Вибір сервера для веб-сайту або як вибрати правильні параметри сервера?

Сервер - це комп'ютерна машина, що окремо стоїть, яка використовується для роботи різного роду проектів і програмного забезпечення. Вам може знадобитися сервер для вирішення різноманітних завдань, але найчастіше сервер замовляють для розміщення сайтів, додатків, баз даних, зберігання інформації, налаштування та роботи віддалених робочих столів, поштового сервера, для створення особистого хостингу (для веб студій), для запуску ботів , відео хостингу, систем машинного навчання та ін.

Як правильно вибрати сервер?

Вибір виділеного сервера або віртуального приватного сервера (VPS/VDS) залежить від багатьох факторів, наприклад:

Тип програми або сайту: Різні типи програм та сайтів потребують різних ресурсів сервера. Наприклад, бази даних або обчислювальні програми можуть вимагати більшого обсягу пам'яті та процесорної потужності, ніж звичайний статичний сайт.

Трафік: Кількість відвідувачів, які використовуватимуть ваш сервер, також може вплинути на вибір параметрів. Більший трафік вимагає більшої продуктивності та більш високої пропускної спроможності.

Сховище: Якщо ваш додаток або сайт потребує великого обсягу зберігання даних, то вам може знадобитися великий об'єм жорсткого диска, або ви також можете використовувати хмари. Якщо при виборі сервера вирішальним критерієм є диск для зберігання інформації, краще брати виділений сервер з HDD дисками для економії бюджету.

Безпека: Якщо ваш додаток або сайт обробляє конфіденційні дані користувачів, необхідно вибрати сервер із відповідним рівнем безпеки, таким як шифрування даних або багатофакторна автентифікація. У такому випадку рекомендуємо завжди підключати платний SSL сертифікат на сайт і додатковий захист від атак Ddos.

Технічний супровід. Працювати з сервером набагато складніше, ніж працювати зі звичайним віртуальним хостингом, тому, якщо ви не системний адміністратор, то найкраще шукати компанію, яка надає в оренду серверу разом з технічною підтримкою. Вона вам обов'язково знадобиться для коректного настроювання сервера, а також роботи сайту на ньому. Технічна підтримка може бути як безкоштовною (вже включеною в тариф) або за додаткову плату, тобто розширене адміністрування сервера на запит.

Бюджет: Нарешті вартість сервера також може бути важливим фактором. Вартість залежить від багатьох параметрів, таких як потужність процесора, обсяг пам'яті та жорсткий диск, і вам потрібно визначити, які параметри необхідні для вашої програми, виходячи з бюджету. Дешевший і скромніший варіант за ресурсами – це VPS/VDS сервери, які також підходять практично під усі проекти, яким потрібен хостинг, а саме віртуальний сервер з розширеними можливостями.

Вибір сервера для сайту також залежить від кількості ресурсів, які потрібні для роботи вашого проекту. Рекомендуємо завжди брати сервер із запасом, адже з часом роботи сайту накопичується велика кількість додаткових файлів, у разі досягнення ліміту на сервері, ваш сайт може раптово припинити роботу. Тому рекомендуємо завжди стежити за кількістю ресурсів на сервері, а за можливості підключити додатковий моніторинг, який вчасно повідомляє про перевищення ліміту ресурсів. Ви можете докупити додаткові ресурси або почистити місце на сервері від непотрібних файлів.

Критерії вибору віртуального чи виділеного сервера

Процесор

Усі операції на сервері виконуються процесором, що часто називається ЦП. Сервера та ПК не зможуть використовувати дані, які вони зберігають без центрального процесора.

Процесор відіграє найбільшу роль швидкості пристрою і відмінної продуктивності. Якщо вам потрібний швидкий сервер для таких завдань, як 3D-анімація, редагування відео, ігри і т.д, то наявність швидкого та ефективного процесора має вирішальне значення. Для Інтернет-магазинів з великою базою даних CPU також відіграє значну роль, тому не можна ігнорувати критерій оцінки центрального процесора при виборі сервера для сайту або іншого проекту.

Якщо вам потрібен швидкий сервер для таких завдань, як 3D-анімація, редагування відео, ігри і т.д, то наявність швидкого та ефективного процесора має вирішальне значення.

