коментарів
Поділитися статтею:

Результати 2021 року в Google Україна - що шукали українці?

Admin 24.12.2021 585 на прочитання 8 хвилин

Ю.К. Чим мені особисто подобається завершення будь-якого року-це те, коли ми підбиваємо підсумки. Традиційно, вже не перший рік, ми з моїм невипадковим гостем Юрієм Прокопишином(Компанія HyperHost) також підбиваємо підсумки, але ці підсумки стосуються наших з вами інтересів. Що ми шукали в неті протягом 2021 року? Це може бути дещо несподіване. Чому? Тому що є особисті смаки, але є загальні смаки, і вони інколи абсолютно не співпадають з нашими особистими смаками. Давайте ми поглянемо у люстерко разом з аналізом, який зробив Юрій Прокопишин для нашого ефіру.

Ю.К. По-перше, доброго дня, Юро! А по-друге, як тобі сподобалось, що ти побачив у нашому загальному люстерку?

Ю. П. Я побачив, як завжди, дещо очевидне, дещо неочевидне, кілька світових трендів і дещо наше особисте українське. Дійсно, це цікаво. І ніби ще залишилось до Нового року днів 20, і хочеться потягнути час, дуже швидко біжить, але вже час підбивати підсумки, і Гугл вже випустив свої результати.

Ю.К. Спробую відгадати, найбільше шукали Моргенштерна?

Ю.П. Ні.

Ю.К. Ні? Невже?

Ю.П. Слухали - так, шукали - ні.
Сьогодні ми розглянемо, що шукали, що запитували у Гугла, що дивились і що слухали українці. Коли ви вважаєте, що тільки підглянете, хто такий Моргенштерн, послухаєте тільки пару пісень, то так думають ще кілька мільйонів українців, тому він в топах. Тому думайте, що шукаєте чи дивитесь. Тренди є тренди.

Топ запитів у Google в 2021 році

Загалом найпопулярнішими запитами в Україні були на першому місці Євро 2020, тому що на нього чекали два роки, відповідно дочекалися.
На другому місці в Україні і всьому світі був серіал “ Гра в кальмара “. Насправді, вже немає людини, яка не знає нічого про “ Гру в кальмара “. На цьому хайпанули всі маркетологи, всі компанії і всі новинарні сайти у всьому світі.
Далі у нас шукали “ Холостяка “, “ Холостячку “, чи знайшли вони свою пару чи ні. Спойлер - ні. У цьому році дві людини точно не знайшли свою пару.
Також шукали у топах Классрум - це безкоштовний сервіс Гугла по наданню онлайн освіти. Це зрозуміло. Классрум і дані сервіси Гугла працюють дуже потужно і надають дуже серйозний і високий сервіс, чим підвищили рівень онлайн освіти у світі.

Ю. К. Невелика ремарка. Народ, зверніть увагу, наскільки сьогодні популярні онлайн сервіси з навчання. В п’ятірці запитів є цей процес.

Ю. П. Також шукали Україна - Англія і Усик Джошуа - дві спортивні події року, які дійсно зробили рік. Одна підтвердила доволі високий статус українського футболу, друга - як би ми не відносились до особистості Усика, я рахую, ми маємо радіти, тому що український прапор був піднятий. Визнано, що сьогодні у суперважкій вазі найвищого класу WBA звання дійсно належить українському боксеру. Це висока честь.

Персона року

Персоною року згідно пошуку Гугл також визнано Олександра Усика. Його шукали найбільше, ним цікавились найбільше у пошуку.

Також персоною року є такі цікаві особистості, як наприклад, Алек Болдуїн зі своєю трагічною історією, яка також стосується і України, тому що всі ми знаєм, що операторка була родом з України і була неймовірно перспективною. Це дійсно трагічна ситуація, яка і підстибнула інтерес до Болдуїна. Зараз розслідування триває, і він знаходиться в напруженій ситуації.

