Глобалізація та шостий технологічний устрій: про що писати?

18.09.2018 на прочтение 3 минуты

Дана стаття адресована учасникам Всеукраїнського конкурсу студентських робіт. Нами була обрана не проста тема, втім вона включає в себе всі аспекти нашого життя. Перша її частина присвячена глобалізації. Глобалізація, як процес трансформації світу в єдиний “організм” триває ще з 60-70-х років. Разом з тим активна фаза глобалізації стартувала в 1990-х роках. Великою мірою цьому сприяв розпад СРСР. На сьогоднішній день більше немає чітко ворогуючих економічних систем, світ об'єднується навколо ринкових принципів господарювання. Глобалізація на сьогоднішній день набирає колосальних обертів. На що є об'єктивні причини, значні плюси та разом з тим виникають і серйозні виклики. Це все неймовірна глибина для дослідження пізнання процесів, а також наше з вами місце у цих процесах та місце власне України.

  • глобалізація як об'єктивний, нестримний процес еволюції людства;
  • економічна лібералізація причини, чинники та перспективи;
  • транснаціоналізація політичних та економічних процесів у світі;
  • стрімке зростання сфери послуг, що прискорює глобалізаційні процеси та стирає кордони держав;
  • інтернаціоналізація та її вплив на етніко-культурні процесси та ознаки країн;
  • інтернет як основа глобалізації світу та разом з тим засіб контролю.


Як бачите поле діяльності практично необмежене, дослідження можуть стосуватись будь-яких сфер діяльності та напрямків вашої спеціалізації. Розкрийте глобалізацію з вашої точки зору, з точки зору студента, котрий уже живе в умовах глобалізації. Запропонуйте ідеї, конкретні кроки, як Україні отримати максимум вигоди з даних процесів.

Друга частина тематики розкриває поняття технологічного устрою, нерозривно пов'язана з глобалізацією та має більше специфічних рис. Технологічний устрій як система зв'язаних сфер діяльності людини, що знаходяться на одному технологічному рівні включає в себе абсолютно всі сфери нашого життя.

П'ятий технологічний устрій, що діє на сьогодні у світі грунтується на розвитку мікроелектроніки, інформатики, генної інженерії, нових видах енергії, освоєння космічного простору. Це той світ, у якому живемо ми зараз. Реальність складається так, що 5-ий технологічний рівень для України - це не сьогоднення, адже його частка складає лише 4% в економіці, проти 94% частки попередніх вкладів.

Ми пропонуємо авторам дослідницьких статей подивитись в завтра. Шостий технологічний устрій виглядає неймовірно футуристично з одного боку:

  • наноелектроніка;
  • наноматеріали;
  • біотехнологія;
  • когнітивні науки;
  • штучний інтелект.

З іншого боку, це реальність з велетенським потенціалом росту, мільярдними інвестиціями. Реальність не прив'язана до географічних, політичних чи економічних чинників країни чи регіону. Шостий технологічний устрій буде стосуватись усіх - лікарів і маркетологів, водіїв і бібліотекарів, державних службовців і працівників сфери послуг.

Це неймовірні перспективи, які потрібно досліджувати уже сьогодні, щоб впровадити їх завтра.

Сподіваємось дана стаття розкриває суть тематики, за якою ми пропонуємо написати ваші наукові дослідження та статті.

Подати вашу роботу ви можете тут. Підписуйтесь на сторінку події у Фейсбуці.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 175
Оцените статью:


Спасибо за отзыв
Рейтинг: 4 из 5 Голосов: 7