коментарів
Поділитися статтею:

Популярні програми для створення скріншотів

01.09.2023 2033 на прочитання 7 хвилин

Скріншот – це зручний метод обміну інформацією в мережі. За допомогою нього можна не тільки передавати іншим користувачам знімки свого екрану, а й з легкістю пояснити виконання того чи іншого процесу, тому не дивно, що скріншоти є основою всіх інструкцій. На ринку існує багато інструментів для створення скріншотів, в основному їх функціонал на цьому і закінчується, але є програми, де є додатковий функціонал для редагування картинок, створення анімацій, презентацій, запис відео тощо.

Більшість програм пропонують безкоштовний план з лімітом на розмір файлів, що зберігаються, обмеженим функціоналом, де можна виконувати тільки базові опції зі створення скріншота, і платні тарифи з великим списком преміальних функцій і збільшеним місцем для зберігання скріншотів. У статті розберемо кілька популярних інструментів.

TinyTake

  • OS: Windows, macOS
  • Вартість: є безкоштовний тариф, платні передплати починаються від $29.95 за рік.

TinyTake – багатофункціональна програма для створення знімків та запису екрана. У TinyTake є багато варіантів із захоплення екрану, наприклад, можна: зробити захоплення зображення всього екрану або певної області, захоплення прокручування, анотації, захоплення відео з екрану. Безкоштовна версія має сховище для знімків розміром 2 Гб і дозволяє записувати до п'яти хвилин за раз і в основному призначена для особистого використання. Після створення фотографії він відкриється в редакторі, але більшість корисних функцій редактора заблоковані платним доступом.

Вибрану частину знімка екрана можна розмити, щоб приховати конфіденційні дані, додати свій текст, виділити спеціальними фігурами потрібні блоки та додати коментарі до них. Після редагування знімка або відео програма пропонує багато варіантів зберігання та передачі. Ви можете зберегти скріншоти на локальний диск, скопіювати їх у буфер обміну, надіслати на друк або завантажити на Google Диск. Також можна відразу безпосередньо поділитись відео на своєму YouTube каналі. Експорт файлів доступний у кількох форматах, таких як PDF та GIF. Отримані файли можна відразу на місці архівувати в окрему папку для зручного скачування та зберігання, також можна отримати спеціальне посилання на свою папку і ділитися нею з іншими користувачами. У результаті, можна підкреслити, що інструмент TinyTake чудовий варіант для роботи, якщо ви готові оплачувати річну передплату для відкриття всіх її функцій та можливостей. Але і для простого користувача з необхідністю робити лише скріншоти повністю підійде безкоштовний тариф.

Awesome Screenshot

  • OS: Windows
  • Вартість: є безкоштовний тариф, платні передплати починаються від $6 за місяць.

Awesome Screenshot - ще один інструмент для запису та захоплення екрану. Awesome Screenshot йде як розширення для браузера Chrome. Це дозволяє відразу в браузері робити скріншоти сторінок, які відвідуєте, будь-якої обраної вами області або повної сторінки. У інструменті є функція затримки, яка допомагає синхронізувати скріншоти. Захоплення знімка екрана можна виконувати безпосередньо за допомогою кнопки захвату або за допомогою гарячих клавіш.

Також при створенні знімка доступний великий функціонал анотування знімків за допомогою кіл, ліній, прямокутників, стрілок та інших елементів з великою палітрою кольорів, щоб зробити акцент на потрібних областях скріншота і редагування тексту. На безкоштовних тарифах йде обмеження на кількість знімків і записів, що зберігаються. Але при локальному зберіганні обмежень на кількість записів та знімків немає. Тоді доступна необмежена довжина запису, необмежену кількість знімків екрану, пріоритетне перетворення MP4, запис екрану та камери, миттєвий обмін та багато іншого.

Особливістю платних тарифів є інтеграція з Trello, Slack, Asana, Jira, Github. Зробленими скріншотами просто ділиться через Google Диск, Gmail, Dropbox, соціальні мережі, такі як Facebook, Twitter і зберігайте локально. Можливий експорт файлів у різних форматах, серед них PNG, JPG та GIF.

