Чим відрізняється хостинг від сервера?

У чому відмінність віртуального хостингу від VPS, хостингу від сервера загалом? У цій статті розглянемо особливості та переваги кожного сервісу та розберемося, як вибрати відповідну послугу для вашого проекту.

Що таке віртуальний хостинг?

Віртуальний хостинг – це послуга загального хостингу, яка використовується для роботи сайтів, програм, тестування. Якщо у вас є сайт, то неодмінно знадобиться хостинг, адже без нього доступ до сайту в інтернеті неможливий. Віртуальний хостинг - найменша і найпростіша послуга, також найдоступніша в ціновій категорії. Можливостей такого хостингу цілком достатньо для невибагливих ресурсів, наприклад блогів, сайтів на CMS, лендингів. Якщо для вашого проекту не потрібно встановлювати програмне забезпечення, то віртуального хостингу буде достатньо.

У різних хостерів є різні тарифні плани хостингу, від найдешевших за 1$ місяць до дорожчих, які можуть коштувати десятки доларів. Чим вище тариф, тим більше ресурсів надається користувачеві. Наприклад, вам знадобиться дисковий простір, оперативна пам'ять, трафік, щоб забезпечити стабільну та надійну роботу сайту.

Сьогодні часто на віртуальному хостингу провайдера також пропонують вбудовані конструктори сайтів, на якому можна самому створити сайт і відразу опублікувати на хостингу. Такий варіант відмінний, якщо у вас у планах невеликий сайт, наприклад, односторіноковий або аматорський блог.

При виборі загального хостингу звертайте увагу на локацію сервера (її часто можна вибрати під час замовлення), панель керування, додаткові акції, наприклад, домен або SSL у подарунок.

Переваги хостингу

Віртуальний хостинг, на жаль, підійде не всім сайтам, але все ж таки у нього багато переваг для тих проектів, для яких він створений. По-перше, це простота управління. Зручна панель керування хостингом допоможе швидко розібратися в налаштуваннях, перенести сайт, створити пошту та ін.

На віртуальному хостингу все й зрозуміло. В основному використовуються популярні у всьому світі панелі керування, такі як Cpanel, а в мережі дуже багато інструкцій щодо роботи з нею.

Віртуальний хостинг - це моментальна зміна тарифного плану за потреби, наприклад, коли ваш сайт потребує більше ресурсів. Це також регулярне резервне копіювання на серверах хостера, у будь-якому випадку ви зможете відновити сайт із копії, наприклад, якщо щось зламалося.
Практично всі хостери для тарифів віртуального хостингу мають тестовий період без оплати, наприклад, тут.

Але ще одна головна перевага хостингу – це автоматичний установник CMS та конструктор сайтів. Тому, якщо у вас ще немає сайту, то ви можете створити його самостійно безпосередньо на тарифі хостингу. Для цього доведеться витратити час, але ви зможете створити сайт із шаблону та відредагувати, як самі захочете.

Низька вартість – ще одна важлива перевага загального хостингу. На загальному хостингу сервер ділиться на велику кількість користувачів, тому ціна такої послуги найнижча в порівнянні з віртуальними серверами.

Віртуальний хостинг може бути безлімітним. Наприклад, коли в тарифному плані не лімітовано поштові скриньки, додані домени, суб домени, бази даних, трафік. Ще останнім часом з'явилася послуга віртуального вічного хостингу з одноразовою оплатою. Тобто ви платите лише один раз і отримуєте послугу хостингу надовго, при цьому користуєтеся нею повноцінно, скільки вам потрібно.

Що таке VPS?

VPS (VDS) – віртуальний сервер, частина загального сервера, що надається в оренду користувача. Даний тип послуги також використовується для розміщення сайтів, програм, встановлення ПЗ. Це більш ізольована та гнучка послуга щодо налаштувань віртуальної машини. Наприклад, на VPS (VDS) можна встановити будь-яке програмне забезпечення для роботи сайту, вибрати свою панель управління, операційну систему, додавати додаткові IP адреси. На VDS з віртуалізацією KVM можна також організувати віддалені робочі столи на базі Windows. VPS (VDS) - це також частина сервера, де у вас будуть сусіди, як і на віртуальному хостингу, але ця послуга більш ізольована і кожен користувач має свій виділений унікальний IP.

VPS вибирають під інтернет-магазини, форуми, соціальні мережі, корпоративні сайти, боти, різного роду програмне забезпечення, яке не здатне працювати на віртуальному хостингу.

На VPS складніше працювати, особливо, якщо немає панелі управління сервером, тоді вам знадобиться досвід роботи з командним рядком або технічна підтримка від хостера.

