0 коментарів
Поділитися статтею:

Як і навіщо скорочувати посилання?

11.06.2021 0 101 на прочитання 5 хвилин

Компактне, візуально привабливе стисле посилання - невід'ємна частина рекламної кампанії для будь-якого проекту в інтернеті. Коротка адреса посилання добре запам'ятовується, крім того нею зручно ділиться з іншими користувачами. Використовуючи стислий УРЛ, можна відстежувати статистику, в тому числі аналізувати потік відвідувачів.short links

Що таке скорочене посилання, і як його отримати?

Скорочене посилання - це короткий URL на веб-ресурс, в середньому розмір такого посилання близько 20 символів (разом з https: //). Для того, щоб замінити довге посилання сайту на скорочене, використовуються спеціальні онлайн сервіси.

Як скоротити посилання?

Принцип скорочення подібних посилань в наступному: довге посилання обробляє сервіс, на початку він додає її в свою базу, а потім привласнює їй спеціальний ключ, тобто нову адресу. Ця коротка адреса передається користувачеві для подальшого використання. Короткі посилання більш зручні у використанні для різних цілей. Наприклад, популярністю користуються запити користувачів для отримання коротких адрес спільнот, коротких посилань на ютуб канал, аліекспресс, ватсап і інших популярних сервісів і сайтів. Для скорочення посилань використовуються спеціальні сервіси, наприклад, surl.li.

Короткі посилання більш зручні у використанні для різних цілей.

Де скоротити посилання?

Скоротити посилання можна за допомогою спеціальних сервісів, які працюють в інтернеті. Основна маса цих сервісів безкоштовні, але є і платні аналоги. Для отримання результату, тобто короткого посилання, необхідно просто ввести в пропонований рядок свій довгий УРЛ. Окремі ресурси для скорочення url адрес пропонують додаткову статистику з різними параметрами.

Для чого потрібно скорочувати посилання?

Довга адреса Урла - це, по-перше, незручно і некрасиво, а по-друге, ще й проблематично. Вкорочувати посилання в основному користувачам доводиться з багатьох причин:

- коли потрібно часто пересилати саме посилання іншим користувачам за допомогою різних способів, включаючи соціальні мережі, усно, смс;

- коли необхідно приховати партнерський ідентефікатор, це якщо ви берете участь в реферальних програмах різного виду, наприклад, цієї;

- для поліпшення візуального сприйняття посилання.

- для економії місця.

Наприклад, бувають випадки, коли сервіси обмежують місце для введення символів. Тому, якщо ви відріжете посилання, то значно заощадите використане місце. Це особливо актуально для Твітера.

- для запобігання спотворення посилання.

Це особливо актуально для маркетологів, які додають теги в посилання. В результаті урли виходять дуже довгими. Під час копіювання довгих посиланнь часто трапляються помилки, наприклад, не вдається повністю скопіювати дані. В результаті посилання виходить обрізаним і неробочим. Тому, якщо ви передчасно скоротите посилання, така проблема виключена.

- для сприйняття посилання на слух.

Трапляються ситуації, коли необхідно зачитати посилання вголос. Якщо воно довге, то це здається нереально. Якщо посилання максимально коротке, то відповідно воно і читабельна для користувачів.

- для ведення статистики.

Дану можливість надають не всі сервіси, але це дуже зручна функція для перегляду статистичних даних ваших посилань.

- для маніпуляції відвідувачами.

Шахраї часто використовують подібні сервіси для приховування злочинних сайтів в коротких посиланнях. Тому подібні посилання необхідно фільтрувати і в деяких випадках використовувати спеціальні сервіси для розшифровки коротких посилань. 

Якщо ви отримали коротке посилання в підозрілих розсилках, його краще розшифрувати.

Як стиснути посилання на сайт?

Сервіси з укорочення посилань працюють за принципом перенаправлення. В результаті цього процесу посиланням присвоюється унікальний ключ. Слід зазначити, що процес скорочення посилання триває всього кілька часток секунди, тому результат ви отримуєте практично миттєво.

Але в деяких випадках виникають помилки. Наприклад, бувають випадки, що скорочене посилання не працює. У чому може бути причина?

- помилка роботи використовуваного сервісу;

- допущена помилка  введеного посилання;

- сервіс по скороченню посилань перестав працювати;

- проблеми з використовуваним антивірусом на вашому ПК (буває дуже рідко).

В даних випадках ви можете скористатися іншим сервісом або змінити антивірус.

Існує 2 головні проблеми при скороченні посилань:

1.Посилання може стати непрацездатним через закриття сервісу, дану проблему, на жаль, не вирішити.

2.Окремі сайти блокують передачу скорочених посилань з різних на те причин.

Найбільш відомі блокування скорочених посилань:

1. Tiny URL заблокували в Саудівській Аравії;

2. MySpace заборонив використання вставки Tiny URL;

3. Всі подібні сервіси були додані в глобальний спам лист проектів Фонду Вікімедіа.

Що таке "мертві посилання"?

Це неробочі скорочені посилання. Найчастіше вони стають такими в результаті закриття сервісів. Так Гугл закрив свій сервіс goo.gl (створені ним посилання залишилися активними) і натомість запропонував Firebase Dynamic Links. Після цього випадку в 2009 році був відкритий проект 301 Works. Він відповідає за збереження функціональності посилань після закриття сервісу. Спочатку в нього входило 20 сервісів, на сьогоднішній день цифра значно більше.

Не варто турбуватися про те, як зменшити адресу посилання, для цього існує маса спеціальних сервісів, які ми розглянемо в наступній нашій статті на блозі. Також в свою чергу можемо рекомендувати сервіс surl.li для швидкого стиснення посилань і відстеження статистики.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 806
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0