яка видається в оренду для користувача. Для підключення після замовлення сервера користувач отримує виділену IP-адресу, логін, пароль. Також, якщо додатково замовлена панель управління, то надаються доступи до неї. Панель керування на ВПС використовується не завжди, наприклад, якщо ви працюєте із сервером тільки по SSH, то панель керування вам не потрібна.
VPS - це одна з базових послуг хостингу, щоб правильно вибрати її для свого проекту потрібно врахувати багато моментів і критеріїв вибору. Також слід звернути увагу, що в деяких випадках, крім VPS, провайдери надають ще й VDS сервери, які відрізняються від першого варіанту послуги.
Що таке VDS?
VDS - віртуальний виділений сервер, а також послуга хостингу для розміщення різних онлайн проектів та вирішення багатьох завдань, з якими стикаються користувачі інтернету. Основна відмінність від попередньої послуги віртуального сервера – це метод віртуалізації. Завдяки цьому на VDS можна організувати віддалений робочий стіл, розмістити специфічне програмне забезпечення (яке не підтримується на VPS) та отримати ізольованіші ресурси виділеної машини. VDS - це також лише частина одного великого фізичного сервера, до якого надаються окремі доступи для входу користувача. На VDS також можна встановити панель керування та встановити свою ОС, наприклад, ту, яка не підтримується на приватних серверах.
VDS також часто вибирають для запуску ігрових проектів, налаштування віддалених робочих столів.
Варто звернути увагу, що не всі хостинг провайдери поділяють послуги віртуальних серверів на два типи - VPS і VDS, але, якщо ви зустрінете таку класифікацію, наприклад, у ГіперХост, то вже знатимете в чому основна різниця таких серверів, і що варто вибрати саме вам під особистий проект.
Різниця між VPS та VDS?
Отже, ми вже розібралися, що VPS і VDS - це різні послуги на різних способах віртуалізації сервера. Тому вони можуть бути використані під різні цілі, але варто відзначити, що і VPS, і VDS можуть використовуватися для розміщення сайтів і додатків.
Критерій |
VPS |
VDS |
Віртуалізація |
OpenVZ |
KVM |
Підтримка ОС |
Сімейство Linux |
Усі відомі ОС, у т.ч. нестандартні зборки |
Доступ до модифікації ядра |
Нема |
Є |
Ступінь ізольованості від "сусідів" |
Низька |
Висока |
Зміна тарифу |
Без перезавантаження |
Необхідне перезавантаження сервера |
У цілому нині ці послуги дуже схожі, і для більшості користувачів очевидної різниці немає. Але, якщо копнути глибше або, наприклад, запросити установку специфічної ОС, тоді стає ясно, що в деяких випадках різниця між VPS і VDS істотна. VDS сервера на порядок дорожче за VPS.
Переваги VPS хостингу
Гарантовані ресурси VPS за визначенням є приватним сервером. При створенні машин VPS кожна отримує виділену частину ресурсів сервера. Ви не ділитеся цими ресурсами з будь-яким іншим клієнтом, який використовує VPS, на тих самих фізичних серверах. Це означає, що на відміну від віртуального хостингу ви завжди можете бути впевнені, що у вас є ресурси у вашому тарифі хостингу, доступні без збоїв. Це має значення у випадках використання проектами, які чутливі до продуктивності.
Надійність. Гарантовані ресурси мають вирішальне значення для надійної роботи. На віртуальному хостингу, коли користувач або клієнт є надмірно активним і використовує занадто багато системних ресурсів, це впливає на всіх. Потужність процесора або час ЦП, ОЗУ або системна пам'ять, пропускна спроможність і кожен ресурс можуть коливатися, і це може значно знизити продуктивність програмного забезпечення, що працює для вас. Ось чому виділені ресурси VPS є ключовою функцією, що забезпечує продуктивність та надійність. Відмінним прикладом може бути програмне забезпечення для торгівлі на ринку Форекс, яке дуже чутливе до затримки та продуктивності процесора. Тому для таких проектів рекомендують саме VDS сервери із ізольованими ресурсами.
Легко оновити, щоб отримати додаткові ресурси. Щоразу, коли ви бачите необхідність збільшити свої ресурси, такі як пам'ять, ЦП, сховище або будь-які інші, ви можете просто оновити свій план VPS за допомогою провайдера хостингу VPS, який вас обслуговує. Зазвичай, це займає не більше кількох хвилин на панелі керування VPS. Це те, що ви не можете зробити на віртуальному хостингу.
Набагато дешевше, ніж виділений сервер. Оскільки кожен виділений сервер поділено на кілька менших серверів VPS, які працюють незалежно, ви можете отримати розумний VPS набагато дешевше, ніж повний сервер. Залежно від ваших потреб та основної функції VPS, існує безліч варіантів за широким діапазоном цін.
Повний доступ до машини. Коли ви отримуєте VPS, ви отримуєте повний доступ до сервера. Це означає, що ви зможете керувати VPS так, як вам подобається, зберігати дані або файли на вашому сховищі VPS або запускати на ньому різні служби. Ви можете змінити ОС або повністю перепрофілювати свій VPS під те, що потрібно.