VPS послуга зустрічається практично у всіх хостерів, при замовленні ви також можете вибрати локацію сервера, панель управління, кількість додаткових адрес, ОС, віртуалізацію сервера та додаткові ресурси, якщо вони потрібні для певного тарифу. Багато компаній хостерів надають також тестовий період для сервера на запит, тому, якщо вам важко визначитися з підходящою послугою, то рекомендуємо спочатку протестувати сервер.

Переваги сервера

VPS або VDS сервер – це повноцінна послуга оренди віртуальної машини, яка здатна вирішити багато завдань користувача. По-перше, це гнучкість сервера та його налаштування. Ви можете встановлювати програмне забезпечення, налаштовувати його, запускати програми під свої потреби. Також користувач може вибрати ОС, панель, що значно полегшує роботу та максимально підлаштовує сервер під певного користувача. По-друге, VDS є чудовою дешевою альтернативою виділеного сервера, на який не завжди вистачає бюджету. Ви зможете все ті ж робити на VDS що і на виділеному сервері, але за набагато меншу суму.

На VDS ви отримуєте виділені ресурси – диск, ОЗУ, ядра, які ізольовані від сусідів по серверу та належать лише вам.

Багато користувачів лякає покупка VDS через можливі складнощі в управлінні сервера. Але, якщо ви візьмете сервер з панеллю управління, наприклад, безкоштовна FastPanel, і орендуєте послугу у хостера, який пропонує безкоштовне адміністрування послуги, ці проблеми для вас нівелюються. Адже в будь-якій незрозумілій ситуації ви зможете отримати технічну підтримку, а також зможете самостійно працювати з послугою за допомогою простої інтуїтивної панелі.

Відмінність віртуального хостингу від VDS

Якщо розглядати не відмінність хостингу від vps, а відмінності понять загалом, то:

Хостинг – це послуга для розміщення сайтів, а сервер – це фізична машина, яка встановлена ​​в дата центрі, і на якій можуть розміщуватись облікові записи хостингу, VPS, VDS, реселлінгу.

Але ми також зупинимося докладніше на питанні відмінності vps та віртуального хостингу.

Критерій

Віртуальний хостинг

VPS/VDS

Призначення

невеликі сайти, візитки, лендінги, блоги

сайти з нестандартними конфігураціями, інтернет-магазини

Складність

Простий

Складний

Root доступ

Нема

Є

Технічна підтримка

Є

В залежності від хостера

Доп. можливості

Тільки стандартна конфігурація

Можливість встановлення доп. ПЗ

Ціна мін.плану

від 1.45$ в міс. 

від 3.84$ в міс.*

*приклад ціни вказано виходячи з цін хостинг-провайдера ГіперХост

Якщо у вас виникли проблеми з вибором між VPS та віртуальним хостингом, може бути корисним докладне порівняння їх основних характеристик.

Продуктивність

Продуктивність сайту залежить від багатьох факторів. Однак різниця в розподілі ресурсів та обробці між VPS та віртуальним хостингом означає, що VPS майже завжди працюватиме краще, ніж віртуальний хостинг.

Ізольоване середовище у VPS також означає більш високий рівень цілісності системи. Це призводить до кращого профілю надійності. Однак помітної різниці в часі безвідмовної роботи хостингу та загальної надійності сервісу не повинно бути.

Безпека

Тим, хто шукає саме безпечний хостинг, завжди слід вибирати VPS, а не загальний хостинг. Відсутність суттєвих меж між обліковими записами на серверах Shared Hosting значно підвищує ризики безпеки порівняно з VPS.

Будь-яке порушення безпеки у плані загального хостингу може призвести до серйозних наслідків для всіх на одному сервері. Плани VPS можуть пом'якшити це завдяки ізольованому середовищу, в якому знаходиться кожен план.

Управління та контроль послугою

Плани віртуального хостингу найпростіше в налаштуванні та управлінні навіть для користувачів-початківців. Досвідчені технічні фахівці на веб-хостингу виконуватимуть більшість адміністративних та технічних функцій. Однак ця простота означає набагато менший контроль за конфігурацією сервера.

У випадку з ВПС, то це завжди більше можливостей для керування та роботи з сервером.

Масштабованість

Хоча ви можете оновити плани загального хостингу, ресурси зазвичай мають низьку верхню межу. Це обмеження робить масштабованість менш очевидною у віртуальному хостингу. Плани VPS зазвичай масштабованіші. Залежно від хостера іноді можна навіть вибрати конкретний ресурс для масштабування, наприклад лише ОЗУ або дисковий простір.

Ціна

Віртуальний хостинг зазвичай є найдешевшою формою хостингу. VPS – це послуга дорожча. Але й серед VPS є дешеві тарифи, а серед віртуального хостингу – дорожчі. Все залежить від кількості ресурсів та можливостей, які надає певний тариф.