коментарів
Поділитися статтею:

Пошук зображень Lens додано на домашню сторінку Google

14.11.2022 316 на прочитання 4 хвилини

Що таке Google Lens?

Google Lens – спеціальний сервіс для пошуку зображень. Користувач завантажує зображення та отримує результат схожих зображень та пояснень, що це таке. Це дуже зручно, наприклад, коли ви шукаєте якусь рослину, тварину чи навіть товар, який бажаєте придбати в інтернеті. Про Google Lens, насправді, знають не всі користувачі системи, хоча це дуже зручний та безкоштовний інструмент для роботи в пошуковій системі. Можна завантажувати для пошуку як зображення, так і посилання на нього. Якщо вам потрібно перекласти або розпізнати текст на зображенні, то і тут Google Lens вам допоможе. Погодьтеся, це дуже зручний сервіс, а тепер він стане доступний на домашній сторінці пошуку Google.

За словами віце-президента Гугла Р. Патель, це оновлення рідкість, оскільки домашня сторінка користувача оновлюється нечасто.

Коли було запущено Google Lens?

Google Lens був запущений ще в 2017 році, як ексклюзивна функція Pixel, а за кілька місяців, в 2018 році, він з'явився на всіх пристроях Android та iOS через Google Фото. Тим часом, служба зростала, і сьогодні вона настільки виросла, що Google додав сервіс навіть на домашню сторінку пошуку.

Як працює Google Lens?

Користувач системи натискає на Пошук по картинці, далі завантажує саму картинку або посилання на картинку. В результаті отримує інформацію про:

- зображення,

- схожі зображення,

- контекстні дані,

- можливості для перекладу інформації на зображенні,

- джерело вашого зображення.пошук зображень в Google

Також користувачі браузера Chrome на комп'ютері можуть клацнути правою кнопкою миші будь-яке зображення на веб-сторінці, а потім перейти до меню "Пошук зображення за допомогою Google Lens". Це те саме меню, де також можна зберегти або скопіювати зображення, або відкрити його в новій вкладці.

Відкриється набір результатів пошуку на новій панелі збоку сторінки праворуч з додатковою інформацією про фотографію. Потім ви можете натиснути кнопку, щоб знайти джерело зображення, що дозволить побачити інші сторінки, що містять аналогічне зображення.Google Lens – сервіс, який постійно удосконалюється. У вересні було анонсовано покращення перекладу текстів на зображеннях. А у квітні цього року було запущено тестування функції одночасного пошуку за зображенням та текстом для Android та iOS для жителів США. Функціонал включає завантаження фото та введення додаткового тексту для більш точного пошуку інформації в мережі. У такий спосіб можна знайти ті дані, для яких простого текстового пошуку недостатньо.

Чим корисний об'єктив Google?

Google Images вже давно дозволяє шукати схожі зображення, але саме Lens виходить далеко за рамки. Система пошуку намагається дати вам інформацію про те, що зображено на зображенні. Якщо ви сфотографуєте товар, вам нададуть посилання на сайти для покупок.

Якщо ви завантажите зображення рослини або тварини, Google розповість, що це таке, з безліччю додаткових зображень.

Тому використання можливостей Google об'єктиву дуже корисне та зручне у повсякденному житті.

Адреса Google Об'єктив: Lens.google. Як було зазначено, об'єктив не є новою концепцією, і деякі люди використовують його вже деякий час. Об'єктив дозволяє користувачам знаходити пов'язані зображення, якщо потрібно кілька зображень, визначати, звідки могло з'явитися зображення, а також може показати шукачам, чи було зображення повторно опубліковано десь ще.

Об'єктив Google також має доступ до технології OCR (оптичне розпізнавання символів), що дозволяє користувачеві допомогти з перекладом, якщо використовується інша мова.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1111
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1