Як обрати VPS із великим диском?

VPS-сервер - це віртуальний приватний сервер або віртуальний виділений сервер (VDS), який використовується для вирішення завдань користувача. Наприклад, на сервері можна розмістити сайт або запустити програму, також можна створити поштовий сервер або налаштувати віддалений робочий стіл. Залежно від цілей вам знадобляться різні характеристики сервера VPS, тому важливо знати, скільки ресурсів VPS вам потрібно для роботи проекту.


Основні характеристики VPS сервера

До основних характеристик VPS відносяться: оперативна пам'ять, дисковий простір, процесор, ширина каналу та кількість трафіку. Якщо ви вибираєте сервер, то, перш за все, необхідно звертати увагу на ці критерії та, виходячи з них, вибирати сервер.

Серверний процесор

При виборі серверного процесора технічні деталі мають бути у центрі уваги. Без правильної продуктивності процесора інші чинники не будуть мати великого значення.

Що важливо у серверному процесорі? Кількість ядер: одне ядро ​​може одночасно виконувати лише один набір інструкцій. Отже, чим більше ядер у процесора, тим більше вказівок він може обробляти одночасно. Це означає, що робота сервера буде швидше загалом.

Тактова частота: тактова частота вимірюється в гігагерцах (ГГц), і є кількість циклів, які ЦП може виконати за секунду. Загальна продуктивність процесорів може відрізнятися, залежно від таких змінних, як вік та архітектура. Але загалом, чим вище  тактова частота, тим швидше процесор.

Підтримка ECC: процесори Xeon підтримують пам'ять ECC. Це означає, що вони можуть виявляти та виправляти помилки в даних, що підвищує надійність. Якщо вам потрібна ця функція, слід вибрати процесор Xeon.

Продуктивність: як процесори Intel Xeon, так і процесори Ryzen забезпечують високу продуктивність. Однак, процесори Xeon загалом швидше через більш високу тактову частоту і додаткові ядер.

Для виконання простих завдань на сервері вам буде достатньо і мінімальних тарифів з 1-2 ядрами, але, якщо проект завантажений, і ви розумієте, що для його роботи необхідні потужності, то краще робити вибір у бік більш продуктивного сервера.

Оперативна пам'ять

Оперативна пам'ять сервера або RAM (ОЗУ) – ще один важливий фактор при виборі віртуального сервера. Метою ОЗП є зберігання всіх даних, які необхідні вашим поточним додаткам та процесам. Коли ви запускаєте сервер, дані переміщуються з постійного сховища на жорсткому диску на оперативну пам'ять. Потім ваш процесор може отримати доступ до необхідних даних із ОЗП набагато швидше, ніж з вашого жорсткого диска.

Оперативна пам'ять тісно пов'язана із серверним процесором. У порівнянні з накопичувачами, такими як жорсткі диски та твердотільні накопичувачі, оперативна пам'ять - це динамічна та активна пам'ять вашого сервера, яка використовується для роботи сайтів та програм, розміщених на ньому. У цьому контексті сховище також називається «статичною пам'яттю», оскільки воно лише періодично зчитується та записується, а не активно використовується ЦП.

Жорсткий диск

Жорсткий диск може бути як HDD, так і SSD. Другий варіант швидше, але й дорожче. На практиці не завжди потрібний саме швидкий SSD диск. Наприклад, якщо ви берете сервер для зберігання даних, і у вас обмежений бюджет на покупку, то в такому випадку можна обійтися і дисками HDD.

Жорсткий диск - це, насамперед, сховище вашої інформації на сервері, тому виходячи з того, скільки даних ви розміщуватимете на машині, слід вибирати VPS.

 

У середньому на віртуальних серверах можна зустріти від 10 Гб до 200 Гб. Але в будь-якому випадку хостинг-провайдер надає можливості для покупки дискового простору додатково за домовленою ціною.

Якщо вам потрібні терабайти диска, то в такому випадку слід звернути вилучення на виділені сервери.

Навіщо потрібно багато дисків на сервері? Місце на диску має вирішальне значення для роботи вашого сервера і відповідно до всіх сайтів і додатків на ньому. Нестача вільного місця на диску викликає серйозні проблеми на сервері. Сайти перестають працювати, а база даних може бути пошкоджена.

Якщо диска на сервері мало, або місце закінчилося:

- Оновлення не відбувається.

- Сайти не завантажуються.

- Резервні копії не зберігаються.

- Бази даних можуть бути пошкоджені та вимагати відновлення.

- Електронна пошта не працює.

Тому ми завжди рекомендуємо купувати віртуальний сервер із запасом виділеного диска, щоб не було вище описаних проблем.

Багато дисків на сервері можуть знадобитися для зберігання великих обсягів інформації, наприклад, зображень, аудіо, відео файлів. Також, якщо ви робите резервні копії даних, то для їх зберігання потрібний дисковий простір. Якщо ви вибрали сервер для встановлення віддалених робочих столів, то крім ОЗУ, необхідно також враховувати достатню кількість даних для зберігання інформації.

Для різних програм є різні вимоги щодо кількості диска, тому при встановленні цих програм на сервері слід звертати увагу на технічні рекомендації від розробників ПЗ і не заощаджувати на диску.

Отже, VPS сервер з великим диском потребує:

✓ файлового сховища даних

✓ зберігання резервних копій

✓ інтернет-магазинів та сайтів вітрин з великою кількістю інформації, яка постійно оновлюється

✓ для розміщення CRM та вирішення інших завдань вашої компанії

✓ для медіа проектів, які надають контент користувачам із швидким завантаженням.

Аналог VPS – виділений сервер з великим дисковим простором

Що робити, якщо місця на ВВС сервері недостатньо для ваших проектів? Є два практичних рішення. Перше – це докупити диск за окремою вартістю. Тут є обмеження, тому, якщо вам знадобляться терабайти диска, такої можливості, на жаль, на віртуальних серверах немає. Якщо йдеться про пару ГБ або навіть десятки, ви без проблем зможете їх докупити у хостера.

Якщо вам потрібно багато диска, наприклад, для зберігання резервних копій проектів, або для зберігання відеофайлів, то ви можете придбати виділений сервер. Наприклад, у деяких конфігураціях можна вибрати навіть кілька дисків – 5x10000GB SATA 2x960GB SSD, або вибрати щось скромніше.

Виділений сервер дорожчий за звичайний віртуального, але й можливостей для роботи та зберігання даних у нього набагато більше. Ви також можете купити сервер з панеллю управління для більш простої роботи з машиною, наприклад, якщо у вас недостатньо досвіду роботи з консоллю.

Якщо диска на VPS навіть на найпотужніших тарифах недостатньо, тоді краще придбати виділений сервер у надійного хостера. Ви також можете обрати тарифний план, мінімально замовити послугу на місяць та спробувати запустити свій проект.

Вибрати VPS з великим диском ви можете на сайті хостинг-провайдера ГіперХост:

VPS