Як розгорнути сайт на хостингу

Сайт є складною програмною системою, якою потрібно вміти керувати. І починається все з його першого розміщення на хостингу. Складність його розгортання залежить від багатьох факторів, починаючи від типу CMS-платформи та закінчуючи можливостями Панелі керування хостингом. Розглянемо у спрощеному вигляді послідовність кроків до виконання розгортання веб-ресурсу на хостингу.

Загальний підхід

Послідовність дій безпосередньо залежить від обраної концепції існування свого сайту – чи буде він з доменом чи без нього.

Наприклад, якщо планується використовувати веб-ресурс для простої демонстрації товару, можна скористатися можливостями, наданими такими платформами, як Prom, Wix та інших. У цьому випадку немає необхідності мати свій домен, а можна використовувати посилання на свою сторінку, що надається платформою. Для «запуску» веб-ресурсу достатньо оплатити вибраний пакет хостинг-послуг та за допомогою спеціальної форми додати товари на його сторінки.

Складніший випадок, коли сайт повинен мати свій домен, наприклад, верхнього рівня (example.com). У цьому випадку послідовність дій має бути такою:

Розглянемо детальніше процес виконання кожного з наведених кроків.

Оформлення доменного імені

Оформлення домену починається із пошуку реєстратора доменних імен. Краще, якщо це буде офіційний реєстратор, як, наприклад, компанія ГіперХост (див. скрін). Процес оформлення складається з таких дій:

Наприклад, виберемо найбільш популярну та доступну за ціною зону com.ua (див. скріни). На даний момент це 479.41 грн за один рік.

Підберемо в ній доменне ім'я. Для цього в полі пошуку вводимо ім'я «salo» та клацаємо по кнопці Шукати праворуч. Нижче наведено результат пошуку. Видно, що це ім'я зараз зайняте.Пробуємо його змінити. Вводимо в ту ж форму ім'я "mnogosala" і запускаємо перевірку. Результат перевірки говорить про те, що ім'я є вільним і готовим для замовлення.Для оформлення замовлення достатньо клікнути в нижній частині вікна на кнопку «Замовити», чим ініціюється процес оформлення домену. Після проведення оплати та її підтвердження домен буде нашим. Керувати ним можна буде в особистому кабінеті на сайті Реєстратора.

Замовлення хостингу

Після того, як домен буде отримано, можна займатися пошуком майданчика для розміщення сайту в мережі. Вибір майданчика зазвичай визначається технічними вимогами CMS сайту, що висуваються, а також його ресурсоємністю. Чим сайт більший і багатофункціональний, тим вищі вимоги.

На вибір хостингу також впливає цінова політика хостинг-провайдера та його можливості. Зазвичай провайдери пропонують ряд хостинг-планів для розміщення веб-ресурсу (див. нижче).Коли ви визначилися з вибором хостинг-плану, можна приступати до оформлення замовлення. Після виконання всіх формальностей, хостинг буде вашим.

Як розгорнути сайт на сервері

Процес розгортання сайту багато в чому залежатиме від типу CMS або її відсутності у випадку, якщо він самописний, а також від типу та наявності бази даних. У загальному випадку веб-ресурс буде складатися з набору файлів із кодом, а також файлів із даними. У цьому випадку необхідно виконати такі кроки:

Для роботи з файлами на хостингу передбачено наявність однієї з численних панелей управління – CPanel, ISPManager, Plesk та багато інших. Наприклад, щоб у CPanel завантажити файли з кодом у кореневий каталог public_html, досить вибрати кнопку «Завантажити» у верхньому меню панелі (див. скрін). Тут є всі можливості для того, щоб завантажені файли можна було видаляти, переносити, перейменовувати і т.д.Після завантаження файлів із кодом та їх налаштування слід перейти до наступного кроку – створення БД та завантаження до неї файлів із даними. Ці інструменти зазвичай доступні в особистому кабінеті хостинг-провайдера (див. скрін).Наприклад, у нашому випадку можна створити БД MySQL або БД PostgreSQL залежно від потреб нашого веб-ресурсу. При цьому доцільно скористатися можливостями, які надає Помічник баз даних (див. скрін).

У цьому випадку процес розгортання бази пройде найбільш безболісно, ​​головне дотримуватися вказівок програми.

Як направити домен на сайт

Підключити домен до сайту можна в обліковому записі домену, який надає Реєстратор доменних імен. Тут необхідно ввести адреси NS-серверів, видані вашим хостинг-провайдером. Ситуація спрощується, якщо Реєстратор одночасно надає послуги хостингу. Тоді адреси NS-серверів пропишуться автоматично.

 

Купити хостинг