Наприклад, для мінімального сайту інтернет-магазину знадобиться 2-х ядерний процесор. Але слід також враховувати, яке навантаження створює ваш проект і все програмне забезпечення, яке необхідно встановити для початку роботи.

Диск

На диску зберігаються файли вашого проекту, і чим більше таких файлів, тим більше місця може знадобитися. Для мінімального тарифу віртуального сервера достатньо буде 10 Гб диска, наприклад, якщо ви плануєте розміщувати невеликий сайт, запускати скрипт або VPN. Але, якщо ви знаєте, що не вкладетеся в ці рамки, варто вибирати сервер з великим диском, при цьому пам'ятати, що деяке місце буде виділено під ОС, панель управління та інше ПЗ, яке ви встановите на свій сервер. Виділені сервери надають більш широкі можливості для зберігання інформації, це можуть бути дискові терабайти. Також диск може бути різних типів – HDD, SSD та Nwme. Залежно від завдань, які поставлені, слід вибирати сервер із певним видом диска. Детальніше та диски на сервері в попередній статті на блозі ГіперХост:

Оперативна пам'ять

RAM чи ОЗУ - оперативна пам'ять сервера, тимчасове сховище інформації, що дозволяє процесору виконувати операції. Швидкість виконання операцій залежить від ОЗУ і частоти процесора сервера. Чим більше ОЗУ, тим дорожче сервер, але для деяких вимогливих проектів велика кількість пам'яті - необхідність. Для мінімального сервера, який виконує найпростіші завдання, достатньо 1-2 ГБ RAM. Для потужних завдань можуть знадобитися навіть виділені сервери з 1536 Гб ОЗП або більше.

На початку вибору серверної машини слід знати скільки оперативної пам'яті необхідно для роботи вашого сайту або будь-якого іншого проекту в мережі.

Пропускна здатність

За замовчуванням хостери в залежності від тарифу пропонують порти в 100 Мб або 1 Гбіт/с, ці порти, як правило, вже вбудовані в сервери. Якщо вам знадобиться 10 Гбіт/с, він встановлюється в дата центрі за додаткову оплату, його можна підключити лише для виділених серверів. Порти 10 Гбіт/с вибирають в організацію локальної мережі, оскільки це високошвидкісний порт. Для сайтів, не пов'язаних із цими налаштуваннями, завжди достатньо 100 Мб каналу.

Додаткові критерії

Локація сервера

Крім технічних параметрів на швидкість роботи впливає також розташування сервера. Наприклад, ви берете сервер для розміщення українського інтернет магазину, тоді територіально сервер має бути розміщений якомога ближче до потенційної аудиторії вашого сайту. Якщо взяти сервер у США, швидкість роботи для користувачів з України буде нижчою, що негативно позначиться на роботі сайту. Тому, якщо ви орендуєте сервер, то краще його брати в тій країні, з якою у вас найбільше відвідувачів, або з ближніх країн. Наприклад, для українського сайту найкращий сервер в Україні чи в ближній Європі.

Резервне копіювання

Резервне копіювання даних на віддалений сервер – це must have для вашого сайту. Більшість провайдерів виконують автоматичне регулярне резервне копіювання даних на платній або безоплатній основі. Якщо йдеться про виділений сервер, то тут копіювання потрібно налаштовувати вам.

Ви можете додатково замовити послугу бекапа та проводити копіювання на цю послугу всіх важливих даних, щоб у разі збою завжди була можливість відновити сайт.

Адміністрування

Технічне базове адміністрування сервера є дуже важливим моментом для багатьох користувачів. Особливо тих, хто перейшов на VPS з віртуального хостингу і ще не розуміється на тонкощах адміністрування сервера. Тому, якщо хостер має грамотних фахівців, які можуть вам допомогти в разі потреби, це вже плюс. Адміністрування сервера може бути базове, безкоштовне і розширене за додаткову плату, наприклад, за нестандартні завдання, установку специфічного ПЗ.

Додаткові IP

Додаткові IP, як і інші додаткові послуги, необхідні для окремих завдань на сервері. Якщо вам знадобляться додаткові. адреси, слід відразу при виборі сервера уточнити, чи можна буде дозамовити послугу, її вартість, а також кількість на один сервер. Дод. IP можуть знадобитися для роботи декількох сайтів на сервері, налаштування пошти та ін.

Купити сервер