Що таке віртуальний хостинг? Основні параметри віртуального хостингу

Що таке віртуальний хостинг?

Віртуальний хостинг (загальний хостинг, shared hosting) - послуга з оренди ресурсів сервера для розміщення сайтів, баз даних, резервних копій та іншої інформації. Це один з видів хостингу, який є найпопулярнішим серед користувачів, а також це ще й найбільш бюджетний варіант.

Загальний хостинг купують для розміщення сайтів і проектів невибагливим до програмного забезпечення сервера. Це відмінне рішення для сайтів, у яких невелика відвідуваність. Віртуальний хостинг купують для розміщення блогів, невеликих форумів, початківців інтернет-магазинів, сайтів-візиток, лендингів. Якщо проект більш вимогливий, то в даному випадку краще розглянути оренду віртуального виділеного сервера.

Shared hosting - це найбільш проста послуга хостингу, мінімальний тариф може починатися від 500 Мб - 1 Гб дискового простору, яких буде достатньо для роботи проекту початкового рівня в Мережі. Суть надання послуги загального хостингу в тому, що ресурси сервера розподіляються між усіма користувачами, при цьому використовується одне встановлене ПЗ.

Основні параметри віртуального хостингу

Коли мова йде саме про віртуальний хостинг, слід розглянути основні його критерії. Саме на них варто звертати увагу в процесі вибору послуги для свого сайту. Є кілька параметрів віртуального хостингу:

1.Технічні характеристики сервера, його ресурси, встановлене ПЗ. Це основний параметр, адже саме від нього безпосередньо залежить,чи підійде послуга для розміщення вашого сайту,чи ні. Більшість хостинг-провайдерів на сайті вказують всю необхідну інформацію про встановлені програми на сервері.

Якщо ви не знайшли необхідну інформацію, ви можете звернутися в технічну підтримку компанії за додатковою консультацією. Ресурси вказуються в описі тарифу. Обов'язково купуйте тариф з невеликим запасом. Він знадобиться, коли ваш сайт почне рости, і збільшиться його відвідуваність.

Пам'ятайте, в компанії HyperHost ви завжди можете перейти на більш потужний тариф хостингу, просто сплативши різницю в тарифах. Зараз сміливо замовляйте тариф з невеликим запасом.


2.Локація (розташування) серверів ще один з критеріїв вибору хостингу для сайту. Наприклад, хостер пропонує на вибір дві локації - Україна чи Нідерланди.

Що вибрати вам? Якщо ваш сайт орієнтований на українську аудиторію відвідувачів, то варто вибрати локацію України. Але, якщо ви оберете розміщення послуги в NL, то і це не вплине значно на швидкість завантаження сайту. Розташування сервера - досить суб'єктивний критерій, і в більшості випадків на нього не звертають уваги, якщо у власника сайту немає конкретних вимог щодо розміщення. Іншими словами, якщо програмне забезпечення на сервері в іншій країні вам підходить більше ніж у вашій, сміливо замовляйте таку послугу.

Не варто вибирати сервера в далеких локаціях (Для України - Америка, Азія і ін.). Умовно сервер на іншому континенті, ніж ваш, може вважатися досить віддаленим.

3.Аптайм (uptime) - час безперервної роботи і доступності сервера. Ось цей параметр дуже актуальний, при чому для абсолютно різних проектів і сайтів. Адже, якщо сайт, розташований на хостингу, не працює, то як за допомогою нього можна заробляти?

Аптайм показує скільки часу безперервно працював сайт. Виміряти цей параметр можна за допомогою спеціальних сервісів, вони описані в попередній статті. Також більшість хостинг-провайдерів вказують на своєму сайті середній час uptime для своїх послуг. Якщо такої інформації немає, ви можете запросити її у консультанта техпідтримки.

Хорошим аптаймом вважається відсоток більше 99%, все, що нижче 98% - це поганий аптайм для хостинг-провайдера. 100% аптайма не існує і, якщо ви побачили таку інформацію на сайті хостера, то це явний обман користувачів. Недоступність сервера буває у всіх провайдерів, наприклад, під час оновлення програмного забезпечення серверів, яке періодично необхідно проводити.

Аптайм 99,99% означає, що сайт був недоступний лише 0,0001% від всього часу роботи. Приблизно 52 хвилини за рік або 4 хвилини на місяць.


4.Технічна підтримка віртуального хостингу. Це основний критерій вибору, без якого не обійтися жодному початківцю хостингу. Більшість хостинг-провайдерів технічну підтримку надають безкоштовно і цілодобово, наприклад, в ГіперХост.

Перш за все техпідтримка знадобиться в процесі розміщення сайту на хостингу, так як в онлайн режимі користувач може отримати будь-яку необхідну консультацію, а також розмістити сайт на хостингу можуть і самі фахівці на ваше прохання. Для цього потрібно надати тільки архів файлів сайту. Технічна підтримка може допомогти в будь-яких питаннях, які пов'язані з налаштуванням серверної частини для роботи вашого сайту. Тому її наявність, час відповіді, грамотність і адекватність слід враховувати при виборі віртуального хостингу. А всі ці критерії можна протестувати перед покупкою, для цього всього лише потрібно зв'язатися з хостером і задати всі питання, що цікавлять.

