коментарів
Поділитися статтею:

Навіщо існує IPMI? Який основний функціонал?

13.09.2022 415 на прочитання 4 хвилини

Що таке і для чого необхідний IPMI

Незамінним атрибутом у роботі будь-якого системного адміністратора є IPMI. У цій статті розберемо, що таке IPMI, основні його завдання та принцип його роботи.

IPMI (c анг. Intelligent Platform Management Interface: інтелектуальний інтерфейс управління платформою) - це набір специфікацій для апаратних підсистем, за допомогою яких забезпечується можливість віддаленого керування та моніторингу серверної інфраструктури.

IPMI є галузевим стандартом специфікації інтерфейсу апаратного рівня, який був спільно розроблений компаніями Intel, Dell, Hewlett Packard та NEC та офіційно представлений у 1998 році. Завдяки прийнятим правилам загальноприйнятого стандарту стало можливим підключатися до сервера BMC і керувати ним незалежно від марки або типу BMC, операційної системи та встановленого програмного забезпечення.

Ключовою перевагою IPMI є те, що системний адміністратор може віддалено виконувати безліч різних завдань з моніторингу та управління сервером без необхідності фізичної присутності поруч із системою та підключення до неї безпосередньо. Існують різні інтерфейси для каналів користувача, які дозволяють виконувати моніторинг системи (контроль температури, напруги, швидкість обертання вентилятора, помилки шини та інші подібні елементи), і внесення необхідних конфігурацій і правок (видалене скидання системи, включення/вимкнення живлення сервера, встановлення оновлень BIOS або мікропрограм та багато іншого.

У сучасних центрах обробки даних, які можуть мати сотні стійок або тисячі серверів, без нього обійтися було б просто неможливо. Через що всі сучасні сервери та їх компоненти, що використовуються в центрі обробки даних (такі як комутатори, пристрої зберігання, пристрої живлення тощо), підтримують IPMI. Завдяки IPMI можна заощадити час та гроші на обслуговування серверів.

Можливості IPMI

IPMI дозволяє віддалено:

  • стежити за станом компонентів серверної інфраструктури: перевіряє температури блоків, відведення тепла, контроль навантаження у системі
  • проводити діагностику та запобігання можливим збоям системи та повернення її до працездатності
  • ведення журналів з інформацією про компоненти системи, їх звіти роботи та подій
  • віддалено виконувати скидання системи, відключення живлення, оновлення програмних компонентів, встановлення ISO-образів
  • керування сервером без додаткової установки клієнтів

  • внесення конфігурацій із локальної машини (з будь-якої ОС) незалежно від встановленої ОС на віддаленому сервері.

Основні компоненти IPMI

IPMI включає такі комплектуючі: контролер управління основною платою, інтелектуальна шина управління платформою, інтелектуальна шина управління шасі, додаткові контролери управління, сховище і комунікаційні інтерфейси.

IPMI працює на окремій апаратній частині під назвою контролер управління основною платою (BMC), який підключений до материнської плати або сервера. Тут BMC діє як посередник, і його головна мета – контролювати інтерфейс апаратного забезпечення платформи та програмного забезпечення для управління системою.

При підключенні контролера до BMC у межах однієї шасі використовується інтерфейс протоколу зв'язку IPMB (інтелектуальна шина керування платформою), який забезпечує зв'язок між контролерами. BMC отримує звіти від датчиків усередині системи та діє відповідно до цих звітів. За допомогою аналізу одержаних звітів від датчиків IPMI забезпечує оптимальну роботу системи. IPMI завжди безперебійно функціонує, оскільки працює від резервного живлення материнської плати. Він містить невеликий процесор, який запускає IPMI, навіть коли основну систему вимкнено, якщо тільки операційна система не вийшла з ладу.

Додатково BMC можна налаштувати для перевірки стану локального обладнання через інший сервер, щоб виконувати віддалений моніторинг та відновлення системи (наприклад, скидання системи, перевстановлення ОС) незалежно від стану.

Підключення контролерів до BMC в іншому шасі вже йде через інтелектуальну шину керування шасі IPMC, керування якої виконується за допомогою протоколу віддаленого керування RMCP.

При необхідності до BMC можна додати додаткові контролери управління Management Controller, щоб відстежувати стан RAID дисків або запасних блоків живлення та інших компонентів системи.

У IPMI є своя пам'ять, це так зване сховище для зберігання звітів та записів датчиків, репозиторій з даними про компоненти та журнали системних подій. Сховище буде працездатним навіть у разі збою CPU сервера і збереже всі важливі дані.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 172
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0