Чи можна створити сайт без домену?
Створення сайту без реєстрації домену
Чимало користувачів хостингу цікавить питання: чи можна створити сайт без домену? Технічно, так, ви можете створити сайт без домену, але це не дозволить вам опублікувати його в Інтернеті таким чином, щоб інші люди могли отримати доступ до нього через браузер. Тому, якщо ви плануєте свій сайт для відвідувачів, заробітку та просування у пошукових системах, то без домену не обійтись.
Однак, ви можете створити сайт локально на своєму комп'ютері і запустити його в локальній мережі без використання домену. Це може бути корисним для тестування або розробки сайту перед його публікацією в Інтернеті.
Крім того, ви можете використовувати безкоштовні хостинг-платформи, які надають піддомен для ваших сайтів. Наприклад, GitHub Pages дозволяє розміщувати статичні сайти на піддомені GitHub, а WordPress.com - на піддомені WordPress. Однак, у такому випадку ваш сайт буде доступний лише через цей піддомен, а не через унікальний домен. Це не сприяє просуванню сайту та підходить виключно для тестування його роботи та перевірки відображення в інтернеті. Але, якщо ваш сайт не на GitHub і не має відношення до WordPress, для перевірки його роботи також є відмінний спосіб без реєстрації домену. Розглянемо його докладніше.
Як перевірити роботу сайту без реєстрації домену?
Даний метод перевірки підходить, якщо ваш домен ще не зареєстрований, або домен направлений на інший хостинг, а ви хочете перевірити роботу сайту з нового хостингу без зміни NS, або домен після реєстрації ще в процесі делегування, а роботу сайту вам потрібно перевірити вже зараз.
Для перевірки роботи сайту та його відображення у браузері, вам знадобиться виконати лише кілька кроків на вашому комп'ютері.
Для початку знайдіть спеціальний файл hosts на ПК. Залежно від операційної системи, яка у вас використовується на комп'ютері, знайти файл hosts можна за такими шляхами:
- Windows XP//Vista/7/10: C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts
- Mac OS X 10.2+: /private/etc/hosts
- Linux: /etc/hosts
Отже, ви знайшли необхідний файл, далі його потрібно відкрити за допомогою програми Блокнот. Тобто тиснемо правою кнопкою мишки по файлу і вибираємо Відкрити за допомогою Блокнот.
Для наступних дій вам потрібно знати IP-адресу вашого хостингу або сервера. Він доступний на панелі управління хостингу, також відправляється в активаційному листі після реєстрації послуги. Пишемо IP, далі пробіл і вказуємо доменне ім'я сайту (навіть незареєстроване), яке ви вказали при замовленні хостингу. Зберігаємо цей файл.
У результаті у вас вийде приблизно:
111.222.333.444 mysite.com
Як тільки перевірка закінчена, не забудьте видалити цей запис з файлу з ПК і зберегти.
Чи потрібний домен для покупки хостингу?
Для того, щоб послуга хостингу створилася на сервері хостинг провайдера, при замовленні обов'язково необхідно вказати доменне ім'я сайту. Це може бути рандомний домен або домен, який ви плануєте зареєструвати у майбутньому. У такому разі за вказаним доменом ви не зможете перевірити роботу сайту в мережі, для такої перевірки необхідно використовувати метод з файлом hosts, описаний вище. Деякі хостери також надають на тест домени третього рівня, але такий домен підходить виключно для тестування, його не можна використовувати постійно для роботи сайту.
Якщо ви купуєте або берете послугу хостингу на тест, то при замовленні потрібно ввести потенційний домен, ця дія потрібна саме з технічного погляду для створення запису на сервері провайдера. Згодом, якщо ви зареєструєте інший домен, домен у хостингу можна буде змінити на запит на технічну підтримку або замовити нову послугу з новим доменом. Знайти вільний домен можна на сайті реєстратора.
Якщо у вас обмежений бюджет на купівлю хостингу та домену, рекомендуємо реєструвати дешеві домени, наприклад, у регіональних зонах. Реєстрація на рік може коштувати лише кілька доларів. Також ви можете скористатися акцією від хостинг-провайдера ГіперХост. При оплаті хостингу від тарифу Базовий на півроку перший рік реєстрації домену в зоні на вибір .com, .com.ua, .net - безкоштовно, інші зони в подарунок обговорюються індивідуально.