коментарів
Поділитися статтею:

Топ 30 цікавих фактів про Google, а також актуальні оновлення

15.02.2022 3047 на прочитання 8 хвилин

Google – одна з найпопулярніших пошукових систем у світі, без якої практично неможливо уявити Інтернет. Google - найвідвідуваніший сайт у світі, після нього Facebook, а потім Youtube.

У цій статті ми зробили добірку цікавих фактів про цю компанію, а також новинок від Google, які чекають на нас у 2022 році.google

Цікаві факти про Google

✓ У 1997 році розробники Google приїхали до Кремньової долини, щоб продати розроблену пошукову систему компанії Yahoo за 1 млн. $, але власники компанії відмовилися від такого вкладення. Вже через 5 років у 2002 компанія Yahoo сама звернулася до Google і запропонувала 3 млрд. $ за розробку, але отримала відмову.

✓ Перший логотип компанії Google був розроблений за допомогою безкоштовного графічного редактора. У 1999 році один із творців компанії Сергій Брін звернувся до викладача дизайну та попросив створити грайливий логотип. У результаті був створений простий логотип компанії, який зроблений у легких тонах та викликає почуття легкості та радості. У 1998 році пошукова система виглядала так:google 1998

✓ Компанія найняла шеф-кухаря для співробітників, коли штат складав лише 40 осіб. На сьогодні у компанії ніколи не закінчується їжа. Спеціальні кафетерії шокують людей, які туди потрапили вперше, своїм достатком та вибором.

✓ Причина того, що головна сторінка Google має такий “голий” вигляд у тому, що її розробники не мали знання HTML і швидко намагалися зробити максимально простий інтерфейс. Найбільша проблема була у створенні кнопки “Знайти”. Пошуковий запит можна було надіслати лише натиснувши кнопку Enter. Щоб вирішити проблему в код сторінки вставили спеціальне повідомлення про копірайт, як явний маркер кінця сторінки.

У 2004 році більшість співробітників компанії Google стали мільйонерами, однією з них була навіть масажистка, яка працювала у компанії з 1999 року.

✓ Google.com відомий своїми періодичними "дудлами". Це спеціальні малюнки, які пов'язані з якоюсь темою та якимось чином приєднані до логотипу компанії. Перший такий дудл з'явився через те, що засновники компанії поїхали на фестиваль і не могли оперативно вирішувати технічні запити користувачів.

✓ Якщо співробітник компанії помирає, його дружина в наступні 10 років отримує половину його зарплати.

✓ Ще на початку роботи Google дозволялося розпивати спиртне на роботі з нагоди. Наприклад, щоб відзначити запуск нових функцій на честь якихось досягнень або вівторка. Дуже часто працівники компанії розпивали саме шоти "Егермайстер".

✓ Співробітників компанії на роботу та з роботи безкоштовно доставляють на таксі, дальність поїздки у таких випадках абсолютно не має значення.

✓ Для того, щоб лужка біля офісу компанії зберігалися в акуратному вигляді, використовуються кози.

✓ У Google більше люблять собак, ніж кішок. В їх кодексі поведінки навіть зазначено, що вони собачники.

✓ Офіс у Нью-Йорку відомий тим, що на одному з його поверхів можна скористатися гірками, автоматами для гри, стіною для скелелазіння. Коли ж працівники компанії встигають працювати? "Ми виконуємо роботу вчасно, а це мотивує бути ще більш виконавчими, щоб компанія могла нами пишатися", - пояснює один з інтернів компанії.

✓ Компанія пожертвувала 5 млн $ для відстеження браконьєрів в Африці та Азії за допомогою безпілотників.

✓ Коли ви вводите пошуковий запит “Я хочу померти”, пошуковик видає номер телефону служби Google для запобігання самогубствам.

Google та Microsoft планують видобувати на астероїдах дорогоцінні метали.

✓ Зміни в алгоритми пошуку Google вносяться кожні 17 з половиною годин.

Перший твіт від Google був у двійковому коді, це була пропозиція: “Я почуваюся щасливим”.


✓ Нових співробітників компанії називають Nooglers, вони носять різного кольору головні убори та їх легко відрізнити від інших.

✓ У 2013 році був глобальний збій у роботі системи на 5 хвилин, після чого світовий трафік знизився на 40%, що було дуже несподівано.

✓ Офіс компанії – це різні конструкції у яскравих кольорах Google. У центральному офісі є фігурка Лего, телефонні бокси та навіть статуя Андроїд. Загалом там багато чого цікавого.

