VPS
коментарів
Поділитися статтею:

Що таке сервер - для "чайників"

25.01.2023 на прочитання 9 хвилин

Що таке сервер?

Сервер - це спеціальне обладнання, яке підключене до електрики та інтернету. Використовується для роботи проектів, які розміщуються на сервері. Простими словами - це той самий комп'ютер, але він знаходиться у спеціальній стійці, для роботи з ним використовується віддалене підключення за допомогою консолі або спеціальної панелі керування. Призначення сервера: зберігання даних та забезпечення взаємодії з ним.

Сервер - це обчислювальна машина, що забезпечує зв'язок між даними, які зберігаються. Сервер може бути виділеним або віртуальним, залежно від типу послуги, яку ви обрали.

Сервер для чайників: це просто віддалена фізична машина, як і комп'ютер, яка зберігає інформацію: фото, відео, текст, аудіо. На сервері можуть працювати сайти або програми, також часто сервери використовують для запуску ігор або як віддалені робочі столи.

облачный хостинг

Для чого потрібний сервер

Насамперед, серверне обладнання використовується для розміщення та забезпечення роботи сайтів або програм на ньому. Але крім хостингу сайтів сервер також може використовуватись для:

✓ організації віддалених робочих столів (RDP),

✓для створення особистого VPN,

✓для трейдингу,

✓ для ігор,

✓для організації поштового сервера,

✓для зберігання даних,

✓для встановлення бухгалтерського чи будь-якого іншого ПЗ.

Серверне обладнання універсальне, воно може використовуватися практично під будь-які програми, залежно від необхідних ресурсів сервера, користувач також може вибрати найбільш підходящий тарифний план.

Види серверів

Веб-сервер - це сервер для запуску та відображення сторінок сайту у браузері. Також веб-сервери використовуються і для інших завдань, наприклад, для резервного копіювання або зберігання даних у хмарі. З популярних веб-серверів можна виділити Apache (40.14%), Nginx (27.8%), IIS (11%), LiteSpeed ​​(2.67%), Apache Traffic Server (0.52%), OpenGSE (0.42%), Phusion Passenger (0.36%) , Apache Tomcat (0.15%), Netlify (0.12%), lighttpd (0.11%).

діаграма популярності CMS

Завдяки веб-серверам користувачі в інтернеті бачать сайти та весь контент, яким вони наповнені. Веб-сервер – невід'ємна частина будь-якої послуги хостингу.

Поштовий сервер

Поштовий сервер - сервер, який використовується для зберігання, отримання та відправлення електронних листів, їх сортування та виконання інших завдань, пов'язаних із поштовими сервісами. Найпопулярніші поштові сервіси – Mail, ukr.net, Gmail, yahoo. Всі хостинг-провайдери дають можливість створювати особисту пошту на власних доменних іменах. Наприклад, ви зареєстрували домен example.com, у ньому ви можете створити поштові скриньки з вашим ім'ям практично в необмеженій кількості - (hidden) (hidden) (hidden) та в будь-якій необхідній вам іншій комбінації.

FTP сервер

FTP також відомий як протокол передачі файлів. Це один із найстаріших і найчастіше використовуваних протоколів передачі у світі. FTP – це набір стандартних протоколів, які використовуються для обміну даними між пристроями, підключеними до мережі. Цей протокол підтримує навіть комп'ютери із різними операційними системами.

FTP використовує модель клієнта/сервера. У цій системі є віддалений хост-сервер та клієнт. Коли користувач надсилає серверу команду, яка запитує сервера відправку файлу користувачу, сервер відправляє потрібний файл клієнту. Потім користувач отримує файл і зберігає його у своєму пристрої (клієнтському пристрої). Цей процес є основним розумінням роботи FTP-сервера. Хмарні сервіси, такі як Amazon та Google, надають сервіси Amazon FTP та Google FTP.

Використовуючи FTP-клієнт, ми можемо виконувати маніпуляції з файлом, доступним на сервері, наприклад, редагувати, завантажувати, переміщувати, перейменовувати та копіювати тощо. FTP можна використовувати для резервного копіювання даних із пристрою на захищений резервний FTP-сервер. FTP може полегшити реплікацію, тобто створення клону сховища даних. FTP використовується для доступу до спільних веб-джерел та хмарних сервісів для завантаження даних в іншу систему.

FTP-сервери мають ступінь безпеки з функцією автентифікації користувача, де для доступу потрібне ім'я користувача та пароль. Існують протоколи FTP, такі як SFTP і FTP/s, для забезпечення більш безпечної передачі.

Ігрові сервера

Ігровий сервер – сервер, який використовується для запуску гри. Виділений ігровий сервер - це спеціальний комп'ютер, де розміщується відеогра клієнта. Цей тип сервера забезпечує надійне, стабільне та швидке підключення до онлайн-ігор.

Виділені ігрові сервери пропонують більше можливостей обробки, пам'яті та зберігання, ніж інші рішення для хостингу. Незалежно від того, яку гру ви граєте, на сервері завжди достатньо ресурсів для плавного запуску гри. Не всі хостинг-провайдери пропонують сервери під ігрові проекти, тому перед замовленням необхідно уточнити інформацію щодо сумісності вашої гри та вибраного сервера.

