Скільки коштує сервер?
Скільки коштує придбати фізичний сервер?
Фізичний сервер - це виділена машина, комп'ютерна система, яка використовується для розміщення та роботи різного роду програмного забезпечення та сайтів. На вартість фізичного сервера впливає дуже багато чинників. Основними компонентами сервера є процесор сервера, оперативна пам'ять (ОЗУ), жорсткий диск (HDD, SSD, Nvme), корпус сервера та блок живлення. Характеристики апаратних компонентів сервера визначатимуть його потужність та кількість користувачів виділеної фізичної машини. Фізичний сервер можна купити у компаній постачальників та поставити у себе в офісі або вдома. Для безперервної роботи проектів на сервері, вам необхідно також забезпечити цілодобове електричне живлення та інтернет.
Найважливіший елемент будь-якого сервера – це процесор, саме він дає можливість виконувати завдання. ОЗУ також важливий елемент серверної машини, який дозволяє запускати віртуальні сервери і одночасно використовувати один сервер кільком користувачам (йдеться про VPS).
Диски сервера – місце для зберігання інформації. Якщо вам потрібно багато місця для зберігання даних за бюджетну ціну, вам підійде сервер з HDD. Якщо місце на сервері не критично, але необхідна швидкість роботи, то вам підійде SSD комплектація або Nvme. Останній варіант сучасніший, але й дорожчий у порівнянні з SSD.
Також на вартість фізичного сервера впливає тип корпусу та блок живлення, що забезпечує потужність машини. Про запас рекомендують купувати два блоки для одного сервера.
Розглянуті чинники мають значення щодо вартості сервера. У той час як вартість програмного забезпечення та апаратного забезпечення може бути найважливішими факторами у визначенні вартості, інші фактори також дуже важливі. Ви можете не звернути увагу на витрати на технічне обслуговування, ремонт та встановлення, але вони можуть навіть складати найбільшу частину бюджету для вашого сервера.
Бюджетні сервери коштують менше 1000 $, залежно від факторів, які обговорюються вище. Високопродуктивні сервери можуть коштувати в рази дорожче, навіть до 10 тис. $ і більше, якщо врахувати додаткові витрати на встановлення програмного забезпечення, технічний супровід та ремонт. Наскільки вигідно купувати фізичний сервер можна обговорювати довго, але якщо у вас обмежений бюджет на сервер, то краще його орендувати у професійного хостера за доступною ціною і з вже включеною технічною підтримкою.
Скільки коштує орендувати сервер?
Виділений сервер
Ціна оренди виділеного сервера безпосередньо залежить від конфігурації, яку ви хочете отримати. Є як простіші дешеві моделі серверів, так і більш сучасні та потужні сервери. Так само як і з автомобілями, чим краща комплектація, тим дорожча вартість.
Якщо у вас обмежений бюджет на оренду сервера, ви можете вибрати простіший варіант для невибагливого проекту. Наприклад:
Більш потужні конфігурації оренди сервера стоятимуть набагато дорожче, наприклад:
Подібні моделі серверів потрібні далеко не всім проектам насправді. Якщо ви не знайшли відповідної конфігурації на сайті провайдера, зверніться із запитом до технічного відділу. Зазвичай не всі конфігурації додані або актуальні на сайті, які є в наявності і доступні до замовлення.
У оренду виділеного сервера входить цілий комплекс послуг, включаючи безперебійне харчування сервера в дата-центрі, і навіть технічний супорт від фахівців компанії, де ви орендували сервер. Після оплати замовлення ви отримуєте готову послугу сервера і вам нічого не потрібно додатково налаштовувати, лише розмістити свій проект та підтримувати його роботу.
Віртуальний сервер
VPS або VDS - це бюджетна послуга оренди сервера, коли на сервері у вас є сусіди, а виділені ресурси гнучкіші, їх можна збільшувати або зменшувати на запит у хостинг компанію. На віртуальних серверах кожен користувач також отримує виділені ресурси - ОЗУ, диск, ядра і може використовувати доступ до root для встановлення свого програмного забезпечення. На такому сервері також можна вибрати панель керування, а кожен власник сервера отримує виділену IP-адресу.
Наприклад, у компанії ГіперХост мінімальний тариф віртуального сервера коштує 141.50грн на місяць, це ціна за 1 Гб ОЗУ, 10 Гб диска та 1х2000 MHz ядро. Максимальний тариф VDS – це 10Гб ОЗУ, 150Гб диска SSD, 4х3000 MHz ядер за 3299.92грн на місяць. Також за бажанням на сервер можна докуповувати окремі ресурси за додатковою вартістю. Тобто якщо вам мало 10Гб Озу, ви можете докупити ще кілька і ваш сервер буде в більш потужній конфігурації.
Також у вартість виділеного або віртуального сервера окремо входить вартість обраної вами панелі керування та кількість IP адрес (за замовчуванням на сервері виділено 1 IP адрес).