5.Панель управління хостингом. Цей пункт можна віднести до першого, так як панель це встановлене ПЗ. Але для користувачів тип панелі грає настільки вагому роль, що ми вивели її в окремий пункт вибору віртуального хостингу. Порівняльні характеристики панелей управління Cpanel & ISPmanager в попередній статті. Крім цих панелей є ще й інші, які хостери встановлюють на сервер, в тому числі самописані. Мінус таких панелей, що для них дуже мало інструкцій.

При виборі віртуального хостингу слід враховувати особливості встановленої панелі, її зручність, функціонал і ваш попередній досвід роботи з панелями. Тобто, якщо ви вже раніше використовували ISPmanager на хостингу і розбираєтеся, що до чого, то вибирайте дану панель для подальшої роботи на сервері.

Саме за допомогою панелі управління виконуються основні роботи з сайтом на віртуальному хостингу, наприклад, ви зможете завантажити сайт, редагувати ДНС записи, встановлювати CMS, створювати пошту і ін.

6.Наявність тестового періоду віртуального хостингу. Він є у всіх, практично у всіх хостинг-провайдерів. В середньому тестовий період 7 днів. Цього часу цілком достатньо, щоб розмістити сайт і повністю протестувати функціонал послуги. У ГіперХост тестовий період на шаред хостингу активується автоматично після замовлення. При цьому можливості хостингу на тест нічим не відрізняються від вже оплачених тарифів.

7.Наявність додаткових можливостей. Наприклад, останнім часом затребуваною послугою є доступ до конструктору сайтів на хостингу. За допомогою конструктора можна зробити сайт своїми руками, при цьому оплачується тільки хостинг, тобто послуга, де розміщується сам сайт на період свого існування. Також додатковою перевагою буде автоустановщик CMS на хостингу, за допомогою якого можна поставити практично будь-яку ЦМС в пару кліків. Даний установник доступний на всіх тарифах хостингу для сайтів.

Як вибрати віртуальний хостинг?

Отже, ви готові придбати віртуальний хостинг для свого сайту. Розглянемо, які технічні характеристики тарифу вам потрібно враховувати при виборі.

- Кількість дискового простору віртуального хостингу. Звертайте увагу на цей критерій при виборі тарифу. Завжди беріть тариф з запасом, а також вибирайте саме SSD хостинг.

- Трафік. Сьогодні у більшості хостинг-провайдерів це критерій необмежений.

- Кількість доменів, поштових скриньок і баз даних на послугу.

- Оперативна пам'ять.

- Можливість включення SSH доступу за запитом.

- Наявність безкоштовного сертифікату SSL, підключення виділеної IP адреси на аккаунт.

Різниця між тарифами віртуального хостингу саме в цих параметри, тому при виборі слід звертати увагу на них. Якщо вам потрібна допомога у виборі хостингу, звертайтеся в технічну підтримку хостинг-провайдера. Наприклад, в ГіперХост техпідтримка працює цілодобово і доступна в тікет-системі, в чаті і по телефону.

Також існують відмінності між Linux і windows хостингом. Останній потрібен тільки для проектів, написаних на asp.net технології, якщо ваш сайт не використовує її, то вам потрібен саме Linux хостинг для сайту.

За різними оцінками 60-70% всієї серверної інфрастурктури світу працює на ОС Linux / Unix, в тому числі сервери провайдерів віртуального хостингу.


Переваги віртуального хостингу

Основна і дуже суттєва перевага віртуального хостингу - це простота управління. Розібратися з функціоналом стандартної панелі управління може будь-який початківець користувач. Якщо використовується популярна панель на хостингу, то в інтернеті є дуже багато доступних покрокових інструкцій, а якщо щось незрозуміло, то завжди можна попросити допомогу техпідтримки.

Друга перевага - це ціна. Віртуальний хостинг - найдешевший з усіх видів послуг хостингу. Найдешевші тарифи в більшості хостерів починаються від 1 долара на місяць.

Шаред хостинг - це поєднання найпопулярніших технологій, які необхідні для роботи сайтів, можливостей для легкого адміністрування завдяки зручній панелі управління і низької вартості. Саме тому це найпопулярніша і затребувана на ринку послуга хостингу.

На віртуальний хостинг завжди надається тестовий період, незалежно від тарифу. Цей період дає можливість подивитися функціонал послуги і визначитися, чи підходить вона для вашого сайту.

Недоліки віртуального хостингу

Недоліки у віртуального хостингу також є. Найголовніший - це обмежений набір ПЗ. Нажаль, не для всіх сайтів достатнього того ПЗ, яке вже встановлено на сервері з віртуальним хостингом. Тому в такому випадку варто брати саме ВПС / ВДС сервери, які дозволяють установку індивідуальних програм.

На віртуальному хостингу встановлена загальна IP адреса, виділену можна встановити тільки за додаткову оплату. На загальному хостингу не надається root доступ, тобто права користувача обмежуються. Крім того, користувачі на одному сервері залежні один від одного. У разі ДДОС атаки на одного користувача сервера, постраждають і його сусіди. Тому, якщо безпека і максимальна стабільність роботи вашого сайту на першому місці, послуга віртуального хостингу не для вас. В такому випадку краще відразу брати ВПС-сервер.

Висновок. Віртуальний хостинг - популярна послуга хостингу, яка підійде для розміщення практично будь-яких сайтів. Головне, вибрати підходящий тариф і надійну хостинг-компанію з професійною техпідтримкою.

Купити хостинг