Скільки коштує хостинг сайту в місяць і на рік?
В даній статті поговоримо про те, скільки коштує хостинг сайту, і з чого складається його ціна. Якщо ви вбивали в пошуковій системі запит "скільки коштує хостинг", то, напевно, не знаходили конкретну відповідь на своє питання. Спробуємо визначити конкретні цифри hosting ціни в місяць або, наприклад, на рік.
Хостинг ціни залежить від багатьох факторів:
- кількісних - дисковий простір, кількість трафіку, кількість баз даних, поштових скриньок, обсяг ОЗУ;
- якісних - наявність і швидкість технічної підтримки, віддаленість сервера, швидкість завантаження інформації та передачі даних.
- також різні ціни мають різні види послуг хостингу: віртуальний, безлімітний, VPS / VDS, реселлінг, оренда серверів і тп.
Тепер зупинимося на кожному пункті докладніше і спробуємо розібратися, скільки коштує хостинг сайту в Україні і не тільки.
Скільки коштує хостинг сайту в місяць і на рік?
Вартість хостингу на рік і місяць відрізняється тим, що при оплаті відразу на рік помісячна оплата зменшується, так як більшість хостинг-провайдерів дають знижки клієнтам при тривалій оплаті. Наприклад, для своїх клієнтів ми пропонуємо знижки до 24% при оплаті на 2 роки хостингу або VPS / VDS. У підсумку ви отримуєте якісну послугу зі знижкою, при цьому кожен місяць не потрібно турбуватися про його своєчасне продовження.
Мінімальний тариф з однозначною назвою МІНІ користується популярністю серед клієнтів, так як всього за 1.45 $ в місяць ви отримуєте:
Наступний в списку тариф Базовий з 3 Гб, далі КОМФОРТ з 7 Гб і можливістю розміщення 10 сайтів, необмежений трафік. Тариф Про: 15 Гб, 20 сайтів і, звичайно ж, анлим трафік. Всі дані тарифи віртуального хостингу мають тестовий період в 7 днів і цілодобову тех.підтримку. Ви також можете вибрати панель управління при оформленні замовлення - cPanel або ISPmanager. Скільки коштує хостинг на рік? Відповідно вище описаних тарифів: Міні - 15.31 $, Базовий - 29.04 $, Комфорт - 55.02 $, Про - 76.45 $.
Якщо говорити про тарифи безлімітного хостингу, то для розміщення сайту на хостингу ціна трохи вище. Відрізняються вони кількістю дискового простору, але кожен тариф включає необмежену кількість доменів. Ціна хостингу на рік також має знижку в 12% при оплаті відразу на рік або 24% при оплаті відразу на 2 роки. Наприклад, на мінімальному безлімітному тарифі ви отримаєте 30 Гб диска за 13.17 $ в місяць і можливість розмістити необмежену кількість сайтів. У рік цей тариф буде коштувати 139.08 $.
Скільки коштує VPS для сайту в місяць і на рік?
Для деяких простих сайтів досить і звичайних мінімальних тарифів, але серйозні проекти вимагають їх розміщення на VPS або окремих серверах. Ціни на VPS залежать від технічних параметрів, які надаються клієнту, але в кожен тариф вже включено безкоштовне адміністрування, що, з одного боку, зручно для новачків в цій сфері, а з іншого боку - суттєва економія, так як наймати системного адміністратора для вирішення проблем з налаштуванням сервера витратна справа, яка не кожному по кишені, на відміну цін на ВПС.
Крім того, для роботи з ВПС часто додатково замовляють панель управління, яка багато в чому спрощує роботу з сервером. Панелі є безкоштовні, а є платні. Наприклад, одна з популярних панелей Cpanel додатково коштує 35.00 $ на місяць. Це оплата крім вартості самого сервера.
Але скільки ж коштує VPS в місяць і рік? На прикладі компанії ГіперХост далі vps хостинг ціни: мінімальний тариф Міні з 5 Гб диска, 1 ядром і 1 Гб Озу коштує 4.17 $, за рік 44.04 $. Максимальний тариф Ультра + з 150 Гб диска і 10 Гб Озу за вартістю 62.69 $ на місяць і 662.02 $ за рік. Як бачите, ціни, в порівнянні з віртуальним хостингом, відрізняються. Але це абсолютно інший тип послуги, на якій користувач сервера отримує набагато більше можливостей для роботи. Більшість серйозних проектів вимагають саме VPS для розміщення.
Але і це ще не все. Для розміщення сайтів також може використовуватися виділений сервер, ціна якого в рази більше за VPS.
Скільки коштує виділений сервер в місяць і на рік?
Виділений сервер - це окрема машина,що знаходиться в дата-центрі, всі ресурси якої надаються лише одному користувачеві. Така послуга, в порівнянні з віртуальним хостингом, коштує недешево. Наприклад, візьмемо мінімальний сервер з цієї лінійки - H2_ua1 з Intel i5 (4 cores), 8 Гб ОЗУ, 2x500GB SATA3. Така машина в місяць коштує 81.91 $, а в рік 884.67 $ (в даному випадку діє 10% знижка). Це один з мінімальних тарифів виділених серверів.
