VPS
0 коментарів
Поділитися статтею:

Причини підвищення навантаження на VPS

19.06.2020 0 917 на прочитання 6 хвилин

Часто відбуваються ситуації, коли після розміщення сайту на віртуальному виділеному сервері,  сторінки починають грузитися дуже повільно, а іноді й цілу вічність. У таких випадках слід перевірити, що викликає навантаження на ваш сервер. Може вам вже необхідно перейти на тариф з більш потужними параметрами?

Чому виникає підвищене навантаження на сервер:

Збільшення кількості відвідувачів. Цей фактор дуже приємний для власника сайту і в цьому немає нічого дивного, особливо, якщо ваш сайт має комерційний або інформаційний напрямок.
Погано оптимізоване програмне забезпечення. Всі роботи, послуги і утиліти повинні бути грамотно налаштовані, щоб ресурси вашого сервера не витрачалися даремно.
Дії хакерів, в тому числі DDos-атака. Частою причиною підвищення навантаження є саме DDos-атака на ресурс. У цей момент важливо виявити подібну атаку і застосувати методи для її усунення. Причинами таких атак часто можуть бути дії конкурентів або шахраїв.

Підвищення числа відвідувачів на сайті також може спровокувати навантаження на сайт. Це може бути наслідком зростання популярності ресурсу. Подивитися відвідуваність ви можете використовуючи спеціальні веб-засоби прямо в браузері, або більш детально ознайомившись з логами. Але причиною підвищеної відвідуваності також може бути робота ботів пошукових систем. Це можна відстежити в логах сервера. Щоб уникнути подібної проблеми в налаштуваннях robots.txt або .htaccess можна обмежити доступ деяким ботам.
Некоректна робота скриптів - ще одна вагома причина підвищеного навантаження ВПС-сервера. Про це можна дізнатися за допомогою модулів веб-сервера Apache. Для того, щоб усунути проблему підвищеного навантаження, яка пов'язана з роботою скриптів, їх функціонування необхідно налагодити. Для виконання трасування використовують розширення: xdebug або xhprof. Обов'язково зверніться до розробника.

Можливе навантаження на процесор від MySQL. Проблема може полягати в індексах або таблицях. У цьому випадку також скористайтеся логами для виявлення помилок.
Навантаження на VPS може виходити від поштового сервера. Тобто відбувається розсилка спаму. Якщо ви не робите цього навмисно, значить, це робить шкідливий код зловмисників, який зламав ваш сервер і розсилає небажані листи. Тому обов'язково перевірте повідомлення, які стоять в черзі на відправку.

Навантаження від DNS сервера. Це може статися в результаті атак на ваш сайт. Щоб уникнути цієї проблеми в налаштуваннях DNS сервера в числі адрес, у яких є доступ, вказуйте тільки надійні ip.
Процеси tar і gzip також можуть створювати навантаження на сервер. Виконуйте процес резервного копіювання в той час, коли вплив інших факторів на ВПС мінімальний. Інакше це може стати причиною підвищеного навантаження і зупинки роботи сервера.

Але крім вище описаних причин можливі і інші, і найчастіше, вони є наслідком дій зловмисників. Тому завжди дбайте про безпеку своїх акаунтів, вчасно міняйте паролі і в разі будь-яких підозр звертайтеся в технічну підтримку хостинг-провайдера.

Як виявити проблеми з навантаженням ВПС-сервера?

Перше, що необхідно обов'язково використовувати - це моніторинг роботи сайту. Для здійснення даного процесу користуються, як платними, так і безкоштовними сервісами моніторингу. Наприклад, це може бути Яндекс.Метрика, яка безпосередньо інтегрується в движок вашого ресурсу. З її допомогою можна моніторити кількість користувачів на сайті, джерела трафіку, час, проведений користувачами на вашому ресурсі. Це дасть вам можливість оцінити зростання аудиторії і зрозуміти,чи створює вона підвищене навантаження на сервер.

Найбільш часто для моніторингу роботи сервера використовують утиліту atop, але якщо ви не розбираєтеся в системному адмініструванні, або у вас просто немає для цього часу, можете скористатися платною послугою моніторингу. Ця послуга стосується безпосередньо моніторингу роботи сервера, яка постійно перевіряє його доступність, і в разі виявлення проблем, повідомляє про це.

Що таке LOAD AVERAGE?

Щоб оцінити навантаження на сервер Лінукс використовується поняття load average. Воно позначає кількість процесів, які стоять в чергу на виконання. У разі, якщо це значення високе, то іншим процесам доводиться чекати своєї черги. Час на виконання цих процесів може значно збільшуватися, а якщо сайт і так завантажений і черга зростає, то ресурс може зупинити свою роботу.
Load average включає в себе три значення - це середня кількість процесів у черзі за 1, 5 і 15 хвилин. Теоретично load average має бути меншою за кількість ядер,тому що в один момент часу одне ядро ​​може виконувати тільки один процес. Планувальник ядра розподіляє обчислювальні можливості процесора між усіма процесами, виконуваними в системі і створюється ілюзія одночасної роботи. При цьому завжди якась кількість процесів стоїть у черзі. Якщо мова йде про систему з одним ядром CPU, то при:

- load average <1 - означає, що сервер не навантажений;

- load average 1-3 - сервер навантажений, але функціонує нормально;

- load average 3-10 - сервер завантажений сильно, тому потрібно стежити за навантаженням і причинами;

- load average> 10 - сервер перевантажений, необхідно щось робити;

- load average> 20 - сервер сильно гальмує, важко отримати відповідь сервера.

Якщо у вашого сервера кілька ядер, то ці цифри треба збільшити їх на кількість. Щоб перевірити стан вашого сервера, необхідно набрати команду top в консолі.
Причинами високого навантаження можуть бути проблеми пов'язані з:

    - великим завантаженням процесора (CPU);

   - нестачею оперативної пам'яті (Memory);

    - надмірним навантаженням на диск (Disk I / O);

    - перевантаженням по порту.

Як перевірити завантаження CPU, memory, disk i / o?

Це залежить від того, чи хочете ви перевірити поточне навантаження на сервер або ж подивитися історію навантаження. Команду top використовуйте для перевірки поточного завантаження процесора, диска і пам'яті. Інструмент sar застосовуйте для того, щоб відслідковувати історію навантаження на процесор, оперативну пам'ять і диск. Ці технології неодмінно вам знадобляться для моніторингу вашого віртуального сервера.
Сподіваюся, що дана стаття допоможе вам уникнути підвищеного навантаження на ваш сервер, а в разі виникнення подібної проблеми, ви зможете швидко її усунути. У будь-якому випадку, звертайтеся в технічну підтримку компанії ГіперХост - ми пропонуємо безкоштовне адміністрування для всіх замовлених у нас послуг VPS / VDS.

Купити VPS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 895
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2