коментарів
Поділитися статтею:

Різниця між HDD, SSD та NVMe хостингом

07.10.2022 706 на прочитання 10 хвилин

У цій статті розглянемо типи дисків SSD, HDD та NVMe, а також порівняємо їхню продуктивність для хостингу.

типы дисков для серверов

Різниця між HDD, SSD

SSD та HDD – це технології зберігання даних. Але запис, читання та обробка даних відбуваються по-різному на HDD та SSD.

HDD - це диск старого покоління, який зараз практично не використовується на серверах хостингу, хіба що на виділених серверах, де необхідне зберігання великих обсягів даних за дешевою ціною.

SSD - сучасний твердотільний накопичувач, в якому немає рухомих елементів. В основному SSD використовуються на серверах хостинг компаній, для надання послуг для розміщення сайтів та додатків. Наприклад, Ви можете замовити послуги хостингу в компанії ГіперХост на серверах із SSD дисками.

Основна перевага SSD-дисків – це апаратне забезпечення. SSD-накопичувачі на відміну від традиційних HDD не мають рухомих та механічних частин. В результаті твердотільні накопичувачі не схильні до пошкоджень, які можуть виникнути в результаті вібрації, руху та ударів. Тому ваш сайт буде розміщений на надійному та безпечному сервері.

Як працює жорсткий диск? Жорсткий диск - енергонезалежний пристрій. Навіть, якщо джерело живлення недоступне, ми можемо отримати збережені дані. Тому диск є невід'ємною частиною ноутбуків, комп'ютерів та серверів, які використовуються для роботи сайтів. Фізична частина жорсткого диска, відома як пластина, складається з керамічних, алюмінієвих чи скляних дисків та покрита тонкою магнітною плівкою. У центрі диска є вісь, тому компонент обертається з високою швидкістю. Магнітна плівка розташована на відстані від механічного важеля, головка якого складається з магнітів. Це призводить до зчитування та запису даних.

SSD – це інтегральні схеми. Він працює тихо і швидше, ніж HDD, оскільки не має компонентів, що рухаються. SSD зберігають дані в незалежній флеш пам'яті. Завдяки своїм компактним розмірам ця модель також ідеально підходить для виготовлення смартфонів та планшетів.

Різниця між hdd та ssd дисками у швидкості роботи, рівні шуму та споживання енергії. Тому, виходячи з цих відмінностей між hdd і ssd, можна зробити висновок, що SSD швидший, менш ненажерливий і тихий. Основний мінус SSD дисків – це можливі проблеми з відновленням інформації після її видалення, а також обмеження кількості циклів запису даних.

Що стосується продуктивності, то порівняння між SSD та HDD неоднаково. Твердотільні накопичувачі забезпечують більш високу швидкість роботи, ніж механічні жорсткі диски, тому для хостингу вважаються ідеальним рішенням.

На ПК або ноутбуці це призводить до значного скорочення часу завантаження операційної системи, швидше виконання програм і передачі даних.

Швидкість також є однією з переваг хостингу на SSD у порівнянні з традиційним хостингом із механічними жорсткими дисками.

Але сьогодні HDD диски використовують переважно для зберігання інформації. У такому разі швидкість запису не має значення. SSD диски необхідні для роботи комерційних проектів, наприклад, інтернет-магазинів та додатків на хостингу, тому SSD має попит при виборі послуги хостингу.

 

SSD

HDD

Значення

Твердотільний накопичувач

Жорсткий диск

Швидкість

SSD має меншу затримку, швидше читання/запис і підтримує більше IOP в порівнянні з HDD

Жорсткий диск має більш високу затримку, тривалий час читання/запису та підтримує меншу кількість операцій введення-виводу за секунду порівняно з SSD

Енергозатратність

Споживають мало енергії, не створюють шуму

Споживають багато енергії та створюють шум

Компоненти

SSD не має частин, що рухаються; це мікросхема пам'яті

Жорсткий диск містить рухомі частини

Вага

Легкий за рахунок відсутності компонентів як HDD

Тяжкий у порівнянні з SSD

 

Різниця між SSD та NVMe SSD

Твердотільні накопичувачі (SSD) - це апаратний пристрій, в якому використовується твердотільна технологія зберігання через флеш-пам'ять. SSD не мають частин, що рухаються, що забезпечує високу швидкість передачі даних.