Також цьогоріч персонами року визнано Олексія Навального, основного російського опозиціонера. Також зі всіх політиків України, політичних, соціальних діячів, це важливо помітити усім, хто цікавиться політикою, визнано Сергія Стерненка. Він на четвертому місці серед пошуків. Його можна назвати людиною року серед політиків України. Цікава статистика. Вона говорить про деякі інтереси або зміни, можливо, у векторі політичного сприйняття українців.
Також є Жан Беленюк, Андрій Ярмоленко, традиційно наші спортсмени, високі досягнення були відмічені і у пошуку.

Втрата року

Втратами року українці вважають Олександра Шаляпіна, Григорія Чапкіса, Жана Поля Бельмондо, Володимира Меньшова і принца Філіпа на першому місці. Насправді, всіх розчулила скупа сльоза королеви Великобританії. Весь світ спостерігав цю втрату, оскільки є якесь тепле відчуття до королівської сім’ї. Мабуть, у всіх є відчуття, що скоро це все закінчиться, і ми свідки останніх подихів класичної конституційної монархії у Великобританії. Зараз і королева передає свої повноваження принцу, і таке відчуття, що щось закінчується, щось, чого більше не буде.

Фільм року

Фільмами року на першому місці визнано “ Веном 2 “, “ Загін самогубців 2 “, “ Круелла “ і “ Гнів людський “. Традиційно екшини зазвичай набирають більшої популярності. Мені трохи прикро, особисто я, якби мене хтось запитував, визнав фільмом року, звісно, “ Дюну “, оскільки для мене це було відкриття, і це був фільм, який не розчарував, вразив кожною секундою з трьох годин, і я би рекомендував цей фільм.

Ю.К. А ось “ Веном “ був значно гірше першого.

Ю.П. Не знаю, я не дивився, не можу сказати.

Ю.К. Я набрався терпіння і пожалкував про це.

Ю.П. Власне, у вас є своя особиста думка, а у мене своя, і вона, як бачимо, трошки не сходиться з думкою українців.

Що купляли у 2021 році

Цікаво, як там на лані покупок українців. Тут у нас є декілька несподіванок.
На десятому місці у нас вітаміни. Всі думають, що робити в пандемію, коли немає сонця? Треба думати про вітаміни. Я раджу обов’язково проконсультуватись зі своїм особистим лікарем, оскільки вітаміни просто так пити не рекомендується, оскільки той самий вітамін Д, якого зараз всім не вистачає, скажімо є дози,при яких надлишкова доза може викликати неприємні наслідки.
Бальше вітамінів купували біткоіни. Біткоін падає в списку покупок українців, з року в рік стає все менше. Можливо на це впливає його нестабільність, оскільки в кінці жовтня він був 60+, зараз він 40+. Це доволі ризикова інвестиція для тих, хто на дев’ятому місці.
Більше біткоіна купували Плейстейшен 5. В усьому світі, в Японії, місці народження плейстейшен, Xbox майже зрівнявся з Плейстейшен, але українці вибирають саме його. Не можу відповісти на цей парадокс : чому серед двох найпотужніших ігрових консолей світу українці вибирають Плейстейшен? Проте більшість погоджуються, що це просто данина нашому дитинству, де ми всі бажали Плейстейшен.

Ю.К. Це правда. І не тільки. сама марка Sony чомусь на території України вважається брендом.

Ю.П. Треба визнати, що американські компанії Майкрософт вступають на український ринок, вони підписали в 2021 році угоду про співпрацю з українцями.

Ю.К. Пам’ятаю в 90-х японські бренди мали наші назви, наприклад, Соня, а не Sony, не Akai, а Акакій. Найприємніша назва була у Panasonic - Панасюк.

Ю.П. Більше плейстейшен купували сертифікати про вакцинацію. Я просто мушу це сказати, оскільки Гугл не бреше. Я особисто засуджую. Порушення закону в будь-якому прояві, в будь-якій ситуації - це погано. Не робіть так більше.
Більше сертифікатів про вакцинацію купували лише санки. Усім, хто зробив таке капіталовкладення, дивлячись у вікно сьогодні, маю погані новини для вас і, дивлячись на прогноз погоди, не кращі. Хоча, в порівнянні з біткоіном, мабуть, це капіталовкладення трошки краще.

