Автор: Рубрики: Маркетинг Просмотрено: 1462
Як уникнути СЕО катастрофи при редизайні сайту
20Июл2016

pencil_break_debris_paper_color_17735_2560x1440
Уявіть собі ситуацію: ви щойно розробили новий дизайн вашого сайту і чекаєте на збільшення кількості клієнтів, ви витратили купу часу і грошей розробляючи новий дизайн. І ось великий день настав ви готові запустити новий дизайн.

І тут ви згадали, що ви забули про один досить важливий елемент: СЕО, яким ви займалась тривалий період часу на старому сайті…

Новий дизайн сайту має дати поштовх для подальшого розвитку вашого бізнесу, але натомість, ви можете зіпсували рейтинг в органічному пошуку і трафік одним рухом. Коли ви змінюєте власний сайт без ретельного обмірковування складових СЕО, ви можете випадково втратити важливий контент, чи не налаштувати переадресацію усіх старих сторінок.

На щастя, ви легко можете уникнути страшного сценарію, скориставшись нашими порадами, плануючи на перед.

Розміщення флеш банеру чи неоптимізованого зображення

Ви додаєте велике зображення чи відео, яке  привертає увагу на головній сторінці сайту і сподіваєтесь, що це візуально прикрасить ваш сайт, або ви обрали візуально кращий дизайн, але менш дружній з СЕО Flash дизайн.

Не забудьте оптимізувати усі нові зображення, на всіх сторінках сайту, в іншому випадку сторінки будуть довго завантажуватись і відвідувачі будуть покидати сторінку перш ніж ознайомляться з контентом.

В сфері електронної комерції очікування це те що можне призвести до втрати клієнта, так як клієнти не люблять чекати поки сторінка завантажиться. Дослідження показують, що клієнти покидають сторінку якщо вона завантажується довше ніж 3 секунди.

Нехтування важливою інформацію при переміщенні контенту

Більшість людей розуміє, що успішний сайт має володіти унікальним і інформативним контентом на кожній сторінці, який орієнтований на інтереси вашої цільової аудиторії. Це стосується не тільки видимої частини контенту, а й тієї частини, яка є прихованою, тобто описів сторінок (description), назв зображень (alt text on images), мета-тегів.

Редизайн дає можливість доповнити сайт новим контентом, проте не можна залишати без уваги той контент, що вже залучає більшу частину органічного трафіку.

Навіть при простому оновленні CMS варто звертати увагу на те чи не вимкнутись мета-теги та description, щоб уникнути падіння сайту чи певної його сторінки.

Блокування сайту від аналізу пошуковиками

На перших етапах низький рейтнг може бути зумовлений помилками, що виникли на етапі розробки. Заборона індексації це найбільш типова помилка, яка може виникнути внаслідок того, що при переносі з місця розробки на на функціонуючий сервер.

На етапі розробки сайту Ви могли використовувати robots.txt для того, для того щоб закрити сайт від пошуковиків, але забули його вимкнути коли запустили сайт, чи в фаєрволі випадково заблокували  IP пошукових роботів.

Для уникнення такої ситуації вебмайстри для WordPress використовують плагін Wordfence, для того щоб знизити навантаження на сайт від пошукових ботів і фейкових посилань. Цей плагін дозволяє додати до білого списку окремих ботів, дозволяючи їм аналізувати сайт. Також варто слідкувати за зміною IP-ботів, так як вразі їх зміни вони попадуть під блокування і ваш сайт може втратити позиції в пошуковому рейтингу.

Сайт не оптимізований під мобільні пристрої

Google вже запустив механізм, який враховує наявність або відсутність мобільної версії на  рейтинг сайту. Спочатку вплив такого оновлення був мінімальним. За результатами останніх досліджень проведених компанією Adobe, серед 5000 сайтів, видно, що рейтинг сайтів, які не мали мобільних версій знизився на 12% за останні кілька місяців у порівнянні з іншими.

Також, дослідження проведені Moovweb, показують, що сайти які не мають мобільної версії то це має негативний вплив на їх видимість, рейтинг та зручність використання. Якщо при розробці ви сконцентрувались суто на тому як сайт виглядатиме на ноутбуці то ви можете нашкодити просуванню сайта.

На сьогодні користувачі активно використовують мобільні пристрої для здійснення покупок, тобто не оптимізувавши сайт ви можете втратити значну частину цільової аудиторії. Саме тому наявність мобільної версії може надати вагомої переваги навіть невеликому сайту.

Ми сподіваємось, дана стаття стане для Вас корисною і редизайни сайтів будуть радувати вас і Ваших клієнтів. Щодо хостингу, HyperHost гарантує надійну роботу вашого сайту.

У статті використано переклад статті з сайту: searchengineland.com

В продовження теми наступна стаття “Чи важливо використовувати рейтинг Alexa для сайту і блогу“.

1463 раз(а) 1 Сегодня просмотрено раз(а)
 • Семён Семёныч

  Флеш-баннеры вообще здорово тормозят загрузку страниц, да ещё и мельтешение их сильно раздражает обычно. А уж для мобильной версии это вообще погибель.

  • Марина Семёнова

   Гифки тоже мельтешат, и что дальше? Всё не уберёшь – сайт должен за счёт чего то жить. И у нас очень не принято поддерживать сайты копеечкой. Без денег, сайт долго не проработает.

   • Владимир Дот

    Да работать то он будет, но вот интереса его поддерживать у создателя будет всё меньше и меньше со временем. Ты либо занимаешься сайтом и получаешь от него небольшой доход, либо зарабатываешь деньги на жизнь. Проще говоря бытовуха требует времени и сил.

 • Марина Семёнова

  Главное – не перестараться. Я так много сайтов видела, которые после редизайна выглядели просто несуразно. Из простого, удобного и работающего, они превращались в нечто пестрое, непонятное и глючащее. Ребят, тестируйте пожалуйста свои поделки, уж если так захотели обновить фасад вашего сайта!

  • Владимир Дот

   Ммм … я однажды так сделал редизайн, что сам целую неделю к своему новому сайту привыкал. Уж очень всё отличалось от прежнего варианта. Вроде и кнопки на старом месте, а выглядит всё иначе. Очень непривычно было первое время. Ну и пользователи некоторые жаловались разумеется.

 • Владимир Дот

  Ладно если только дизайн сайта подвергся редизайну, тогда ещё можно быстро привыкнуть. Сложнее когда под дизайн создатель начинает переделывать непосредственно саму страктуру сайта. Вот тут уже реально начинаются проблемы с непониманием где, как и чего?, а также проблемы чисто технического плана – что-то не работает, или работает не так как было задумано.