Що таке LAMP? Переваги і недоліки
У цій статті розглянемо вільно розповсюджуваний і практично безкоштовний набір програмного забезпечення під назвою LAMP. Як правильно розшифровується дана абревіатура? Вона складається з 4-ох популярних технологій, які складаються в даній зв'язці: Linux - операційна система; Apache - веб-сервер; MySQL - СУБД; PHP - мова програмування, за допомогою якого створюють веб-ресурси.
Даний набір ПЗ встановлюють на сервер для відображення динамічних веб-сайтів і веб-додатків. Ця платформа дозволяє встановити (розгорнути) більшість типів веб-сайтів і мережевого програмного забезпечення на вашому сервері.
Lamp web дуже часто необхідний власникам сайтів і додатків для роботи на серверному обладнанні, тому часто користувачі шукають саме lamp hosting для розміщення проектів.
Що таке LAMP (lamp стек)?
Сам термін з'явився досить давно в 1998 році завдяки німецькому журналісту, але сьогодні термін все ще актуальний в сфері веб-розробки. Розберемо поняття, що таке lamp, і для чого саме його використовують. Отже, l.a.m.p - це:
1. серверна ОС Linux для виконання потрібних завдань;
2. веб-сервер Apache, для якого створено безліч додаткових модулів, які вирішують питання спільної роботи веб-сервера і сценаріїв, написаних на різних мовах програмування;
3. серверна мова динамічних сценаріїв PHP (або Perl або інший);
4. СУБД MySQL, яка демонструє відмінну швидкість виконання SQL-запитів і ідеально підходить для малих і середніх проектів. MySQL працює на Unix та Windows, відрізняється особливою зручністю в роботі.
Тобто це цілий комплекс ПЗ, яке працює для забезпечення стабільної, швидкої і професійної роботи проекту користувача. Також зверніть увагу, що в даній абревіатурі буква Р може позначати не тільки PHP (php lamp), але і інші популярні мови програмування, наприклад, Perl та Python.
Також сьогодні можна зустріти інші модифікації терміна LAMP, наприклад:
➡LEMP, де Nginx використовується замість Apache;
➡WAMP, Microsoft Windows замість Linux (lamp windows);
➡MAMP - Mac OS X замість Linux і інші менш популярні збірки ПЗ.
Для чого потрібен LAMP?
Кому насправді потрібен lamp technology, і для чого він використовується? Розкладемо все по поличках, щоб зрозуміти,чи дійсно потрібен LAMP кожному користувачеві віртуального сервера. Ламп сервер потрібен:
1. В разі потреби оточення для веб-розробки і тестування додатків, які написані для LAMP. Це,як і для власних додатків, так і для будь-яких необхідних Вам CMS. Ви можете працювати на Windows і на Ubuntu.
2. Якщо вам необхідно зробити на віртуальному або виділеному сервері продуктивний веб-сервер для хостингу своїх проектів.
3. Якщо вам потрібен сервер для систем контролю версій.
4. Для самонавчання адміністрування.
5. В економічних цілях, для створення власного сервера.
Тобто, якщо вам потрібен сервер для будь-якої роботи, то рано чи пізно стане в нагоді установка ubuntu lamp або інший линукс ОС.
Переваги збірки
Отже, навіщо і кому потрібен LAMP (веб сервер ламп), ми вже розібралися. Тепер розглянемо його вагомі переваги.
✓ збірка чудово підходить для швидкого розгортання програми, через простої конфігурації, але все ж вона дає мало функцій в плані масштабованості та ізоляції компонентів.
✓ установка LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP / Perl / Python) є досить широко використовуваним варіантом налаштування серверів з Ubuntu;
✓ є велика кількість додатків, які мають відкритий вихідний код і написані з використанням стека додатків LAMP. Наприклад, популярні додатки LAMP: wiki енциклопедії, системи управління вмістом (CMS) і керуючі додатки, наприклад, phpMyAdmin;
✓ гнучкість при підборі баз даних, web серверів і мов сценаріїв;
✓ використовує набори відкритого ПЗ, яке значно прискорює процес розробки;
✓ актуальною заміною для MySQL служать PostgreSQL і SQLite. Python, Perl і Ruby можна замінити PHP. А Nginx, Cherokee і Lighttpd альтернатива Apache;
✓ для швидкої установки LAMP використовується tasksel. Tasksel - інструмент Debian / Ubuntu, який встановлює кілька залежних пакетів в вашу систему в якості єдиного завдання.
На практиці це дуже вдале і затребуване рішення, яке підійде для вирішення будь-яких серверних задач. Але в ньому також є деякі недоліки, що зібрані нижче окремим пунктом.
Недоліки LAMP комбінації
Серед недоліків подібної lamp platform слід виділити наступні:
✓ Додаток і база даних використовують одні і ті ж ресурси сервера (CPU, пам'ять, I / O і т.д.), що дає низьку продуктивність і ускладнює визначення джерела (додаток або база даних) цієї проблеми.
✓ Так само є перешкоди в здійсненні горизонтального масштабування.
Якщо ці мінуси для вас незначні, то ламп вигідне і корисне рішення для вашого проекту.
Де взяти LAMP на сервері?
Встановити і налаштувати збірку LAMP ви можете самостійно на будь-якому сервері. Для цього в Мережі є велика кількість інструкцій і порад від системних адміністраторів. Наприклад, щоб швидко встановити Lamp на дистрибутив Ubuntu, досить команди:
sudo tasksel install lamp-server
Далі необхіден час, так як викачуються і налаштовуються певні пакети.
Якщо вам необхідно налагодити роботу LAMP на наших VPS серверах і отримати lamp vps hosting, звертайтеся в нашу цілодобову технічну підтримку. Наші фахівці з багаторічним досвідом роботи, в тому числі і з LAMP, допоможуть швидко зібрати і встановити збірку на ваш сервер. Ця послуга входить в базове адміністрування. Якщо необхідно налаштувати ламп на сервері, замовленому не у нас, це можна здійснити на умовах погодинного адміністрування. У будь-якому випадку,ви отримаєте налаштований і оптимізований LAMP для якісної роботи ваших проектів.
Компанія HyperHost бажає Вам приємної роботи!