коментарів
Поділитися статтею:

У чому різниця: фотохостинг та фотосток?

31.10.2022 33 на прочитання 9 хвилин

Що таке фотохостинг?

Фото хостинг картинок – це спеціальний сервіс для зберігання зображень у різних форматах. Користувач завантажує картинки на хостинг, отримує посилання на них та можливості для їхнього управління. По суті, це як віддалений жорсткий диск, на якому можна зберігати інформацію. Онлайн хостинг картинок - популярна послуга, часто надається безкоштовно для мінімальних обсягів інформації, додаткове дискове місце купується окремо за дод. оплату. Безкоштовний хостинг картинок - це, насамперед, зручний доступ до користувачів, де ви можете поділитися посиланням на завантажені вами зображення з іншими користувачами без перекидання картинок безпосередньо.

Хостинг картинок з прямим посиланням особливо популярний серед фотографів, дизайнерів і всіх тих, хто працює з великою кількістю зображень.

Переваги фотохостингу

Безкоштовний хостинг для зображень або фотохостинг - спеціальний сервіс для зберігання зображень користувачів. Найпопулярніший сьогодні у нас Google Photos, серед його переваг виділимо:

- можливість безкоштовно створювати резервні копії необмеженої кількості фотографій, зображень та відео.

- перегляд своїх фотографій, автоматично впорядкованих за людьми, місцями та подіями.

- зручне управління та проста реєстрація користувача.

- 15 ГБ безкоштовного ліміту завантаження.

- проста інтеграція з Google Sheets, Gmail, Google Drive, Airtable, Slack, Telegram Bot, Google Calendar, Facebook Lead Ads та Google Docs.

- API бібліотеки Google Фото

- наскрізне шифрування, шифрування на стороні клієнта та багаторівневий захист.

- відновлення файлів протягом 25 днів.

- підтримка користувачів через контактну форму, телефон та електронну пошту.

- підтримувані платформи: iOS, Android, Windows, Mac та Linux

Крім Google Photos, слід також виділити фотохостинги: Adobe Creative Cloud для Windows, Mac, Android, IOS, Linux і Ubuntu, Icedrive для iOS, Android, Windows, Mac and Linux, Imgbox (веб версія), Internxt для iOS, Android, Windows, Mac and Linux, а також Flickr та OneDrive.
Фотохостинг може стати будь-який придбаний користувачем сервер з великим дисковим простором, на який можна завантажувати зображення та відео.

Завдяки використанню фотохостингу ви отримуєте можливості:

- створювати резервні копії важливих зображень

- звільнити місце на телефоні чи ПК

- ділиться посиланнями на файли з іншими користувачами без пересилання цих файлів.

Хостинг для картинок - дуже зручне і просте рішення, особливо, якщо у вас немає місця на жорсткому диску для зберігання інформації на пристрої. Платний фотохостинг у такому разі більш надійне рішення, особливо, якщо ви використовуєте особистий віддалений сервер для зберігання інформації та самостійно ним керуєте.

Що таке фотосток?

Фотосток – сервіс для зберігання зображень та їх подальшого використання на спеціальних умовах. На фотосток картинки та фото завантажують їх автори та пропонують використовувати на платній чи безкоштовній основі. Часто фотосток ще називають фотобанком. Безплатний або платний фотосток залежить від ліцензії, на умовах якої використовуватиметься зображення. Наприклад, Royalty-Free (RF) - оплачуєте всього один раз і використовуєте картинку в будь-яких цілях та будь-яку кількість разів, але, якщо вам потрібно нанести це зображення на товар, цей тип ліцензійного використання не підходить.

Фотобанк виступає посередником між автором зображення та покупцем.

Навіщо потрібний фотосток?

Фотосток або фотобанк може знадобитися у багатьох випадках. Наприклад, коли вам потрібна готова картинка для використання на сайті або соціальних мережах, для реклами товару або просто привернення уваги. Зображення з фотостоку також може бути використане для натхнення, але головне завжди звертати увагу на умови використання вибраної картинки. Використовуючи фотосток, ви заощаджуєте час на пошуки зображення або його створення, наприклад, проведення фотосесії. Також слід врахувати, що купити картинку на фотостоку значно дешевше, ніж наймати професійного дизайнера або фотографа для створення зображення з нуля.

Фотостоки також особливо популярні для фахівців-початківців в області веб-дизайну або фото, так як тут можна продати свої роботи і сформувати портфоліо для подальшого просування. Фотостоки для заробітку - один із основних способів додаткового заробітку в мережі.

Недоліки фотостоку

Якщо ви вирішили розпочати роботу з фотостоком, слід враховувати кілька важливих моментів, які і є мінусами подібних сервісів:

- необхідно розбиратися в типах ліцензій, щоб потім не виникло проблем із авторськими правами;

- будьте готові, що якщо у вас специфічна ніша, то знайти відповідне зображення буде складно або навіть неможливо;

- якщо ви знайшли ідеальну картинку для свого проекту, то швидше за все вже ваш конкурент її використовує, тому будьте готові до такого.

Безкоштовні та платні фотобанки та фотостоки

Стокові фотографії чудове рішення для тих, кому потрібні зображення регулярно, дешево та під різні мотиви. Сайт зі стоковими фотографіями може надати вам якісне джерело візуального контенту, створеного професіоналами. Надання стокових зображень зручно та дешевше, ніж наймати фотографа або робити фотографії самостійно. Ви хочете заощадити свій бюджет? Купити стокові фотографії у кілька разів дешевше, ніж найняти фотографа, купити їх у приватній галереї або купити камеру та навчитися фотографувати з нуля.

Вам потрібні зображення швидко? Стокові фотографії доступні за запитом у кілька кліків.

Вам потрібні фотографії віддаленого місця? Вирушити у віддалене місце, наприклад, у тропічний ліс Амазонки, щоб зробити пару знімків, недоцільно. З цієї причини ви можете використовувати стикові фотографії фотографів, які були там.

Який фотосток вибрати? Якщо ви графічний дизайнер, то Adobe Stock інтегрується з Creative Cloud, пропонує найкращу безкоштовну пробну версію та зручні можливості. Якщо ви віддаєте перевагу зображенням преміум-класу, рекомендуємо iStock, який продає їх за підпискою, що робить їх дуже доступними. Невеликі платні підписки на Depositphotos найдоступніші, якщо ви блогер або вам не потрібно багато зображень. Нарешті, якщо у вас обмежений бюджет, або ви графічний дизайнер-початківець, то сервіс Canva - найкращий варіант.

 

Canva

iStock

Depositphotos

Adobe Stock

Shutterstock

Кількість зображень

110 млн

148 млн

395 млн

279 млн

395 млн

Безкоштовний період

30 днів

10 зображень

10 зображень

10, 25, 40 зображень

10 зображень

Тех. підтримка

email, телефон

email, телефон

онлайн чат, email, телефон

онлайн чат, email, телефон

онлайн чат, email, телефон

Ціна (підписка)

9.95–$12.95/міс. 

0.22–$4.00

0.22–$1.44

0.26–$9.99

0.22–$4.90

Отже, різниця між фотохостингом та фотостоком істотна. Фотохостинг - це місце для зберігання зображень, а фотосток - сайт, де можна знайти і завантажити зображення для різних цілей і завдань, у тому числі комерційних.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 962
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1