коментариев
Поделиться статьей:

12 шляхів підвищення швидкості роботи сайтів на WordPress

Olha Kashyna 22.12.2015 на прочтение 5 минут

Faster-WordPress-Crunchify-Tips

На сьогодні WordPress є однією з найбільш популярних CMS для створення сайтів, яка пропонує використання великої кількості плагінів для розширення функціоналу сайту. Одним з слабких місць сайтів написаних на WordPress є низька швидкість роботи, якщо ви не знаєте як правильно оптимізувати сайт.

Повільна робота сайту не тільки відштовхує нових користувачів, а й може призвести до втрати вже існуючих клієнтів. Чому ж швидкість роботи сайту є настільки важливою?

Коли користувач заходить на ваш сайт вперше, йому вистачає декількох секунд, щоб сформувати власне відношення до сайту і оцінити зручність користування. Дослідження компанії Microsoft Bing показали, що зниження швидкості завантаження сторінки на 2 секунди призводить до зростання рівня задоволеності споживачів на 3,8%, а також спричиняє зростання рівня втраченого прибутку на 4,3% та зниження кількості кліків на 4,3%. Якщо ваш сайт завантажується занадто довго, то більшість людей підуть з нього, навіть не давши вам шансу.

Також варто звернути увагу на те, що не тільки користувачі звертають увагу на швидкість роботи сайту, а й Google, який враховує в своєму алгоритмі показник швидкості завантаження сторінок. Це означає, що швидкість роботи сайту впливає на його SEО просування, тобто ви не тільки втрачатимете клієнтів, а ще й позиції в рейтингу пошукових систем.

Саме тому, ми пропонуємо ознайомитись з шляхами оптимізації, які дозволять значно підвищити швидкість роботи сайту створеному з використанням WordPress. Використання навіть декількох з зазначених методів може підвищити швидкість роботи сайту.

1.Вибирайте хороший хостинг

Деякі компанії пропонують вже оптимізовані тарифи під сайти на Wordpress, що дозволяє підвищити швидкість роботи сайту, так як сервери є попередньо оптимізованими.

При виборі хостингу варто враховувати орієнтовну кількість інформації, відвідувачів та навантаження на сайт. Для сайтів не великих за розміром чудово підійдуть тарифи класичного віртуального хостингу. Якщо ваш сайт має стати популярним ресурсом, з великою кількістю відвідувачів, то розміщення сайту на класичному хостингу може з часом уповільнити його роботу, оскільки виділених ресурсів буде недостатньо. Для сайтів, що мають  великі бази даних та кількість відвідувачів  краще підійдуть VPS або виділені сервери.

Выбрать Вордпресс Хостинг

Також при виборі хостингу варто звертати увагу на наявність технічної підтримки та можливості спілкування з компанією в режимі он-лайн чату.

2. Працюйте з фреймворками/темами

Теми що пропонуються по замовчуванню є достатньо легкими і мають нормальну швидкість. Це можливо за рахунок того, що в них відсутня велика кількість налаштувань, більшу частину з яких ви ніколи не використовуєте, у порівняні з самописними варіантами.

Одною з гарно гарних стандартних тем є Thesis Theme Framework. Даний фреймворк кращий за стандартні та пропонує велику кількість параметрів для налаштування.

3. Використовуйте ефективний плагін для кешування

WordPress пропонує велику кількість корисних плагінів, але найкращі знаходяться в категорії кешування, так як вони значно покращують час завантаження сторінки. Ці плагіни є абсолютно безкоштовними і ви можете обрати будь-який на свій смак. Просто встановіть його і активуйте, і ваша сторінка завантажуватиметься швидше так як окремі її елементи будуть міститись в кеші.

4. Використовуйте мережу доставки і дистрибуції контенту CDN

Всі популярні блоги використовують дану технологію, якщо вони займаються он-лайн маркетингом. По суті, CDN, приймає всі ваші статичні файли, що є на вашому сайті (CSS, Javascript і зображення і т.д.) і дозволяє відвідувачам скачати їх якнайшвидше, розміщуючи ці файли на власних серверах, і як найближче до клієнта.

5. Оптимізуйте зображення

В інтернеті доступно безліч програм для оптимізації зображень в режимі онлайн. Проте оптимізувати кожне зображення перед завантаженням займає час, тому в WordPress доступний спеціальний безкоштовний пагін WP-SmushIt, який автоматично оптимізує зображення при завантаженні на сайт.

6. Оптимізуйте швидкість завантаження головної сторінки сайту

Оптимізація головної сторінки включає:

  •    відображення частину тексту замість цілого посту;
  •    обмеження числа повідомлень на сторінці від 5 до 7;
  •    видалити непотрібні віджети та плагіни;
  •    не перевантажуйте сторінку непотрібними елементами.

7. Оптимізуйте базу даних WordPress

Для оптимізації ви можете використати пагін WP-Optimize. Цей плагін дозволяє зробити тільки одну просту задачу: оптимізувати бази даних (спам, кількість переглядів, шашки, таблиці і т.д.), щоб знизити кількість ресурсів, які вони споживають. Також варто встановити пагін WP-DB Manager, який планує періоди оптимізації баз даних.

8. Відключіть хотлінки та контент з інших сайтів

Хотлінки означають включення файлів-зображень чи інших ресурсів з чужого сервера. Хотлінки мають негативний вплив, так як збільшують навантаження на ваш сайт з непотрібних ресурсів. Перевірити наявність таких лінків можна перевіряючи змінну  HTTP_REFERER (наприклад через дерективи Apache в модулі mod_rewrite).

9. Додайте Expires заголовок сторінки для статичних ресурсів

Expires - заголовок являє собою спосіб визначення часу в майбутньому, для того щоб клієнти (браузери) не отримували повторного статичного контенту (наприклад, CSS, JavaScript файлу, зображення і т.д.). Таким способом ви можете знизити час очікування для постійних користувачів.

10. Додайте LazyLoad до зображень

LazyLoad дозволяє завантажувати зображення спочатку які знаходяться в полі зору на екрані, а потім усі інші, які стануть доступні при прокручуванні сайту вниз. Це дозволить не тільки прискорити завантаження сторінки, це також може зберегти пропускну спроможність при завантаженні менше даних для користувачів, які не прокручуватимуть всю сторінку. Щоб зробити це автоматично, встановіть jQuery Image Lazy Load плагін.

11. Замінити статичні HTML сторінки згенерованими через PHP

Це трохи складніший спосіб оптимізації, але може різко скоротити час завантаження. Зробити даний крок вам може самостійно, якщо маєте достатній рівень досвіду або являэтесь розробником свого сайту.

12. Використовуйте CloudFlare

Принцип роботи CloudFlare схожий до CDN фактично він включає в себе основні принципи CDN але містить значно більший функціонал. Простіше кажучи, CloudFlare, поряд з плагіном W3 Total Cache дозволить значно поліпшити не тільки швидкість, але і безпеку вашого сайту.

Переклад статті з сайту: sparringmind.com

 


Close Screen
Olha Kashyna
Статей: 43
Оцените статью:


Спасибо за отзыв
Рейтинг: 5 из 5 Голосов: 5