5 безкоштовних панелей управління для вашого сервера

06.11.2020 1483 на прочитання 8 хвилин

Панель управління сервером - зручне рішення для спрощення роботи. Панелей для серверів сьогодні розроблено багато. Деякі більш-менш популярні, є платні і безкоштовні варіанти. У цьому огляді ми зупинимося саме на безкоштовних варіантах панелей управління сервером, які ви можете встановити на VPS / VDS або на виділений сервер. Безсумнівно платні панелі більш функціональні і стабільні, але не всі користувачі віртуальних серверів використовують повний функціонал платних панелей, більшість функцій і можливостей просто не потрібні. В цьому випадку краще використовувати безкоштовні панелі управління сервером.

Популярна VestaCP

На всіх VPS / VDS серверах від компанії ГіперХост при замовленні можна вибрати безкоштовну панель Веста для управління сервером.

VestaCP - зручне рішення навіть для управління мінімальним тарифом віртуального сервера, панель не вимоглива до ресурсів. Користувачі часто вибирають VestaCP для вирішення стандартних завдань, панель безкоштовна, але є платна розширена версія, яка включає додатковий функціонал.

У VestaCP простий інтерфейс, який зрозумілий і доступний навіть для початківців користувачів. В цілому в управлінні панелі немає нічого складного, а в Мережі дуже велика кількість інструкцій і відеоогляди по роботі з цим ПО. Так як Веста популярна серед користувачів, в Інтернеті можна знайти форуми і співтовариства, де вийде знайти практично будь-яку інформацію і відповіді на питання по всім особливостям панелі. Основні переваги VestaCP:

 -швидка установка і сумісність з Linux дистрибутивами;

-зручне управління користувачами, базами даних, IP адресами і ДНС записами;

 -багатомовність;

  -автоматична установка і оновлення популярного безкоштовного сертифікату від Lets
  Encrypt;

  -можливості для організації поштового сервера;

  -підтримка затребуваних веб-серверів - NGINX, Apache і PHP-FPM.vestacpСеред істотного недоліку панелі VestaCP користувачі виділяють відсутність файлового менеджера. Але в даному випадку рекомендується використовувати ФТП-менеджер.

VestaCP вирішує базові основні запити користувачів під час керування сервером, тому в більшості випадків цього безкоштовного рішення цілком достатньо. 


CentOS Web Panel - коли багато сайтів

CentOS Web Panel (CWP) - панель управління, яка в кілька кліків встановлюється на сервер і надає гідний уваги набір функцій для роботи з віртуальним сервером.

Для установки панелі ваш сервер повинен відповідати системним вимогам, а саме від 1024 Мб ОЗУ / 10Гб HDD. Також установка панелі повинна відбуватися на чистий сервер.

Основні переваги CentOS Web Panel:

-вбудований моніторинг для сервера;

-можливості для блокування спаму, наприклад, OpenDKIM, RBL, SpamAssassin;

-можливості для організації поштового сервера;

 -базові розширення від простих ДДОС-атак;

 -стандартні MySQL / MariaDB + phpMyAdmin.

Також ця панель надає Softaculous для автоматичної установки популярних CMS.centos web panel

Виходячи з усіх переваг, панель CentOS Web Panel дійсно варта уваги, але панель менш популярна в порівнянні з VestaCP, тому і мануалів в Мережі по роботі ви знайдете не так багато. У більшості випадків ця панель підходить для розміщення великої кількості сайтів, наприклад, для веб-студій або хостинг-компаній, якщо вам потрібно розмістити один простий сайт, то краще в даному випадку звернути увагу все-таки на Весту.

Легка панель Ajenti

Ajenti - безкоштовний варіант, легка панель з простим інтерфейсом. Ajenti просто встановлюється на сервер і пропонує детальну документацію для користувачів.

Які основні інструменти для роботи включає Ajenti? Це файловий менеджер, текстовий редактор, термінал. Вимоги до системи для установки цієї панелі мінімальні: 30 МБ ОЗУ і 75 МБ диска.

