Кому потрібний хостинг?

Що таке хостинг та його види?

Хостинг, незалежно від його виду - це послуга для розміщення сайтів або будь-яких інших проектів, для забезпечення їхньої цілодобової роботи та за необхідності доступності в інтернеті. Хостинг – це виділене місце на сервері, яке надається в оренду користувачеві на вибраний термін. Зазвичай до хостингу також надається технічна підтримка хостингу компанії, а також інші додаткові послуги, наприклад, реєстрація доменного імені сайту та SSL сертифікат.



Хостинг може бути кілька видів:

- віртуальний чи загальний хостинг;

- віртуальний приватний сервер (VPS/VDS);

- виділений сервер.

Перший варіант - найпростіший і підходить для розміщення сайтів або програм, які не вимагають встановлення додаткового програмного забезпечення, якого немає на хостингу. Це не тільки найпростіший, а й найдешевший варіант. Але віртуального хостингу майже завжди достатньо для простих блогів CMS, лендингів, сайтів візиток, невеликих інтернет магазинів, сайтів портфоліо, форумів, соціальних мереж. Але це все за умови, що програмного забезпечення загального хостингу достатньо для запуску сайту та його роботи в інтернеті.

VPS/VDS – віртуальний сервер, це більш розширена послуга для розміщення сайтів або програмного забезпечення практично будь-якого виду. На даному типі послуги користувачу виділяється частина сервера з root доступом для повного керування послугою. Залежно від типу віртуалізації сервера вирізняють дві послуги VPS або VDS. Другий варіант дозволить інсталяцію ОС з власного образу, в тому числі інсталяцію Windows для веб-сайтів на asp.net або для віддалених робочих столів. VPS/VDS - більш гнучкі послуги в плані налаштування, а також ізольовані від сусідів по серверу.

Виділений сервер - це послуга фізичного сервера, який повністю надається у найм одного користувача. На виділеному сервері всі ресурси належать власнику та використовуються під його проекти. Часто виділені сервери купують під організацію віддалених робочих столів співробітників, установку бухгалтерського забезпечення, під поштовий сервер, для розміщення своїх кількох проектів або баз даних, для організації особистого хостингу та ін. Завданням у виділеного сервера на практиці може бути дуже багато, але керувати такою послугою складніше, якщо порівнювати із віртуальним хостингом. Також окремий сервер коштує набагато дорожче, але він цілком виправдовує себе, якщо ваш бізнес успішний і вимагає виділених потужностей для роботи в мережі.

Критерій оцінки

Віртуальний хостинг

Віртуальний сервер

Виділений сервер

Продуктивність

Середня

Висока

Максимальна

Складність адмініструванння

Низька

Середня

Висока

Для кого

блог, лендінг, портфоліо, сайт візитка, невеликий магазин

інтернет магазин, бухгалт. ПЗ, БД, трейдинг, RDP

інтернет магазин, бази даних, RDP, потужне ПЗ

Вартість (ГіперХост)

від 1.45$ в міс.

від 3.84$ в міс. 

від 81.91$ в міс.

Навіщо потрібен хостинг?

Хостинг може бути потрібен власникам малих та середніх бізнесів, які хочуть створити сайт для своєї компанії та надати інформацію про свої послуги та продукти в Інтернеті. Хостинг може бути потрібен фрілансерам, які хочуть створити свій власний сайт-портфоліо, щоб продемонструвати свої роботи потенційним клієнтам. Хостинг може бути корисним для блогерів, які бажають вести свій блог і ділитися своїми думками з читачами в Інтернеті. Хостинг також може бути корисним для онлайн магазинів, які хочуть продавати свої товари та послуги в Інтернеті. Крім того, хостинг може бути корисним для студентів та викладачів, наукових співробітників, які хочуть створити свій власний сайт, щоб розмістити свої проекти, наукові статті чи дослідження в Інтернеті.

Насамперед, хостинг необхідний для розміщення сайтів в інтернеті. Власник сайту може залити файли свого проекту на хостинг і сайт стане доступним у мережі для відвідувачів за зареєстрованим доменним ім'ям. Також на хостинг можна заливати додатки, скрипти та тестувати будь-які необхідні проекти, яким потрібний сервер. Створити сайт без хостингу неможливо.

Залежно від обраної послуги хостингу, послуга розміщення може знадобитися для:

✓ роботи сайтів та додатків, скриптів

✓ баз даних

✓ пошти в персональному доменному імені

✓ чат ботів

✓ бухгалтерського ПЗ

✓ ПО трейдерів

✓ для віддаленого робочого столу

✓ власної хостинг компанії

✓ VPN сервера

✓ освітні проекти

✓ зберігання інформації на віддаленому сервері

✓ розміщення ігор

✓ будь-якого програмного забезпечення, якому потрібна робота 24/7.

Навіть якщо вам просто необхідно протестувати роботу тільки написаного проекту, вам також потрібний хостинг. Саме на серверному обладнанні ви зможете перевірити функціонал та можливості для подальшого запуску сайту.

Хостинг та домен: яка різниця?

Багато користувачів-початківців часто плутають поняття хостингу і домену. Це абсолютно дві різні послуги, пов'язані, щоб забезпечити доступність сайту в мережі.

Домен – це лише ім'я вашого сайту в інтернеті, це ім'я унікальне. Доменне ім'я створюється у вибраній користувачем доменній зоні. Наприклад, є міжнародні зони, регіональні, тематичні. Кожна із зон має свої правила реєстрації, але одне правило загальне - мінімальний термін реєстрації 1 рік, тестового періоду на домени немає. Ви вибираєте вільне ім'я сайту в зоні, що сподобалася, і реєструєте його у провайдера або реєстратора доменних імен. Після реєстрації протягом кількох годин домен активується і ви можете завантажувати файли сайту на хостинг, щоб за цим доменом відображався ваш сайт.

Доменних зон сьогодні дуже багато, ціни також значно відрізняються. У деяких зонах також можна реєструвати кирилиці, але в основному всі підтримують тільки латиницю. За допомогою спеціальних сервісів ви можете перевірити, чи ім'я у вибраній зоні, яке вам вільно підходить, а потім подати заявку на реєстрацію.

Хостинг у такому разі це лише місце на сервері, а домен це саме ім'я сайту, яке прописується у верхньому рядку браузера через https. Якщо вам потрібен робочий сайт, то йому знадобиться і хостинг, і домен.

 

Часто домен збігається з брендом сайту, але якщо таке доменне ім'я вже зайняте, ви можете знайти альтернативу в іншій зоні або трохи видозмінити назву, наприклад, додати дефіс.

Де замовити хостинг?

Якщо вам потрібен хостинг, ви можете замовити його у хостинг провайдера за посиланням. Після замовлення віртуального хостингу послугу буде автоматично активовано на тест протягом 10 хвилин. Якщо потрібний віртуальний сервер, то тест надається на запит користувача. На жаль, на виділені сервери немає тесту, оскільки сервери після замовлення збираються окремо інженерами ЦОД-а.

Хочете заощадити на хостингу? Замовляйте послугу одразу на тривалий період. Наприклад, при замовленні послуги одразу на 2 роки в компанії ГіперХост надається автоматична знижка 24%. Також зверніть увагу на акцію Домен у подарунок до хостингу. Реєстрація домену в одній із наданих зон безкоштовно на перший рік реєстрації під час оплати віртуального хостингу від тарифу Базовий від 6 міс. Це ідеальне рішення для проектів-початківців, оскільки можна істотно знизити бюджет на послуги для розміщення та запуску роботи сайту.

Обрати хостинг