Проксі-сервер

Проксі-сервер - система, яку можна використовувати для непрямого доступу до сайтів. Іншими словами, замість того, щоб встановлювати пряме підключення до Інтернету з веб-сторінками, ви використовуєте проксі-сервер, який звертається до них за вас. Проксі-сервер виступає в ролі проміжного сервера, тому вам не потрібно показувати свою IP-адресу. Це робить проксі схожими на віртуальні приватні мережі (VPN). Однак у цьому випадку ви не встановлюєте VPN-тунель для своєї внутрішньої мережної активності. Натомість проксі-сервер стоїть між вашою фактичною IP-адресою та сайтами, які ви відвідуєте. Існує безліч типів проксі-серверів, але всі вони виконують те саме завдання - приховують ваші дані, поки ви знаходитесь в Інтернеті.

Проксі-сервер стоїть між вашою фактичною IP-адресою та сайтами, які ви відвідуєте.

Кожен веб-проксі також має свою власну IP-адресу. Це означає, що коли ви надсилаєте інтернет-трафік через веб-проксі-сервер, ви фактично використовуєте IP-адресу цього сервера, а не вашого пристрою.

Що робить проксі сервер:

- Приховує своє місце від відвідуваних сайтів

- Шифрує дані

- Блокує доступ до певних сайтів на основі їх IP-адрес.

Сервер баз даних

Сервер баз даних - система, що забезпечує зберігання баз даних і навіть передачу інформації з них. Доступ до сервера бази даних може здійснюватися через зовнішній інтерфейс, що працює локально на комп'ютері користувача (наприклад, phpMyAdmin), або внутрішній інтерфейс, що працює на сервері бази даних, доступ до якого здійснюється через віддалену оболонку.
Багато компаній використовують сервер бази даних для зберігання. Користувачі можуть отримати доступ до даних, виконавши запит з використанням мови запитів, специфічної для бази даних. Наприклад, SQL.

DNS-сервер

DNS-сервер відповідає за роботу системи доменних імен в інтернеті. Він зберігає таблиці з громадськими IP адресами. При введенні доменного імені сайту в рядок браузера ДНС сервер перетворює його на IP адресу, яка зрозуміла для комп'ютерної системи. DNS сервери працюють у різних країнах світу та забезпечують функціонування глобальної системи доменних імен.

Також є спеціальні сервери для майнінгу, рендерингу, хмарних технологій та наукових досліджень.

Види серверів хостингу

Виділений сервер - сервер, що окремо стоїть, підключений до живлення, який надається у використання власнику. Орендувати сервер можна у хостинг-провайдера. При оренді сервера користувачеві надається root доступ до виділеної машини, а також доступ до панелі керування сервером, якщо вона була замовлена. Виділений сервер підійде для всіх проектів без винятку, але, щоб працювати з ним, необхідно мати хоча б базові навички системного адміністрування або орендувати сервер із увімкненою технічною підтримкою, наприклад, як у ГіперХост. Тоді всі базові роботи виконуватимуть технічні адміністратори на ваш запит.

Якщo ресурсів виділеного сервера вам занадто багато, але потрібен саме сервер роботи проекту, тоді вам підійде VPS чи VDS сервер.

Виртуальный сервер

Віртуальний сервер - це тип сервера, а вірніше, послуги, яку надають хостинг провайдери для клієнтів. Ви можете зустріти позначення віртуального сервера як VPS і VDS, різниця лише у способі віртуалізації сервера. Віртуальні сервери використовуються для тих же цілей, що й виділені сервери. Це частина сервера, яка надається в оренду користувачеві, з особистими доступами та ресурсами, які ізольовані від інших користувачів серверної системи.

VPS (Віртуальний приватний сервер) на віртуалізації OpenVZ, VDS (Віртуальний виділений сервер) на віртуалізації KVM. Виходячи із завдань, для яких купується сервер, ви зможете підібрати необхідну послугу з відповідними параметрами (диск, ОЗУ, ядра, канал).

VPS

Є також варіант встановити власний сервер на колокейшен. Суть у тому, що ви купуєте своє обладнання та домовляєтеся з дата-центром про обслуговування вашого сервера за певну оплату. Сьогодні цей метод роботи з серверами не дуже популярний і використовується в окремих випадках, наприклад, веб-студіями для організації хостингу для своїх клієнтів.

Як підключитись до сервера?

Для підключення до сервера використовуються основні дані: IP-адреса, логін і пароль. Всі ці дані надходять на пошту користувача після активації сервера.

Якщо ваш сервер на базі ОС Windows, то використовується покрокова інструкція для підключення:Якщо сервер на одному з дистрибутивів Linux, то вам знадобиться SSH клієнт і наступна інструкція:

Якщо у вас виникли труднощі під час підключення до сервера, зверніться до технічної підтримки вашого хостера. Технічні фахівці зможуть вас проконсультувати та допомогти підключитися до VPS або виділеного сервера.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2