NVMe (експрес енергонезалежної пам'яті) - подібно до твердотільних накопичувачів, це тип флеш-накопичувача, який також не містить частин, що рухаються, і використовує енергонезалежну пам'ять, яка може зберігати ваші дані навіть після відключення живлення. NVMe працює швидко, забезпечуючи ефективну передачу даних між системами зберігання та серверами. Основна різниця між SSD та NVMe описана в таблиці:

 

SSD

NVMe

Значення

Твердотільний накопичувач

Енергонезалежна експрес пам'ять

Продуктивність

Повільніше ніж NVMe під час передачі даних

У 25 разів швидше за SSD

Використання енергії

Споживає менше енергії ніж HDD

Споживає набагато більше енергії як під час роботи, так і в режимі очікування.

Швидкість

Вбудована швидкість читання/запису 600 МБ/с.

Швидкість до 2 Гб

Вартість

Середня вартість

Набагато дорожче, ніж SSD

NVMe розшифровується, як енергонезалежна експрес-пам'ять. Він вважається новим інтерфейсом комунікацій, який використовується для усунення обмежень, які пропонують інші технології зберігання.

Хостинг NVMe спеціально розроблений для високошвидкісного зберігання. Він так само надійний, як і твердотільні накопичувачі, але продуктивність набагато вища.

Nvme ssd що це? Перш за все, це новий тип диска, який з кожним днем ​​використовують все більше компаній для зберігання даних. Це диск майбутнього, який незабаром використовуватиметься на всіх серверах хостингу. На даний момент поки що SSD лідирує.

Що вибрати SSD NVMe чи SSD SATA?

Насамперед, слід зазначити, що будь-який SSD хостинг набагато кращий, ніж хостинг з HDD. А NVMe це ще краще, але суттєво дорожче. Природно, що послуги на NVMe дорожчі, але все ж таки даний тип дисків обіцяє масу переваг для роботи сервера.

Розглянемо, що такого хорошого є в NVMe. NVMe SSD – це висока продуктивність. Найбільш перспективною властивістю сервера на NVMe є більш висока швидкість і покращена продуктивність. Насамперед, це пов'язано з тим, що NVMe обмінюється даними через PCIe і обходить старомодну шину SATA, що призводить до більш високої швидкості роботи. В результаті рішення для хостингу на основі NVMe буде значно швидше за стандартне. Ця суттєва різниця у швидкості, яку він пропонує, може бути пов'язана з використанням особливостей апаратного забезпечення.

Крім того, диски NVMe підтримують кілька IOP (операцій введення-виведення) і набагато більше, ніж інтерфейс ATA, що використовується в дисках раннього покоління, наприклад, технології SATA та SAS.

Відомо, що твердотільні накопичувачі споживають менше енергії, ніж аналоги з жорсткими дисками, але не так відомо, що твердотільні накопичувачі NVMe ще більше підвищили енергоефективність твердотільних накопичувачів на основі SATA. У неактивному стані вони можуть знизити енергоспоживання на 97%, що робить хостинг NVMe SSD хорошим вибором для тих, хто піклується про довкілля.

Хоча хостинг з NVMe SSD дорожчий, ніж традиційний хостинг, він забезпечує більш високу продуктивність у довгостроковій перспективі. Усі успішні підприємства повинні прийти до того моменту, коли найпростіший та економічний спосіб підвищити продуктивність сайту – це оновити тарифний план хостингу до якіснішого рівня.

NVMe допоможе зберегти дані сайту у безпеці. Оскільки набір команд NVMe SSD створюється за допомогою команд контейнера безпеки, що існують в інтерфейсах ACS, SAS і ATA, він повністю сумісний зі стандартними системами безпеки. Більше того, NVMe є незалежним, що означає, що дані не губляться у разі раптового відключення електроенергії.

Хостинг NVMe SSD орієнтований на майбутнє. У міру розвитку технології NVMe все більше і більше підприємств переходитимуть на системи зберігання даних на основі флеш-пам'яті, які реалізують NVMe і можуть підтримувати змішані робочі навантаження. Сама думка про використання потужнішої системи, що споживає менше енергії, ніколи не здавалася привабливішою, і не дивно, що NVMe в кінцевому підсумку замінить інші системи зберігання.       

Недоліки NVMe

Незважаючи на безліч переваг у NVMe також є і недоліки. По-перше, вони дорожчі за традиційні диски, і якщо йдеться про хостинг, то тарифи на NVMe також стоятимуть дорожче. По-друге, даний тип диска має менше місця для зберігання інформації, ніж SSD і HDD, тому, якщо вам потрібен хостинг, як сховища даних, такий варіант навряд чи підійде. Також варто звернути увагу, що старі системи не підтримують NVMe, що ускладнює модернізацію системи зберігання.

Тому хостинг з SSD дисками більш популярний і затребуваний на ринку, при цьому його низька вартість дозволяє розміщувати проекти будь-якого рівня складності.                                                          


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1185
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1