0 коментариев
Поделиться статьей:

CentOS Stream - особливості редакції дистрибутиву CentOS

Alla Rud 09.04.2021 0 59 на прочтение 5 минут

Протягом багатьох років CentOS була улюбленцем корпоративної ІТ-індустрії. Для деяких користувачів CentOS була найкращою платформою в порівнянні з більшістю конкурентів. Завдяки надзвичайно повільному циклу випуску, операційна система завжди була стабільною і рідко страждала від проблем, які часто приводили до збоїв в роботі інших платформ.

CentOS  дійсно безпечний. Завдяки стандартній основі Linux, яка забезпечується SELinux, безпека була однією з основних рушійних сил, що спонукали компанію вибрати CentOS. У грудні Red Hat припинила подальшу підтримку CentOS, в результаті чого величезна кількість адміністраторів задалися питанням, що їм робити. Замість перевіреного і надійного дистрибутива буде розгорнута плаваюча версія (rolling-release).

CentOS Stream не схожий на оригінал. Фактично, перехід від стандартної CentOS до CentOS Stream змусив великих гравців, таких як cPanel, підшукувати собі інші варіанти. Той, хто пропонує послуги хостингу, добре розбирається в комбінації CentOS / cPanel, залишився в незрозумілій ситуації з рішенням Red Hat.


moving-centos-stream

Що таке CentOS Stream?

Що таке плаваючий випуск (rolling-release)? Все просто: в цьому випуску дистрибутива не враховуються стандартні основні випуски, за якими слідують проміжні випуски. Наприклад, Ubuntu збирається випустити 21.04, за яким послідує 21.10. Так випускаються Ubuntu щороку. Основний випуск .04 стає доступним кожного квітня, а другорядний випуск .10 випускається в жовтні. Оновлення для кожного випускаються в репозиторії в міру їх доступності.

При rolling-release розподілі стає доступним основний випуск, а оновлення випускаються у міру їх готовності. Таким чином, замість другорядних випусків, плаваючий випуск просто оновлює пакети, як тільки вони готові.

Багато хто дивиться на такий варіант, як на спосіб завжди мати в системі найновіші програмні пакети. Однак інші розглядають це, як спосіб внести нестабільність в розподіл. У плаваючому випуску програмне забезпечення тестується перед тим, як стати доступним. Найбільша різниця між випусками полягає в тому, що оновлення постійно випускаються в плаваючому випуску, а програмне забезпечення відкладається до наступного другорядного випуску в проміжному випуску.

Згідно Red Hat, CentOS - це «постійний дистрибутив, який випереджає розвиток Red Hat Enterprise Linux (RHEL) і позиціонується, як проміжна ланка між Fedora Linux і RHEL».

Отже, якщо ви подивитеся на ринок Red Hat, CentOS - це свого роду гібрид. Але це складно застосувати в додатках реального часу. Будь-який адміністратор, який розуміє, як працюють випуски Linux, неодмінно скаже вам, що CentOS Stream - це плаваючий випуск. Фактично, якщо ви повернетеся до початкового оголошення Red Hat про CentOS Stream, в ньому чітко зазначено, що проект CentOS Stream знаходиться між проектом Fedora та RHEL в процесі розробки RHEL, забезпечуючи «попередній перегляд» майбутніх ядер і функцій RHEL.

Також важливо подивитися, де знаходиться CentOS Stream в життєвому циклі розробки Red Hat. Як заявила Red Hat, CentOS відстежує тільки RHEL, тому потік виглядає так:

Fedora >> CentOS >> RHEL

Таким чином, CentOS Stream - це, по суті, гілка розробки RHEL. Це серйозне зрушення, оскільки переважна більшість користувачів CentOS розгорнули операційну систему, тому що вона відстежувала RHEL, а це означало, що CentOS отримала вигоду від значних зусиль по розробці, які були вкладені в RHEL.

Трохи історії CentOS

Виникнення CentOS дуже типово для Linux. Все почалося, як спроба Грегорі Курцер підтримувати систему збирання навколо проекту, в якому він брав участь в той час. Зрештою, назву CentOS було прийнято, і Девід Парслі приєднався до Курцер і включив свій власний проект (Tao Linux) в новий дистрибутив. Справи тривали до липня 2009 року, коли зник розробник Ленс Девіс, забравши з собою доменне ім'я CentOS. Лише в серпні команда CentOS зв'язалася з Девісом і зуміла відновити контроль над доменами centos.info і centos.org.

Перенесемося в 2014 рік, коли Red Hat оголосила, що офіційно спонсорує проект CentOS, щоб допомогти створити «платформу, добре відповідну потребам розробників з відкритим вихідним кодом». Торгові марки CentOS були передані Red Hat, це виглядало, як ідеальний союз відкритого коду та бізнесу.

Але потім настав 2020 рік і завдав особливий збиток розподілу, коли Red Hat ініціювала перехід на CentOS Stream. Багато хто вважає, що розподіл на основі потоків не забезпечує такої стійкості, як стара модель. Компанія OpenLogic, що займається підтримкою Enterprise Linux, зазначила, що:

"Запуск оновлень пакетів для загальнодоступного CentOS Stream призведе до кількох оновлень пакетів в день і може відкрити користувачеві нестабільні збірки, що підтримують пакети Linux. Компаніям, які покладаються на співтовариство CentOS при розробці стабільних версій пакетів, необхідно буде врахувати це в своїх планах тестування. "

Остання версія CentOS, CentOS 8, буде підтримуватися до грудня. Підтримку передбачалося провести до кінця грудня 2029 року.

Переклад з сайту https thenewstack.io.

Висновок

CentOS Stream існує в одній паралельності з CentOS. Що це означає для користувачів системи? Ніяких змін не планується. Але все ж, якщо ви зацікавлені в цьому процесі, то можете взяти участь в просуванні корпоративного Linux і перейти на CentOS Stream дистрибутив.

CentOS Stream по суті не заміна CentOS, а крок з просування корпоративного Linux. CentOS Stream в майбутньому може стати інновацією від RHEL. А на даний момент його можна вважати лише випробувальним майданчиком для нововведень, які будуть впроваджувати в RHEL.

CentOS Stream вже доступний при виборі ОС на наших VDS серверах.

Замовити VDS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 698
Оцените статью:


Спасибо за отзыв
Рейтинг: 0 из 5 Голосов: 0