PicPick

  • OS: Windows
  • Вартість: платні передплати починаються від $2 за місяць.

PicPick можна виділити, як інструмент для створення знімків екрана з дуже великим набором функцій лише за невелику плату, за передплату. З PicPick з легкістю можна зробити скріншоти всього екрану, активного вікна, вікон, що прокручуються, і будь-якої конкретної області вашого робочого столу, і внести потрібні вам правки на зроблений знімок.

На зроблені скріншоти можна додавати свої коментарі та виділяти на зображенні потрібні елементи, додати текст, стрілки, фігури та багато іншого за допомогою вбудованого редактора зображень, який включає нове меню в стилі стрічки.

Щоб прикрасити скріншот, є можливість додавати ефекти до своїх зображень: тіні, рамки, водяні знаки, мозаїку, розмиття, регулювання яскравості та багато іншого. Зберігайте, діліться або надсилайте свої зображення через електронну пошту, ftp, Dropbox, Google Drive, OneDrive, Box, Evernote, Facebook, Twitter і т.д.

Інструмент також містить різні функції графічного дизайну, включаючи палітру кольорів, піксельну лінійку, транспортир, лупу. Завдяки розширеним налаштуванням ви можете налаштувати гарячі клавіші, якість зображення та багато інших параметрів відповідно до ваших потреб.

Snagit

  • OS: Windows, macOS
  • Вартість: є безкоштовний тариф, платні передплати починаються від $64.95 за рік.

Snagit – інструмент, який більше націлений на клієнтів, яким потрібно багато функцій для використання у своїй повсякденній роботі, для комерційного використання.

Snagit дозволяє легко захоплювати вертикальне і горизонтальне прокручування, нескінченне прокручування веб-сторінок, довгі повідомлення чату і т.д. Всього в пару кліків додавайте стрілки, квадрати та номери кроків та інші елементи, щоб виділяти важливу інформацію на екрані під час запису відео або скріншот.

Snagit розпізнає текст на скріншотах для швидкого редагування, що дозволяє змінювати слова, шрифт, кольори та розмір тексту на знімках екрана, не змінюючи дизайн всього зображення.

Записами та скріншотами можна ділитися через популярні програми, такі як Slack, Teams, Dropbox, Google Диск, PowerPoint, Word, електронна пошта та багато інших. Доступний експорт файлів у різних форматах: tiff, psd, psb, bmp та png. Робіть серію знімків екрана, щоб створити швидке навчальне відео або GIF-файл. Екранний рекордер Snagit дозволяє швидко записувати свої дії кроками. Або захоплення окремих кадрів із записаного відео. Зберегти запис можна у форматі MP4 чи GIF.

ShareX

  • OS: Windows
  • Вартість: безкоштовно

ShareX - це проект з відкритим вихідним кодом, розроблений Jaex і Michael Delpach. Серед своїх безкоштовних конкурентів це один із найбільш багатофункціональних та зручних інструментів. Окрім надання різних засобів захоплення екрану, він також оснащений набором опцій для фото та відео редагування.

Вбудована утиліта покращення дозволяє вам анотувати зроблені знімки екрана або змінювати їх за допомогою графічних ефектів, водяних знаків, додавання тексту та видалення непотрібних елементів. Завантажити файл у програму можна за допомогою настроюваних гарячих клавіш, завантаження з буфера обміну, перетягування або з контекстного меню провідника Windows для подальшого його редагування. Цікавою здатністю програми є малювання поверх вікон або робочого столу, перед створенням скріншота. Після захоплення та редагування знімок екрана можна автоматично експортувати у вигляді зображення собі локально або передати іншому користувачеві, наприклад, як вкладення електронної пошти, відправити на друк в принтер, в буфер обміну або завантажити на службу хостингу зображень або через FTP.


Close Screen
Maria Kholodnitska
Статей: 221
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1