Чи можна створити інтернет магазин на безкоштовному хостингу?
Що таке інтернет-магазин і для чого потрібний хостинг?
Інтернет-магазин - сайт для продажу різних категорій товарів, на якому є інформація про товари, кошик для замовлення, оплати та оформлення доставки. Інтернет-магазини бувають різних розмірів та з різним функціоналом для користувачів. Можуть бути магазини з продажу лише кількох товарів, і навпаки, величезні маркетплейси з великою кількістю різних продавців та різними категоріями товарів.
Щоб інтернет-магазин повноцінно працював, був доступним в інтернеті, для його розміщення потрібен хостинг. Це спеціальна послуга з розміщення сайту на сервері та забезпечення його стабільної роботи.
Кому потрібний інтернет-магазин? Це, насамперед, бізнесменам, які вже мають офлайн магазин, і вони хочуть розширити сферу поставок і знайти нових клієнтів, або для тих, хто планує відкрити свій бізнес у мережі та займатися продажами без відкриття фізичного магазину. Вартість створення інтернет-магазину також може бути різною. Наприклад, якщо це простий сайт на пару товарів, то ціна на такий сайт може бути лише кілька сотень доларів, а великий проект доведеться витратити набагато більше і потім ще оплачувати підтримку сайту. Але, якщо сайт приноситиме вам хороший стабільний дохід, то подібні витрати цілком виправдані.
Хостинг для інтернет-магазину також платна послуга, яка забезпечує стабільність та доступність сайту. Ціна на хостинг безпосередньо залежить від кількості ресурсів та додаткового ПЗ. Є також безкоштовний хостинг, але чи підійде для розміщення інтернет-магазину, розглянемо далі.
Види хостингу для інтернет-магазину
Загалом існує 4 види послуг хостингу:
віртуальний приватний сервер
виділений сервер
колокейшн
Всі ці послуги підходять для розміщення на ньому інтернет-магазинів, але кожна послуга має свої особливості, які підійдуть не для всіх проектів.
Віртуальний хостинг підійде для простих інтернет-магазинів, наприклад, написаних на конструкторах сайтів або на популярних CMS. Це гарне рішення для новачків, щоб розібратися в системі хостингу та дати своєму сайту стартовий майданчик для роботи. Віртуальний хостинг - найдешевший тип хостингу, але й обмежений за функціоналом і можливостями для роботи.
Віртуальний приватний сервер або VPS/VDS - просунута послуга хостингу для інтернет-магазинів. На віртуальних серверах більше ресурсів та можливостей для встановлення власного ПЗ. Цей тип хостингу є найбільш популярним для розміщення інтернет-магазинів різного рівня.
Працювати з VPS/VDS складніше, вони дорожчі порівняно з віртуальним хостингом, але можливостей більше. На даних серверах працюють інтернет-магазини із встановленою CRM системою, для якої звичайного віртуального хостингу недостатньо.
Виділений сервер – оренда окремої машини під одного користувача. Ця послуга також використовується для розміщення інтернет-магазинів. Це найпродуктивніший і найдорожчий тип послуги хостингу. Використовується здебільшого розміщення високо відвідуваних проектів з вимогливим до ресурсів ПО.
Колокейшн – це той самий виділений сервер, але ви орендуєте лише місце під свій особистий сервер у дата-центрі, а сам сервер купуєте окремо та ставите на обслуговування за додаткову плату. Ця послуга найменш популярна, переважно її використовують великі організації або хостинг-провайдери для продажу своїх послуг.
Після того, як ми розглянули популярні послуги хостингу для роботи інтернет-магазинів, інтернет магазин на безкоштовному хостингу здається не найпрофесійнішою та найбезпечнішою ідеєю. Але все ж таки розглянемо, чи є такий варіант, і як можна його отримати.
Безкоштовний хостинг для інтернет-магазину
Якщо вас не залишає ідея створити інтернет магазин на безкоштовному хостингу, це дійсно можливо. Безкоштовний хостинг підійде для некомерційних проектів, наприклад, ви продаєте товари, а виручку віддаєте на благодійність. Другий варіант, ви вирішили спробувати у роботі свій сайт та тестово розмістили його на безкоштовному хостингу. Або ж ви тільки почали просування ресурсу і у випадку, якщо продажі підуть, можете перейти на платний тариф хостингу.
Основна перевага безкоштовного хостингу - це відсутність оплат, але для інтернет-магазину на першому місці важлива надійність і стабільність роботи. Якщо ви розміщуєтеся на платній послузі, то хостинг-провайдер гарантує вам роботу сайту, його швидкість, безпеку та доступність. На безкоштовному хостингу жодних гарантій немає, крім того відсутня якісна технічна підтримка, яка неодноразово вам знадобиться під час роботи сайту в інтернеті.
Якщо ви вирішили розмістити свій сайт на безкоштовній послузі, будьте готові робити регулярні резервні копії на локальний комп'ютер і підключати систему моніторингу для контролю доступності сайту в мережі. Якщо будуть спостерігатися проблеми або помилки, ви зможете перенести свій сайт на платну послугу, яка буде суттєво надійнішою та безпечнішою для зберігання ваших даних та даних ваших клієнтів.
На безкоштовному хостингу в більшості випадків вас змусять розмістити рекламу на помітному місці на вашому сайті. Також для отримання безкоштовного тарифу необхідно надати фото документів, що підтверджують особу.
Де придбати хостинг для інтернет-магазину?
І хоча безкоштовні хостинги інтернет-магазинів все-таки існують, рекомендуємо використовувати виключно платний хостинг для вашого бізнесу, якщо ви плануєте отримати від нього прибуток і надалі працювати над його розвитком.
Переваги платного хостингу для сайтів:
стабільна робота серверів
система компенсацій за невикористання
можливість зміни тарифу
моментальна активація після оплати
система бонусів та подарунків, наприклад, домен у подарунок
швидка технічна підтримка
тестовий період до оплати
гарантії доступності сайтів
вибір локації сервера
вибір панелі керування
не потрібно надавати документи для підтвердження особи
виписка актів виконаних робіт та рахунків з печаткою
налагоджена система резервного копіювання даних
немає нав'язливої реклами хостингу на вашому сайті та ін.
Вартість мінімальних тарифів хостингу лише кілька доларів на місяць, але на цих тарифах вже є всі ці переваги для роботи вашого інтернет-магазину.
Вибрати та купити послугу хостингу для сайту ви можете у будь-якого провайдера, наприклад, у компанії ГіперХост. На послуги віртуального хостингу та VPS надається тестовий період 7 днів без сплати рахунку.