Ю.К. А можливо тут послідовність така: купили санки, потім сертифікат і на Буковель.

Ю.П. В таку погоду санки точно не поїдуть, тому вище за санки купували перепустку у транспорт у Києві, тому що в таку погоду краще так.
Вище були Сімпл Дімпл. Хто не знає, доведеться загуглити і ще більше накидати пошукових запитів.
Традиційно третє місце займає Айфон 13.
Далі квиток на поїзд. Не знаю, куди ці всі люди їдуть.
На першому місці Попит. В топ 10 зайняли одразу дві позиції.

ТОП запитів по місяцям

Топ запитів по місяцям також більш менш традиційний.
У січні шукали Різдво. У лютому шукали День Валентина. У березні шукали Холостяка ( йде мова про ток шоу ). У квітні шукали серіал “ Жуки 2 “. Це російський серіал. Я дослівно читав його опис. Це новий сезон “ Про преключения русской глубинки “.
В травні було Євробачення 2021, що говорить про те, що українці слідкують за світовими трендами. 400 мільйонів переглядів було, і українці також були на перших місцях.
В червні було Євро 2020. В липні була гра Україна - Англія, як завершення Євро 2020.
У вересні були Усік - Джошуа. Жовтень - Гра в кальмара. Листопад - смерть Градського. Він дійсно зайняв топи пошуку в листопаді.

Запитання "ЯК?"

Відповіді на запитання Як? у Гугла шукали наступні запитання.
На десятому місці “ Как похудеть за неделю? “. На наступний тиждень я зроблю свою підбірку. Якби я вибирав, я би визнав додаток Дія, тому що запитували дуже часто стосовно Дії : Як зареєструватись в Дії? Як оновити Дію? Як отримати 1000 гривень за вакцинацію?
Далі у нас питання : “ Как компактно собрать чемодан? “.
Далі “ Як отримати сертифікат про вакцинацію? Це також до Дії.

Далі “ Як зіграла Україна? “, “ Як змінити постачальника газу? “.
На другому місці “ Як вийти заміж? “.
На першому місці, це неймовірно, я ніколи не очікував.

Ю.К. Як одружитись?

Ю.П. Ні! “ Як помер Сквідвард? “. Це герой мультсеріалу “ Губка Боб”. У Тік Ток запустили хештег, у якому підтверджують, що в одній серії даний персонаж помер. Уявіть, цей пошук ввели 1,6 млрд. разів. Молодь створила тренд, з яким Гугл і жодні ваші запити “ Як вийти заміж? “ не можуть поборотися.

Запитання Що таке?

Питання “ Що таке? “. “ Що таке фріланс? “, а в локдаун і в даній ситуації це питання стає все гостріше. Люди дізнаються, що таке фріланс. І я сподіваюсь і всім рекомендую, хто не може себе знайти, подивитися, що таке фріланс. Можливо ви для себе відкриєте нове джерело доходу.
Далі “ Що таке Гра в кальмара? “, “ Що таке Клабхаус? “, “ Що таке мітинг? “. Перш ніж вийти на мітинг треба знати, що таке мітинг. “ Що таке локдаун? “, “ Що таке попит? “, “ Що таке формалін? “, і знову “ Що таке Сімпл Дімпл? “ і “ Що таке Абоба? “. Є такий стрімер Глад Валакас. Він має українське походження. Він запустив підкаст про політичного діяча Абобу.

На наступний тиждень у нас з вами мова буде не про Гугл, а про Ютуб. Ми розповімо, що слухали, що дивились українці на Ютубі. Зробимо ще декілька цікавих підбірок, як змінився інтернет в Україні у 2021 році.

Ю. К. Тримайтеся нашої хвилі и чекайте наступної зустрічі з невипадковим гостем Юрієм Прокопишином. Традиційно, під кінець року буде дуже цікаво.


Close Screen
Admin
Статей: 4
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1