Домен ua без торгової марки. Чи це можливо?
Доменна зона .ua - зона, яка означає приналежність сайту до держави Україна. Реєстрація домену Україна обмежена та можлива за наявності торгової марки. Але все ж таки багато користувачів, власників сайтів зацікавлені в покупці домену в зоні ua, тому цікавляться можливостями реєстрації без ТМ. У цій статті розберемося, як зареєструвати домен ua без торгової марки, і чи взагалі це можливо
Процес реєстрації домену
Звичайний процес реєстрації домену триває кілька хвилин. Тобто ви вибираєте вільний домен, заповнюєте заявку, і після оплати домен реєструється. Нічого складного, та зареєструвати вільний домен може кожен бажаючий, якщо реєстратор обраної зони не має особливих вимог. Зареєструвати домен ua можна на сайті хостинг провайдера ГіперХост.
З доменом ua не все так просто, як з рештою доменів, які можна зареєструвати в Україні. Домен у зоні UA - один з популярних та затребуваних доменних зон України, який підкреслить серйозність та статусність вашого бізнесу, а все тому, що для його реєстрації є обов'язковим наявність Торгової марки. Але можна отримати домен верхнього рівня UA без торгової марки? Про це часто запитують клієнти, які хочуть відкрити бізнес в Україні або показати цілеспрямованість свого сайту на українську аудиторію. Відповідь на це запитання у нас, звичайно ж, є.
Як отримати домен ua?
За правилами реєстратора доменної зони UA зареєструвати домен ua без торгової марки неможливо. Крім того, ваша торгова марка повинна точно відповідати доменному імені. Тобто, якщо ваша ТМ, наприклад, Test, то домен у зоні UA може бути лише Test.ua (якщо ви використовуєте кирилицю, назва підлягає транслітерації). Обійти це правило неможливо, і в найближчому майбутньому такої можливості поки що не буде.
Реєстрація власної торгової марки – це, насамперед, зусилля, час та гроші. Тому багато користувачів хочуть обійти це правило і отримати бажаний домен в зоні .ua. Але, якщо ви плануєте реєстрацію, спочатку необхідно отримати торгову марку. При оформленні замовлення в спеціальне поле потрібно ввести номер ТМ, а в деяких випадках адміністратор зони може запросити приклад копії Свідоцтва на знак для товарів послуг. Якщо всі дані надані правильно, після оплати заявка на реєстрацію домену передається до верхнього реєстратора для ua домен реєстрація. Перевірка вільних доменів.
Що робити, якщо немає торгової марки?
В даному випадку рекомендуємо зареєструвати доменне ім'я сайту в простіших українських доменних зонах. Наприклад, популярністю користуються com.ua, in.ua, net.ua, co.ua, а також регіональні домени. Фактично ці доменні розширення нічим не гірші і дешевші в кілька разів, ніж зона .ua. Відмінною альтернативою є реєстрація домену com.ua.
Для реєстрації цих доменів не потрібно надавати будь-які документи, процес реєстрації займає кілька хвилин після оплати.
При оформленні замовлення вкажіть лише ваші дані власника домену (ПІБ, адреса, номер телефону).
Повний список доменних зон, для яких не потрібно надавати номер торгової марки, є у нас на сайті.
Переваги домену UA
Але, якщо все-таки ТМ у вас є, то реєстрація домену .ua стане новим кроком у розвиток онлайн бізнесу. Насправді, переваги domain ua очевидні, і багато власників сайтів в Україні і не тільки хотіли б отримати домен юа у цій зоні для свого сайту:
- однозначна асоціація інтернет-ресурсу з Україною;
- гарантія впізнаваності та популярності серед національних користувачів;
- підвищений рівень довіри до такого сайту від відвідувачів та пошукових систем;
- сайтів у цій зоні з іншими мало, такі домени, порівняно з конкурентами, виглядають більш солідно та привабливо;
- великий вибір коротких і гучних назв, які дають можливість виділитися та збільшити відвідуваність сайту.
Реєстрація домену в зоні .UA доступна лише власникам реєстраційних свідоцтв, які підтверджують право володіння українською або міжнародною ТМ, яка зареєстрована за стандартами WIPO та має територіальне розширення в межах України.
Альтернативні домени другого рівня для сайтів України
Де взяти домен альтернативу? На практиці доменну зону для українського сайту є з чого вибрати, адже окрім тематичних доменних зон, наприклад, .com.ua, net.ua, org.ua, .biz.ua, є ще величезний вибір серед регіональних доменів, які розраховані на сайти з кожної області України. У наступній статті детально описано кожну регіональну доменну зону: