коментарів
Поділитися статтею:

Символ хрестика: історія символу, види Емодзі ❎ ♰ ✠

12.03.2021 5487 на прочитання 21 хвилина

Знак хрест це не тільки фігура з геометрії, але ще і часто використовуваний символ в релігії, медицині і навіть дизайні. Хрест символ має дуже багато значень і давню історію. В даному огляді розглянуто найпопулярніші значення хрестика, хрестика смайла і знака хреста, також нижче представлена ​​таблиця, де можна скопіювати знаки хреста в юнікоді.

Релігійні символи хрестика

Хрестик символ має дуже давню і багату історію, він використовувався ще за часів Стародавнього Єгипту і Ассирії. Так єгиптяни використовували Анх знак з кільцем, який позначав життя. Ассірійці в знаку, схожому на хрест, бачили божественний символ Сонця. Але пізніше після розп'яття Христа з'явився символ християнства, який означав перемогу життя над смертю. Сьогодні християнський хрест - це символ любові бога до людства.

Як виглядає православний хрест?

Виділіть і скопіюйте символ  (Ctrl+C)

Це восьмикутний хрест ☦, який символізує пекло і рай. Низ хреста з похилою лінією - це символ розбійників, яких розіп'яли разом з Христом, а верх символ тих, хто розкаявся і після цього відправився в рай. Крім того популярного символу хреста православні використовують ще і чотирикутні і шестикутні хрести.

У символах Юнікода представлений восьмикутний хрест, а також андріївський хрест (чотирикутний хрест, на якому був розп'ятий апостол Андрій Первозванний) і рунічний символ хреста. Іконка хрест може використовуватися в багатьох цілях, наприклад, для вставки на релігійні сайти або для релігійних поздоровлень на честь Різдва, Великодня, Хрещення і тд. Скопіювати символ хрестик ви можете з нижче наведеної таблиці Юнікоду.

Католики, на відміну від православних, використовують чотирикутний хрест з подовженою нижньою частиною.

Поняття хреста походить від латинського «crux», яке позначає «шибениця або інші дерев'яні знаряддя страти». Саме на них в Стародавньому Римі виконували вироки для розбійників і вигнаних християн. Сьогодні це символ має більш позитивне значення, позначає з'єднання матеріального і духовного, видимого і невидимого для людини.

Символ церкви хрест можна побачити на храмах, в прикрасах, на всіх християнських обрядах. Хрест - це перш за все символ життя, порятунку душі і сили людської віри. Символи хреста мають просто безмежну цінність для християнства, але на цьому їх роль не закінчується.Існує ще поняття Кельтського хреста. Він з'явився в 8 столітті. Саме ним ірландський святий благословив Ірландію. Значення символу Кельтський хрест розкривається в єдності чотирьох стихій - води, землі, повітря і вогню. Саме цей хрест є символом християнства в Ірландії.

 

Хрест під назвою хризма ще один з прихованих знаків, які відносяться до християнства. Це спеціальна монограма з перших букв імені Христа, символ мучеництва, вічності.

Виділіть і скопіюйте символ  (Ctrl+C)

Мальтійський хрест - символ спочатку був символом, який відрізняв лицарів від інших людей. За однією з версій цей хрест позначав 4-х богів Аштара або 2 символи місяця і сонця, для об'єднання зла і добра.

Гуманітарні символи хрестика (математичний, медичний)

Виділіть і скопіюйте символ  (Ctrl+C)

Найбільш популярним і затребуваним знаком гуманітарного символу хрестика є знак множення ✖. З його допомогою проходять практично всі математичні операції. Символ знака множення ви можете скопіювати прямо з нашої таблиці. Символ множення був затверджений для Юнікоду в 1993 році.

Знак множення можна зображувати у вигляді хрестика ×, точки ⋅ або зірочки *.


Саме хрестик вважається найбільш стародавнім символом для математичних операцій. Вільям Отред математик з Англії використовував його у своїй роботі під назвою «Clavis Mathematicae». Іноді знак хрестика множення плутають з буквою Х, але це помилка. Знак множення також часто використовують в грі хрестики-нулики.

Медичний символ хрест

Виділіть і скопіюйте символ  (Ctrl+C)

Для медицини символ хреста також має величезне значення. Наприклад, медичним символом є червоний хрест на білому тлі. Іконка червоний хрест був затверджений в 1863 році, як знак допомоги пораненим на війні. Після цього червоний хрест став загальноприйнятим знаком медичної військової служби і увійшов до трійки найбільш використовуваних символів медицини:

red cross

Картковий хрестик трилисник - саме він використовується в мастях карт. Хоча карткові ігри за християнськими канонами є контактом з демонами, але всі масті карт в основі мають хрест Христа, на якому він страждав за людство.

Часто символ хреста використовується в символах вишивання хрестиком, де хрести є символами вогню і сонця. Вишивки хрестиком вважаються могутнім оберегом і захистом від злих духів.

Шукаєте смайл у вигляді хреста †? З його допомогою можна прикрасити і підкреслити будь-яке релігійне послання. Також його можна використовувати в якості символів для ніка хрестик.

Знак чотирикутний хрестик також використовується в оформленні дизайнів веб-сайтів. Цей знак означає закрити / скасувати. Векторний символ хрестика в будь-якому розмірі і кольорі можна знайти на спеціальних векторних стоках для комерційного використання.wrong false icon


Заборонені символи хреста

Символ вогняного хреста використовувало співтовариство Ку-Клус-Клан в США. Спочатку це був символ древнього лицарського хреста, який співтовариство перетворило в вогненний. Організація займалася залякуванням чорношкірого населення і всіх громадян, які їм сприяли. Сьогодні дана символіка заборонена до використання, і в багатьох країнах за неї передбачений штраф.

Чорний хрест із загнутими кінцями - емблема 20 століття, яка безпосередньо пов'язана зі злочинами нацистської Німеччини. Символ страху і знищення. Сьогодні свастика заборонена в Німеччині, хоча історія даного символу почалася ще в Стародавній Греції та Індії. У грецькому музеї свастика присутня в меандровому орнаменті, який використовується навіть сьогодні. Але, незважаючи на це, цей вид хреста несе негативно емоційний підтекст, тому його не рекомендують використовувати.

Антихристиянський знак - хрест, нижня частина якого схожа на змія. Цей знак часто згадують ще, як сатанинський хрест, який ставить під сумніви всі цінності релігії. Даний знак несе негативний підтекст, тому застосовувати його слід з обережністю.

На різних пристроях символи хрестика відображаються по різному?

Відображення символів Юнікоду залежить від типу пристрою користувача та його браузера. Тому один і той же знак у різних користувачів може відображатися по-різному або не з'явитися взагалі, якщо даний знак не підтримується. В останньому випадку видно тільки порожні квадратики. Крім того, в налаштуваннях клавіатури може бути відключена підтримка деяких знаків. Якщо проблема в вашому браузері, спробуйте оновити його до останньої версії або використовувати інший браузер на вашому пристрої для відображення символів Юнікоду.

Таблиця символів хрестика в різному кодуванні

  CSS-КОД ЮНІКОД HTML-КОД
\271D U+271D ✝ Латинський хрест Эмоджі
\271E
U+271E
✞  Незафарбований хрест
\271F U+271F ✟ Хрест з обводкою
\2626 U+2626 ☦ Православний хрест Емоджі
\2628 U+2628 ☨ Лотарингський хрест
\274C U+274C ❌ Хрестик Эмоджі
× \00D7 U+215 &#00D7; Знак множення
\2716 U+2716 ✖ Хрест Эмоджі
\2671 U+2671 ♱ Сирійський східний хрест
\16ED U+16ED ᛭ Мальтійський хрест
\2573 U+2573 ╳ Андріївський хрест
\2629 U+2629 ☩ Хрест хрестоносців
\2670 U+2670 ♰ Західний сирійський хрест
\2719 U+2719 ✙ Обведений грецький хрест
\271A U+271A ✚ Грецький хрест
\271B U+271B ✛ Складений хрест
\271B U+271B ✛ Хрест з пустою серединою
\2720 U+2720 ✠ Мальтійський хрест
\274E U+274E ❎ Білий хрестик в зеленому квадраті Емозді
\2756 U+2756 ❖ Хрест в ромбі
\2A33 U+2A33 ⨳ Подвійний хрестик, хеш
\2A3B U+2A3B ⨻ Хрестик в трикутнику
\2625 U+2625 ☥ Анх, єгипетський хрест
\2A36 U+2A36 ⨶ Хрестик циркумфлекс в колі
\2A37 U+2A37 &#2A37; Хрестик в кружочку
\2663
U+2663 ♣ Треф Эмодзі

Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1