коментарів
Поділитися статтею:

Скільки оперативної пам'яті потрібно серверу?

02.12.2022 1529 на прочитання 7 хвилин

Що таке оперативна пам'ять сервера?

Оперативна пам'ять - це пам'ять обробки, яку процесор використовує для виконання всіх запитів на сервері, таких як розміщення даних. На всі дії, що їх виконує машина, впливає, як центральний процесор, так і пам'ять.

ОЗУ - це не те саме, що місце для зберігання. Місце зберігання використовується, коли ви завантажуєте файли на свій сервер. Наприклад, якщо ви завантажуєте файл розміром 30 ГБ, ви займаєте 30 ГБ дискового простору, а не оперативної пам'яті.изображение планки ОЗУ

Вся продуктивність сервера залежить від оперативної пам'яті. Більше оперативної пам'яті означає, що ваш сервер працюватиме краще. Оперативна пам'ять впливає на продуктивність сервера більше, ніж процесор. Наприклад, у більшості випадків стандартний сервер з 2 ГБ ОЗП забезпечує більш високу продуктивність, ніж сервер з 1 ГБ ОЗП, який має потужніший процесор.

Питання в тому, як визначити бажаний обсяг оперативної пам'яті перед покупкою сервера, щоб у вас не було проблем з продуктивністю під час роботи.

Чим відрізняється оперативна пам'ять для сервера

Сервери - це спеціалізовані комп'ютери, на яких виконуються програми та розміщуються дані, до яких звертаються інші комп'ютери в мережі. Апаратне забезпечення на сервері дороге та потужне. Жорсткі диски можуть мати функції RAID (спеціальні структури даних, які дозволяють автоматично відновлювати несправні диски). Процесори на сервері будуть складними та потужними, наприклад, двоядерними або чотириядерними або більше, а також 64-розрядними, а не 32-розрядними. Це необхідно для обробки більшого обсягу даних та одночасного виконання операцій із підтримки клієнтських робочих станцій.

Настільні комп'ютери або ноутбуки, зазвичай, підтримують лише "себе", оскільки виконувані ними завдання впливають тільки на їхнє власне обладнання. Якщо вони беруть участь у клієнті серверної операції, то вони будуть пов'язані з сервером. Процесори будуть менш потужними, ніж сервери.

Чим відрізняється оперативна пам'ять для серверів від звичайної? Для роботи програмного забезпечення на ПК потрібно певне місце для тимчасового зберігання інформації. Для вирішення такого завдання і призначено оперативну пам'ять. Вона знаходиться у мікросхемах, підключених до материнської плати. Саме в ній зберігаються програми, документи, відкриті у певний момент часу на комп'ютері. Якщо раптом станеться стрибок напруги, пропаде електрика або щось ще, що призведе до примусового вимкнення ПК, вся інформація, яка була в цьому буфері, зникне.

Наступного разу його потрібно буде перезавантажити. Тобто, якщо на жорсткому диску дані зберігаються постійно, то в оперативній пам'яті вони тимчасово. Адже це саме те, що потрібно для забезпечення працездатності ПК.

Оперативна пам'ять також бере безпосередню участь у роботі процесора комп'ютера та зовнішніх пристроїв. Процесор та оперативна пам'ять постійно обмінюються інформацією. Тобто швидкість передачі багато в чому залежить з його продуктивності.

Оперативна пам'ять сервера. Набагато жорсткіші вимоги пред'являються до компонентів сервера, які будуть встановлені в дата центрах.

Основна вимога ОЗУ сервера – здатність витримувати підвищені навантаження.

Тобто її максимальна надійність і висока продуктивність - це дві ключові відмінності від звичайної оперативної пам'яті. Пам'ять сервера є вузькоспеціалізованим компонентом.

Види оперативної пам'яті

Існує два основних типи пам'яті: статична RAM (SRAM) та динамічна RAM (DRAM), які обробляють дані по-різному. SRAM зберігає дані, використовуючи шість транзисторних осередків пам'яті, тоді як DRAM і двох частин: транзистора і конденсатора. Оскільки кількість транзисторів визначає ємність, обсяг пам'яті SRAM обмежений.