Серед переваг Ajenti:

стандартні можливості управління базами даних;

установка ССЛ сертифікатів;

можливості для конфігурації кластерів / дзеркал;

базові функції управління поштою і доменами;

підтримуються додаткові сторонні плагіни;

підтримка розміщення проектів на Node.js, Ruby on Rails або Python;/ajenti

Недоліки панелі. Основний недолік панелі, особливо для початківців користувачів - це ручна конфігурація файлів Nginx і php-fpm. Це складне налаштування відлякує багатьох потенційних користувачів панелі.

Перспективна BrainyCP

Brainy - досить молода панель управління сервером з легким інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і хорошим функціоналом. Більш детально про брейн ми описали в огляді на нашому блозі. Зараз брейні за замовчуванням недоступна для замовлення на наших серверах, але за запитом можемо її встановити на ваш сервер, якщо в цьому виникла необхідність.

Основні вимоги до сервера для установки панелі: 512 МБ ОЗУ, 2 ГБ диска. Тому встановити її можна навіть на мінімальних змінах віртуальних серверів. Виділимо основні переваги безкоштовної панелі управління Brainy:

    вбудований файловий менеджер;

    автоматичний установник CMS;

    вбудований поштовий сервер;

    можливості для управління резервними копіями;

    FTP управління;

    набір можливостей для створення користувацьких акаунтів;

    підійде для розміщення окремих проектів, і для організації невеликої хостинг-компанії.

Brainy - панель для Linux дистрибутивів, яка знаходиться на етапі розвитку і впровадження нового функціоналу. На офіційному сайті можна залишити своє звернення до побажань про нові впровадження в панель або вказати на баги і помилки, які зустріли в процесі роботи з панеллю. Також можна спробувати демо версію панелі перед процесом установки на власний сервер.brainycp

У порівнянні з попередніми панелями в огляді Brainy більш сучасне рішення з зручним і швидким у використанні функціоналом, більшість додатків запускаються всього в пару кліків.

Функціональна ISP Config

ISP Config - панель управління, яку можна встановити на будь-яку конфігурацію сервера. ПЗ з відкритим вихідним кодом і можливістю організації 4 рівнів доступу. Цю панель можна встановити на сервер з CentOS, Ubuntu, Debian, Fedora або OpenSuSE.

Плюси ISP Config для управління віртуальним сервером:

набір функціоналу для виконання міграції сайтів;

багатомовність;

можливість налаштування окремої PHP версії для кожного сайту на сервері;

функціонал для реалізації поштового сервера;

вбудована програма для пошуку шкідливого ПЗ - ISPProtect;

панель можна використовувати для управління відразу декількома серверами.ISP Config

Незважаючи на всі переваги, ISP Config складно встановити, і для управління одним проектом її буде дуже багато. Якщо ви плануєте організацію сервера, на якому буде розміщено велику кількість проектів, то ця панель допоможе реалізувати всі ідеї.

Яку безкоштовну панель управління вибрати для сервера?

Насправді цей вибір дуже просто зробити. Якщо ви плануєте розміщення індивідуального проекту, то досить буде VestaCP. Якщо в планах організація послуг надання хостингу, то в даному випадку краще вибрати ISP Config або CentOS Web Panel. Якщо потрібно сучасне рішення, яке все ще знаходиться в процесі оновлення, але надає дуже багато функціоналу, то це однозначно Brainy. Ajenti потрібно вибирати тим користувачам, які цінують простоту управління і швидку роботу панелі, але в разі, якщо потрібен веб-сервер Apache, то ця панель не зможе вирішити поставлені завдання. Тому вибір потрібно робити, виходячи з вимог користувача сервером. Крім розглянутих в огляді є ще й інші безкоштовні панелі управління сервером, наприклад, Virtualmin, ZPanel, KeyHelp.

Але все-таки зручніше за все вибирати вже встановлену панель на сервер, яку пропонує хостинг-провайдер. В такому випадку вам не потрібно додатково нічого встановлювати і, в разі, якщо буде потрібна допомога в роботі, технічна підтримка зможе швидко виконати необхідні налаштування в панелі.

На VPS / VDS від ГіперХост при замовленні можна вибрати встановлену панель Веста на кожному тарифі. Ця панель безкоштовна, і більшості користувачів її функціоналу досить для вирішення базових завдань. Якщо потрібна допомога по роботі з панеллю або додаткова консультація, звертайтеся в технічну підтримку HyperHost.

Купити VPS/VDS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1