Зручний та точний пошук за допомогою команд Google

Google - це найпопулярніша пошукова система, яка щодня обробляє понад 4 млрд. запитів, у тому числі і ваші. 16% цих запитів при цьому є новими.

Ви впевнені, що вмієте користуватися Google? Я погуглила і знайшла багато додаткових функцій – команди гугл, які надає система, для більш точного та коректного пошуку інформації в Мережі. Які додаткові можливості пошуку надає Google, і як ними скористатися за допомогою спеціальних операторів, розгляну цю статтю. Отже, як працює Google точний пошук, search in google.

Оператори Google пошуку

Для того, щоб отримати найбільш точні результати пошуку, слід застосовувати певні оператори (знаки пошукової системи), які допомагають знайти саме те, що Ви шукали, та забезпечити суворий пошук у Google. Тому використовуйте спеціальні команди для пошуку Google:

1.Лапки у пошуковому запиті “”. За допомогою них можна знайти найбільш точні результати видачі слова, тобто в Google шукати точний збіг потрібно за допомогою лапок. Обрамте свій пошуковий запит у лапки та отримайте точний результат, особливо це корисно, якщо Ви шукаєте специфічне слово чи фразу.

2.Дефіс у пошуку – допоможе виключити слово з пошуку. Він дає можливість виключити із пошуку не потрібне слово. Зверніть увагу, що слово потрібно писати одразу після дефісу, без пробілу. Наприклад, романи Толстого-Кареніна. Пошук видасть романи Толстого, крім “Кареніної”. Також можна виключати кілька слів відразу, для цього необхідно перед кожним словом, що виключається, ставити дефіс. Щоб унеможливити фразу, її необхідно поставити в лапки.

3.Оператор OR (або "|" - знак вертикальної риски) дає можливість знайти одне зі слів, введених у пошуковий рядок. Пошукова система віддає перевагу результатам, які мають всі введені слова. Щоб отримати лише одне слово у видачі, потрібно вибрати слова, які рідко вживаються разом.

4.Знак & між двома словами дозволяє знайти ці два слова в одному реченні.

5.Знак ~ допомагає знайти синоніми до слова, яке Ви ввели у пошук.

6.Знак * дозволяє знайти пропущені слова у фразі за допомогою функцій пошукової системи. Якщо Ви не пам'ятаєте повну назву фільму, введіть * замість пропущеного слова. Зірочку можна також ставити в середині слова для пошуку однокорінних слів.

7.Для пошуку всередині певного діапазону використовують дві послідовні точки .. . Наприклад, холодильник 10000...15000 гривень. Пошук знайде техніку саме у цьому ціновому діапазоні.

8.Для пошуку тексту, де два слова розташовані недалеко один від одного, використовується оператор «AROUND (х)», де х – ймовірна кількість слів, що поділяють два введені слова. В результаті пошуку часто виходить, що кількість слів між необхідними менша. Може пошуковик і не звертає уваги на цю кількість. Щоб застосовувати оператор до окремих фраз, їх потрібно укладати в лапки.

9.Для пошуку файлу, який має певний тип, можна використовувати filetype:. Після нього вказуйте тип документа, наприклад, pdf і, звісно, ​​саме слово пошуку.

10.Оператор define: використовується для пошуку визначення слова. Наприклад, define: троянда.

11.Також можна шукати документи з мови. Наприклад: lang: fr theatre.

12.При використанні оператора «@» можна шукати профілі в соціальних мережах за нікнеймом, а по хештегу з «#» необхідну Вам інформацію.

13.site: знайде певний контент на сайті, який ви вкажіть у пошуковому рядку. Наприклад, види хостингу site:hyperhost.ua.

14.Оператори пошуку intext: - застосовується для пошуку слів у тексті; allintext: - знаходить матеріал, який має в тексті всі слова, які ви ввели в рядок пошуку.

15.Для того, щоб знайти необхідні слова в заголовку, використовуйте intitle:. Якщо укласти цей оператор у лапки, він знайде фразу в заголовку. Для пошуку кількох ключових слів у заголовку - allintitle:.

16.Для пошуку ключових слів в анкорі використовуйте оператор inanchor:. Якщо необхідно знайти відразу кілька слів, тоді використовуйте allinanchor:.