✓ У компанії налічується вже понад 70 офісів у 50 країнах світу.

✓ Слово "google", як дієслово додали в Oxford Dictionaries English, воно позначає "пошук інформації в пошуковій системі Google".

✓ Перший інвестор Google вклав у компанію 100 тис. доларів, це був співзасновник Sun Microsystems Е. Бехтолсхайм.

✓ Більше 2000 різних малюнків створили дизайнери Google для головної сторінки з першого дня роботи компанії.

5,6 мільярда запитів на день - саме стільки сьогодні виконує Google.

✓ Перше ім'я Google BACKRUB.

✓ У Китаї заборонено доступ до цієї пошукової системи.

✓ Щотижня Google купує нову компанію.

✓ Назва компанії Google походить від слова "googol (гугол)" (початкова назва). Це число зі 100 нулями. У Google це підкреслює здатність дати доступ до величезної кількості даних у Мережі.

✓ Gooogle.com, Gogle.com, Googlr.com, 466453.com - всі ці домени з можливими друкарськими помилками також вже належать компанії Google.

Ось так Google існує вже понад 20 років і постійно працює над удосконаленням своїх можливостей. Девіз усередині компанії "Не будьте злими" (Don't be evil) відображає настрій та позитив усіх її співробітників загалом.

Google постійно щось розробляє, оновлює та впроваджує. Свого часу компанія запустила нові функції для планування подорожей. Спеціальна сторінка показує інформацію користувачам, коли краще забронювати квитки на рейс на свята. Також там представлена ​​добірка готелів поблизу, які, можливо, вам підійдуть. Рейтинг полягає в кількох умовах, зокрема, наявності кафе поблизу та громадського транспорту. Також інструмент допоможе правильно вибрати маршрут для того, щоб дістатися з аеропорту до місця вашого призначення, наприклад, готелю.

Нещодавно компанія Google закрила свою соціальну мережу Google+. Цей сервіс повністю припинив свою роботу у серпні 2019 року. Повідомляють, що закриття було пов'язане з масовим витоком інформації про користувачів мережі. Ця проблема з'явилася ще в 2015 році, а усунена тільки в 2018. У результаті навіть після виправлення помилки було виявлено витік даних 500 000 користувачів. Здебільшого це імена, стать, вік, місце роботи. Особистих повідомлень ця помилка, на щастя, не торкнулася.

Через вразливість розробники програм могли отримувати доступ до даних користувачів, навіть, якщо вони відключили цю можливість. У зв'язку з цим соціальна мережа заявила про закриття, всі користувачі змогли перенести свої дані.

Актуальні новини від Google у 2022 році

Google Об'єктив

Для того, щоб зрозуміти запит користувача пошукової системи в 2022 році, компанія Google планує запустити Google Об'єктив. Що це таке? Це спеціальний помічник, для якого не потрібно вводити текст або вимовляти запит голосом.

Користувач просто наводить камеру телефону на проблему, що виникла і задає запит пошуковику "Як виправити".

В результаті отримує відео інструкцію, яка є відповіддю на запит. Погодьтеся, це дуже зручно, але подивимося, коли саме для звичайних користувачів стане доступним даний функціонал пошукової системи.

Автоматизована SEO оптимізація

SEO оптимізація займає багато часу та вимагає ручних налаштувань. Але все ж таки пошуковик вирішив спростити цей процес і пропонує використовувати типи відповідності ключовиків. Ваша реклама буде відповідати ключовику або схожій темі та демонструвати користувачеві. Плюс можна застосувати функцію інтелектуального призначення ставки для ще ширшого охоплення.

Автоматизації зможе збільшити ефект від реклами та кількість платних переходів із пошукових систем, але цей процес слід запускати лише на певних етапах розвитку бізнесу та ретельно проаналізувати його необхідність.

Multitask Unified Model

Це мультимодальний пошук, який по-новому шукає та розуміє інформацію в мережі. Він був представлений ще в травні 2021 року, але в 2022 на нього також чекає подальше впровадження в систему та розвиток. Ця технологія заснована на ІІ і зовсім по-іншому аналізує дані. Це важливо як для маркетологів, так і для користувачів системи.

MUM порівнюють із попередником, Google BERT, оскільки він також підтримує обробку природної мови (NLP). Сам Google заявив, що це оновлення "в 1000 разів краще", ніж BERT AI.

Сьогодні Google вже є невід'ємною частиною інтернету для кожного користувача. Google знає про кожного з нас дуже багато, що цікавого про цю компанію знаєте ви?


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 4