Через те, що у SRAM використовується більша кількість транзисторів, ніж у DRAM, конструкція SRAM складніша. Отже, SRAM дорожче, ніж DRAM.

Однак, у SRAM є своя перевага: це високошвидкісна кеш пам'ять, SRAM набагато швидше, ніж DRAM, яку час від часу необхідно оновлювати.

Дизайн DRAM спрямований на подолання недоліків SRAM. Хоча зменшення кількості елементів пам'яті допомагає знизити вартість та збільшити обсяг пам'яті, але робить DRAM повільнішим.

Класифікація DRAM: SDRAM, RDRAM та DDR SDRAM

Очікується, що з вибуховим зростанням 5G, хмарних обчислень, IoT та інших додатків, що вимагають зберігання великих обсягів даних, потреба DRAM швидко зростатиме.

З погляду застосовуваної технології DRAM можна розділити на три типи: SDRAM, ROADM і DDR SDRAM.

SDRAM – абревіатура від Synchronous DRAM, призначена для синхронізації з таймінгом процесора. SDRAM існує вже багато років і широко використовується у комп'ютерах та інших технологіях.

Згодом на зміну DDR ​​прийшли нові покоління, але вони працюють за тим самим принципом. До цих пір DDR1 і DDR2 більше не використовуються, але DDR3, DDR4 та DDR5, як і раніше, широко використовуються на ринку серверів.

RDRAM - скорочення від Rambus DRAM, яка в минулому була доступна, як альтернатива SDRAM. Через виробничі витрати та ліцензійні збори вартість RDRAM набагато вища. Більшість серверів зараз використовують DDR SDRAM, також використовується лише невеликий обсяг RDRAM.види оперативної памяті

Скільки оперативної пам'яті потрібно серверу?

Розглянемо, як вибрати оперативну пам'ять для сервера та скільки її потрібно для роботи ваших проектів. Кількість оперативної пам'яті для сервера залежить від програмного забезпечення, яке ви збираєтеся встановлювати на сервер. Різні ПЗ будуть свої вимоги до кількості ОЗП на сервері, дізнатися ці вимоги можна на офіційному сайті або з технічної документації вашої програми.

✓Якщо у вас сервер баз даних, то кількість RAM має бути стільки, скільки знадобиться самій базі даних.

✓Для 1 С сервера потрібно робити розрахунок, виходячи з того, що на 5 користувачів необхідно 8 Гб ОЗУ, тому, чим більше користувачів, тим більше пам'яті необхідно для серверної машини.

✓Для системи відеоспостереження слід враховувати, що в середньому для 5 камер потрібно 16 Гб ОЗП.

✓Для файлової системи, якщо користувачів до 30, підійде сервер з 4 ГБ, якщо користувачів стає більше, відповідно слід збільшувати потужності сервера.

✓Для початківця сервера Майнкрафт цілком достатньо буде 1 Гб Озу для компанії з декількох друзів.

Виходячи з цілей, під які використовується ваш тариф, необхідно вибирати сервер із необхідною кількістю ОЗП. Якщо ви сумніваєтеся або не змогли знайти рекомендації щодо технічних вимог до вашої програми, зверніться до технічної підтримки хостинг-провайдера для отримання консультації щодо вибору кількості ОЗП.

Вибрати та орендувати сервер з різною кількістю оперативної пам'яті можна на сайті.

Як встановити нову оперативну пам'ять на сервер чи ваш ПК? Встановлення оперативної пам'яті досить просте, в мережі багато доступних відео інструкцій із встановлення. Але, як і у випадку з внутрішнім обладнанням ПК або сервера, будьте обережні, щоб не зашкодити чутливим компонентам. І пам'ятайте, що аналіз ПК може призвести до анулювання гарантії виробника. Якщо ви не впевнені у своїх вміннях, то краще довірити процес встановлення нової оперативної пам'яті в комп'ютер спеціалісту.

Щоб перевірити, скільки ОЗУ використовує ваш ПК, використовуйте диспетчер завдань Windows. Продуктивність дозволить дізнатися, скільки пам'яті зараз використовується і кількість слотів фіз. пам'яті, яка доступна.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2