17.Для більш витонченого пошуку, наприклад, в урл-ах використовуйте оператори inurl:, allinurl:.

18.За допомогою оператора related: ви можете знайти сайти, схожі на той, який ви ввели в пошуковий рядок.

19.info: показує загальну інформацію про сайт, що Вас цікавить.

20.Пошук контенту на онлайн ресурсах із зазначеним вами типом домену. Використовуйте для цього не тільки "inurl:", а й оператор "site:". Наприклад, садівництво site:by.

Майже всі команди Google пошуку можна поєднувати і застосовувати одночасно разом з іншими.

Для цього необхідно укласти групи слів у дужки, щоб пошуковик зміг зрозуміти, до якої з них застосувати той чи інший оператор. За допомогою таких комбінацій ви отримаєте максимально точний пошук гугл.

Додаткові можливості google poisk

Крім вищеописаних Google пошукових операторів існують ще спеціальні додаткові можливості пошукової системи Google. Як користуватися гуглом, щоб швидко отримувати інструменти, які вам потрібні?

Напевно, кожен з вас їх вже не раз зустрічав і використовував у пошуковику. Це, наприклад, калькулятор, конвертер валют, перекладач тощо.

Пошуковик розпізнає знак $, тому товар за певну суму можна шукати безпосередньо у пошуковому рядку.

Для того, щоб перекласти фразу, можна використовувати конструкцію translate [слово або фраза, яку ви хочете перекласти] into [мову, якою ви хочете перекласти слово або фразу] прямо в пошуковому рядку.

За допомогою функцій Google можна дізнатися точний час у конкретному місті: для цього достатньо в пошук вбити назву місто та слово "час".

Конвертер одиниць виміру дає можливість перевести одну валюту в іншу або значення однієї системи заходів в іншу без відвідування спеціалізованих сайтів.

Введіть у пошуковий рядок назву міста та слово "кіно", і в результаті з'явиться розклад фільмів у вашому місті.

Функція метронома Google - чудовий помічник для музикантів, який доступний одразу після того, як у пошуковому рядку вписати слово "метроном".

Ви користуєтеся голосовими можливостями Google? Це корисні функції голосового будильника, нагадування, створення заходу в Календарі Google, Дзвінок, Надсилання SMS, відправка повідомлень електронної пошти, маршрути та пошук місць поблизу.

Цікаві фішки пошуку Гугл

Помічники в пошуковій системі та оператори для google точного пошуку - це дуже зручно і практично, але пошукач має ще й свої унікальні фішки, щоб здивувати користувача. Як шукати в Гуглі приколи пошуку?

Змусіть віртуальний світ перевернутися за допомогою введення в пошуковий рядок Google словосполучення: do a barrel roll.


  1. Введіть запит Google gravity та відкрийте перше посилання, ось до чого приведе відкрита анімація:
    Відкрийте перше посилання на запит Zerg Rush і на пошукову видачу полізуть літери О різного кольору.

          Запит askew трохи скосить відображення екрана пошукової видачі.

         Святкові логотипи Google. До кожного цікавого та незвичайного свята пошукова система встановлює оригінальний логотип, дудл. Так, наприклад, до роковин гри Pac-man у логотипі Гугла можна було грати гру


                 У налаштуваннях Гугла можна включити будь-яку мову відображення, у тому числі клінгонський. Не знаєте, що то за мова? Тоді вам необхідно терміново переглянути "Зоряний шлях".

                 Введіть в Google набір цифр 241543903 і в результаті отримайте добірку дивних фотографій, а конкретніше люди, які засунули голову в морозилку. Свого часу був челендж, де люди робили фото та з позначкою цього числа викладали фото в мережу. Тому зараз за такого запиту виводяться різні дивні фото. 

Скільки папуг в удаві? Бажаєте дізнатися відповідь на це питання? А Google знає. Просто перевірте:)

Всі ці корисні і доступні функції та оператори пошуку в Google дозволяють працювати з пошуковою системою швидко і завжди йти в ногу з часом! А які ще цікаві функції гугл пошуку та інструменти пошуку гугл використовуєте ви? Поділіться ними у коментарях під статтею.