коментарів
Поділитися статтею:

Що обрати Wordpress HTML чи HTML5 шаблон для свого сайту?

17.06.2024 на прочитання 7 хвилин

Що краще - WordPress чи HTML5 шаблон? Це є одним з найперших питань, на яке має знайти відповідь власник бізнесу перед запуском сайту. Ми нікого не здивуємо, якщо скажемо, що існує безліч готових рішень та дизайнів сайтів під будь-яку вимогу. Вибір платформи для сайту більшою мірою залежить від особливостей вашого проєкту, цілей та ваших власних очікувань. В цій статті ми надамо рекомендації для веброзробки використовуючи готові шаблони вебсайтів, а також розглянемо головні відмінності HTML5 і WordPress.

Всі описані шаблони можна розгорнути на чудовому хостингу зі знижкою 10% за промокодом: promo_10.

Що таке статичний HTML5?

Існує безліч варіантів готових шаблонів для сайту, які сумісні з різними системами управління контентом та вебплатформами. Однак, з-поміж різноманіття таких готових продуктів, можна виокремити дві великі групи - статичні та динамічні шаблони. Які їх основні характеристики та відмінності? Розберімось. Почнемо з розгляду статичних HTML5 шаблонів.

Статичний HTML5 - це сайт, що містить сторінки з фіксованим вмістом. Кожна HTML5 веб-сторінка кодується для відображення однакової інформації для всіх користувачів. Такі сайти мають найбільшу популярність серед проєктів с невеликою кількістю сторінок, які не вимагають частих оновлень. Зазвичай, статичний HTML5 шаблон найкраще підходить для запуску бізнес-сайтів, які описують свої послуги, мають декілька сторінок та рідко оновлюються.

Чим шаблон HTML5 відрізняється від Wordpress?

Основна та найголовніша характеристика Wordpress - це те, що ми маємо справу з системою управління контентом (CMS), що дозволяє користувачам створювати та редагувати контент за допомогою спеціального інтерфейсу. Останній доволі простий та інтуїтивний у використанні, що дозволяє користувачам без досвіду у програмуванні самостійно працювати з наповненням вебсайту. 

Професійно зроблені шаблони для WordPress стануть у пригоді у роботі з сайтами, що побудовано на вказаній CMS. На відміну від шаблонів для WordPress, статичний HTML5 шаблон складається зі сторінок створених за допомогою HTML, CSS та Javascript. Кожна сторінка статичного HTML5 шаблону зберігається як окремий HTML файл, що доставляється з сервера на вебсторінку. Аби внести змини у такий сайт, вам необхідно вручну редагувати HTML-файли кожної сторінки.

Статичний проти динамічного шаблону

Основна різниця статичного та динамічного шаблону полягає в тому. Що статичний вебсайт містить стабільний вміст, який кожен користувач бачить на кожній окремій сторінці сайту. У випадку динамічного сайту, контент на різних сторінках може змінюватись разом з користувачем “на льоту”. 

Як ви вже зрозуміли, HTML5 шаблон - це приклад статичного шаблону, в той час, як шаблон для WordPress - динамічного. Обидва типи продуктів використовуються для створення вебсайтів, але мають декілька важливих відмінностей.

  1. В розрізі структури сайту, HTML5 шаблони використовуються для створення статичних вебсайтів, де кожна сторінка є окремим HTML-файлом. WordPress дозволяє створювати динамічні вебсайти з вмістом, що може бути легко оновлений через адміністративний інтерфейс.
  2. Для створення та редагування сайту побудованого на HTML5 шаблоні вам потрібно мати знання та навички роботи з HTML, CSS та JavaScript. Працювати з WordPress набагато легше, вам не треба мати навичок в написанні коду.
  3. WordPress також є інтуїтивнішим в питаннях, що стосуються налаштування на розширенню функціонала сайту. Використовуючи WordPress плагіни, ви можете з легкістю додати необхідний функціонал на сайт. У випадку використання HTML5 шаблон - вам доведеться вдаватись до ручного редагування коду.  
  4. Оновлення контенту на сайті WordPress проходить швидко та інтуїтивно завдяки простому у використанні адміністративному інтерфейсу. Для того, щоб оновити контент на HTML5 вебсторінках, вам треба редагувати HTML-файлів.

Обидва інструменти для створення сайтів мають власні переваги та недоліки, які ми детальніше розглянемо нижче.

Плюси та мінуси Wordpress

Підсумовуючи характеристики та особливості статичних та динамічних шаблонів, можемо виокремити наступні переваги та недоліки у роботі с кожних зі вказаних типів шаблонів для сайтів. Розпочнемо з WordPress.

Переваги WordPress:

  • простота у використанні з інтуїтивним інтерфейсом;
  • величезний каталог плагінів, які розширюють функціонал сайту, дозволяючи додавати різноманітні можливості без написання коду;
  • багато безкоштовних і платних тем для Wordpress, що дозволяють легко змінювати дизайн сайту без особливих знань у вебдизайні;
  • WordPress оптимізований для пошукових систем і має багато плагінів, які допомагають покращити SEO показники сайту.

Недоліки Wordpress:

  • через популярність платформи, WordPress сайти часто стають мішенню для хакерів, і тому потребують регулярного оновлення та встановлення безпекових плагінів;
  • важкі теми та велика кількість плагінів можуть уповільнювати роботу сайту, що негативно впливає на користувацький досвід;
  • хоча основна версія WordPress безкоштовна, якісні теми, плагіни та хостинг можуть бути дорогими.

Переваги та мінуси HTML5

Відповідно, робота з HTML5 шаблонами для створення статичних сайтів також має певні плюси та мінуси.

Переваги HTML5:

  • статичні HTML5 сторінки завантажуються швидше, оскільки вони не вимагають обробки на сервері перед відображенням у браузері;
  • оскільки HTML5 сторінки не взаємодіють з базами даних і не мають серверного коду, вони менш вразливі до атак;
  • HTML5 дозволяє легко підтримувати сайт, оскільки нема потреби оновлювати серверне програмне забезпечення або бази даних;
  • HTML5 підтримується усіма сучасними браузерами та пристроями, що забезпечує коректне відображення контенту на будь-якому екрані.

Мінуси HTML5:

  • будь-які зміни в контенті потребують ручного редагування HTML-коду, що може бути незручним і часозатратним, особливо для великих сайтів;
  • HTML5 сторінки не можуть автоматично змінюватися або взаємодіяти з користувачами без використання додаткових технологій;
  • статичні HTML5 сайти важко масштабувати, оскільки додавання нового контенту або сторінок потребує багато ручної роботи.

Що обрати для сайту?

Вибір між HTML5 або WordPress шаблонами для створення сайту залежить від багатьох факторів, враховуючи ваші потреби та навички. Якщо вам треба запустити бізнес сайт, який не буде регулярно оновлюватись, то вам краще обрати HTML5 шаблон. Якщо ви плануєте запуск блогу чи онлайн-магазину, який буде мати регулярне оновлення контенту, то WordPress може бути кращим вибором.

Попри те, який зі згаданих тирів продуктів буде найбільш доречним для вашого сайту, ви завжди можете знайти необхідний шаблон на сайті TemplateMonster або у сервісі підписки MonsterONE. До речі, використавши промокод HyperHost, ви отримаєте 7% знижки на будь-який продукт на TemplateMonster та 10% на будь-який план MonsterONE

 


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 58
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3