Спеціалізація та свобода вибору ПЗ. Послуги VPS доступні для всіх видів найпоширеніших варіантів використання. Найбільш поширеним типом є WordPress VPS, на якому працюють мільйони сайтів та підприємств по всьому світу. Використання форекс vps mt4 є дуже поширеним серед трейдерів VPS. Ігровий VPS використовується для налаштування та запуску ігрового сервера. Є віддалений робочий стіл, наприклад, Windows VDS та Ubuntu VPS та багато іншого.
Як вибрати vps сервер
Щоб вибрати VPS або VDS для свого сервера, потрібно врахувати низку критеріїв перевірки. Це допоможе вам не помилитися з вибором і з першого разу підібрати потрібну послугу хостингу. Тому ми підібрали список параметрів, за якими можна підібрати сервер для вашого сайту або будь-якого іншого проекту.
Віртуалізація та ОС
Як ми вже писали вище, від віртуалізації сервера багато чого залежить, у тому числі й вибір операційної системи сервера. Тому слід враховувати, що, якщо вам потрібна Windows або якась специфічна нестандартна збірка, то в такому випадку вам потрібен саме КВМ сервер. При виборі послуги слід враховувати вимоги вашого проекту, можливо, вам знадобиться вибирати саме, виходячи з ОС сервера. Так на VPS найбільш популярними є Centos, Ubuntu, Debian у різних версіях. При замовленні VPS наявність відповідної системи можна перевірити у кошику при замовленні. Якщо необхідної ОС ви не бачите, проконсультуйтеся з технічною підтримкою обраного вами провайдера послуг хостингу. У деяких випадках необхідну ОС можна встановити додатково на запит, якщо спосіб віртуалізації сервера це підтримує.
Панель управління
Панель керування сервером потрібна не всім користувачам та не для всіх завдань. Якщо ви досвідчений спеціаліст і чудово справляєтеся з командним рядком, то доступу SSH вам буде достатньо. Панель здатна, звичайно ж, вирішити багато завдань, її установка займає деяке місце на сервері, що не дуже економно.
Є платні та безкоштовні панелі управління серверів, всі вони плюс-мінус зі схожим функціоналом, який в основному використовується для розміщення сайту, налаштування пошти або будь-яких інших рутинних робіт на сервері.
Вибрати та подивитися вартість панелі управління також можна при замовленні тарифу ВВС на сайті хостинг провайдера. Наприклад, якщо ви шукаєте дешевий і функціональний варіант, слід звернути увагу на панель FastPanel. Це безкоштовна панель керування, зі зрозумілим та простим інтерфейсом, яка допоможе швидко розмістити ваш сайт на сервері без знання консольних команд. Також часто використовують платну панель ISPmanager або Cpanel, або безкоштовну Vesta.
Характеристики тарифу
Це один з основних критеріїв вибору сервера для вашого проекту. Це ресурси тарифу вашого сервера, сюди входить оперативна пам'ять, дисковий простір, кількість ядер, ширина каналу та допустимий трафік. Щоб вибрати сервер для сайту, перш за все, необхідно знати, скільки ресурсів використовує ваш проект і вибирати тарифний план трішечки із запасом. Якщо вам невідомі ці критерії, то зробити правильний вибір буде вкрай складно, тому що це буде вибір навмання. Тому краще додатково проконсультуватися з фахівцями, наприклад, вашим розробником сайту.
Також ,якщо ви не впевнені в необхідних ресурсах, можете замовити тариф сервера VPS на тест, перенести проект і протестувати його роботу. Якщо ресурсів буде мало, то можна без проблем перейти на тариф вище, зробивши доплату за різницю.
Адміністрування
Адміністрування сервера, як і панель управління, потрібно не всім користувачам серверів, але все одно краще, коли воно є. Безкоштовне базове адміністрування – це технічна підтримка фахівців хостингу на ваш запит. Особливо воно актуальне для недосвідчених користувачів, які вперше працюють із віртуальним сервером. Ви завжди можете отримати швидку та грамотну консультацію, а також практичну допомогу у розміщенні проекту на самому сервері. Це зручно, а головне вигідно. Вам не потрібно шукати додаткових фахівців, надавати їм особисті доступи до сервера та турбуватися про безпеку проекту. За запитом технічні адміністратори хостингу виконають усі необхідні роботи по серверу безкоштовно.
Зміна тарифу
Можливості для підвищення або зниження тарифного плану в будь-який необхідний момент - це важливий критерій при виборі приватного сервера. Зверніть увагу на те, чи є можливість швидко змінити тариф на вище або нижче або окремо додати необхідні ресурси, наприклад, ОЗП або диск, а за необхідності вимкнути їх.
Вартість
Це також є важливим моментом для вибору VPS. Якщо бюджет обмежений, ви можете почати з більш простого сервера ВВС. А якщо плануєте тривалу роботу, краще відразу оплачувати на тривалий період при цьому отримати знижку. Наприклад, при оплаті на 2 роки до ГіперХосту надається автоматична знижка при замовленні сервера 24%.
У гонитві за найдешевшим сервером ви не отримаєте якість, у тому числі безкоштовне базове адміністрування. Тому краще вибирати сервер у середній ціновій категорії, щоб потім не довелося переїжджати чи доплачувати за додаткові послуги.
Який vps вибрати? Рекомендуємо ознайомитись із послугами від ГіперХост. Тестовий період на ВВС – 7 днів.