Більш потужні машини можуть коштувати більше 50 тис. $ на рік. Подібні конфігурації набувають під розгортання складних інфраструктур. У подібних випадках такі вкладення себе виправдовують, але і підбір відповідного тарифу слід робити більш ретельно.
Як купити дешевий хостинг
Якщо вас зацікавив хостинг сайту і його вартість, то напевно ви захочете заощадити, особливо, якщо це починаючий своє життя сайт. В цьому випадку, є 3 поради для того, щоб заплатити менше, але все ж отримати якісну і надійну послугу для розміщення проекту.
Оплата відразу на тривалий термін.
В такому випадку ви не тільки економите, але і позбавляєте себе від турботи щомісяця продовжувати вчасно послугу. Більшість хостерів при тривалій оплаті надають значні знижки.
Погодьтеся, що це дуже непогана економія. А якщо ще потрапити на якусь акцію, то можна отримати додатково знижку по промокодом. В Чорну П'ятницю традиційно в ГіперХост знижки до 90% на нові послуги. Але крім цього дня в році є ще й інші свята, коли хостери пропонують щедрі знижки новим і постійним клієнтам. Просто будьте уважні.
Не купуйте того, чого вам зараз не потрібно.
Якщо ваш проект тільки стартував, трафік мінімальний, особливих вимог немає, то не потрібно брати виділений сервер (а раптом він знадобиться). Ви можете почати з більш простого варіанту, а вже з ростом сайту мігрувати на тарифи вище. Це не займає багато часу, ви просто доплачуєте різницю між тарифними планами.
Розміщення декількох сайтів в одному акаунті хостингу.
Багато користувачів хостинг-провайдерів навіть не здогадуються про те, що на одному тарифі хостингу можна розміщувати більше ніж 1 сайт (крім мінімального тарифу). Більшість послуг дозволяють розміщувати багато сайтів (залежить від параметрів тарифу) в одному акаунті, це ніяк не зашкодить їхній роботі, вам буде зручніше здійснювати управління, і при цьому можна заощадити. Якщо у вас вже є хостинг і потрібно розмістити ще 1 сайт, перевірте, чи є у вас така можливість на поточному тарифі перед тим, як купувати новий. Наприклад, на тарифі Комфорт від ГіперХост можна розмістити відразу 10 сайтів, якщо виділеного місця достатньо.
Скільки коштує домен на рік?
Ціни на хостинг і домен відрізняються, так як це абсолютно різні послуги, але з однієї сфери. Багато початківців користувачів часто плутають ці терміни і навіть вважають їх синонімами, хоча це насправді не так. Вартість домена залежить від конкретної доменної зони. Наприклад, домен .biz коштує 22.35 $, .ua - 49.91 $, .com - 12.45 $, .site - 55.27 $ і тп. При цьому мінімальний термін оплати 1 рік, помісячної або поквартальної оплати немає. Але ви можете оплатити домен відразу на 10 років, а з хостингом таку пропозицію дуже важко знайти.
Отже, вартість домену в рік залежить від доменного розширення, плюс-мінус майже у всіх реєстраторів ціни однакові, рідко де можна зустріти велику різницю, хіба що потрапите на якусь акцію. Але все ж на домені можна заощадити, наприклад, отримати його в подарунок при покупці хостингу від півроку, з деталями акції можете ознайомитися на сайті ГіперХост. Це відмінний спосіб отримати домен безкоштовно і при цьому підібрати гарне ім'я для свого сайту.
Складові ціни оренди хостингу
Ціна хостингу складається з його технічних можливостей, а також наявності та якості технічної підтримки.
Питання тільки в тому, чи потрібні ці можливості для вашого проекту. На дане питання грамотну відповідь допоможе дати тільки фахівець в цій області. При виборі, замовленні та налаштуванні хостинг-тарифу рекомендуємо задавати ці запитання технічній підтримці хостинг-провайдера. Вони працюють цілодобово і без вихідних. Замість того, щоб довго шукати відповіді, запитайте у фахівців і переконайтеся в тому, що вам допоможуть швидко і зрозуміло.
Один з важливих факторів, що впливають при виборі хостингу - використання SSD дисків. Звичайно ж, це вагома перевага, так як на SSD сайти працюють набагато швидше, ніж на звичайних HDD.
Отже, ціна на хостинг включає розміщення на сервері, підтримувані технології, які забезпечуються наявністю спеціального ПЗ, технічну підтримку, яка працює цілодобово у більшості хостерів. Всі ці компоненти впливають на ціноутворення. Але завжди можна заплатити менше, якщо оплачувати послугу відразу на тривалий період. І ще одне важливе правило, професійна і стабільна послуга хостингу не може бути дуже дешевою або безкоштовною.
Сподіваємося, що ми відповіли на ваше запитання, скільки коштує розмістити сайт. Якщо у вас залишилися ще питання, задавайте їх у коментарях.