SSD
0 коментарів
Поділитися статтею:

Як зрозуміти, що SSD диск вмирає?

10.06.2021 0 68 на прочитання 6 хвилин

Твердотільні жорсткі диски ssd, в порівнянні зі звичайними, швидші, легші, споживають набагато менше енергії і не мають механічних або рухомих частин, що робить їх популярним вибором для комп'ютерів. На відміну від жорстких дисків твердотільні накопичувачі більш стабільні і з меншою ймовірністю виходять з ладу, ніж традиційні диски. Однак твердотільні накопичувачі не настільки надійні якби хотілось і мають очікуваний термін служби 5-10 років. Проблеми ssd дисків можуть виникати з різних причин, тому в даній статті спробуємо розібратися, як помирає ssd, і як вам це вчасно зрозуміти.ssd recoveryНа жаль, більшість накопичувачів мають тенденцію виходити з ладу або пошкоджуватися раніше очікуваного терміну служби через логічні і фізичні помилки. Таким чином, ви повинні бути готові до резервного копіювання і відновлення, щоб впоратися з гіршими сценаріями, такими як втрата важливої ​​інформації.

На відміну від жорстких дисків твердотільні накопичувачі більш стабільні і з меншою ймовірністю виходять з ладу, ніж традиційні диски


Перш ніж перейти до попереджаючих знаків про поломку ССД дисків, ознайомимося, як працює твердотільний накопичувач, і як його термін служби залежить від використання.

Як працюють SSD?

SSD використовує флеш-пам'ять, яка схожа на RAM. Однак, на відміну від ОЗУ, дані на SSD залишаються, навіть якщо ви вимкнете систему або вимкніть її від ПК. SSD накопичувачі зберігають дані в сітках електричних елементів, які розділені на розділи, де зберігаються дані. Кілька секторів при об'єднанні утворюють «блок пам'яті». В NTFS максимальний розмір блоку пам'яті становить 4 КБ.

Який середній термін служби ssd?

В університеті Торонто співробітники Гугл провели спеціальне дослідження, виходячи з них ССД диск в середньому живе майже десять років, але в більшості випадків менше. Крім того, заміна SSD відбувається приблизно на 25% рідше, ніж заміна звичайних HDD. Якщо дані на SSD загублені, то своїми руками відновити інформацію не вийде, потрібно звертатися в сервісні центри.

Заміна SSD відбувається приблизно на 25% рідше, ніж заміна звичайних HDD


Чому виходять з ладу SSD?

Проблеми з ssd можуть початися через проблеми з обладнанням і програмним забезпеченням. Кожен раз, коли відбувається запис інформації на SSD, елементи, в яких зберігаються дані, погіршуються. SSD диск складається з кількох електронних компонентів, включаючи контролер, хост-інтерфейс і деякі інші, в залежності від класу SSD. Ці компоненти працюють разом, щоб SSD залишався працездатним довгий час. Відмова або несправність будь-якого компонента може привести до відмови SSD задовго до закінчення його фактичного терміну служби.

Є також логічні проблеми з SSD, такі як пошкодження диска. Віруси, зараження шкідливим ПЗ, пошкоджені сектори і пошкоджені дані на SSD можуть привести до збою, що може викликати пошкодження диска

На відміну від HDD, отримання даних з "мертвого" SSD практично неможливо. Тому важливо знати, коли ваш SSD збирається завершити свій термін служби. Це допоможе вам вжити відповідних заходів для захисту і запобігання безповоротної втрати даних.

На відміну від HDD, отримання даних з "мертвого" SSD практично неможливо.


Найпростіший і надійний спосіб дізнатися, чи працює ваш диск без збоїв, - це встановити спеціальне програмне забезпечення, яке перевіряє його і непомітно відстежує наявність дефектів. Користувачі Windows можуть спробувати CrystalDiskMark (програма для перевірки життя ssd), а користувачі macOS можуть використовувати Smart Reporter Lite. Найбільш затребуваною є перевірка ssd диска на биті сектора.

Як вмирає ssd диск: симптоми

Тут наведено загальні попереджувальні ознаки, що решту життя ssd дуже короткий:

Пошкодження файлової системи

Коли ваша система Windows видає повідомлення або повідомлення про помилку для відновлення файлової системи, це означає, що щось серйозно не так з вашою системою або самим SSD. Іноді це може бути помилкове спрацьовування вашої системи після раптового вимкнення або збою системи. Проаналізуйте, коли таке було з вашим ПК в останній раз.

Однак ігнорування помилки може мати непоправні наслідки для ваших даних. Тому спробуйте з'ясувати, чи пов'язана проблема з системою або саме з ССД диском. Використовуйте інструмент відновлення даних, щоб відновити інформацію з накопичувача, коли дані або диск стають недоступними.

Операція зчитування / запису

Коли просте копіювання файлу на ваш SSD не вдається або призводить до повідомлення про помилку, вважайте це попереджаючим знаком. Це може бути викликано поганими блоками, тому обов'язково перевірте дані SMART вашого SSD, щоб переконатися в стані його працездатності. При необхідності замініть SSD.

Непридатні для зчитування блоки

Погані блоки в SSD аналогічні пошкодженим секторам / блокам на жорсткому диску. Ви не можете ні читати, ні записувати дані в зіпсований блок або сектор. Отже, вплив поганих блоків на SSD може бути серйозним. Ваш SSD може вийти з ладу, що призведе до безповоротної втрати даних.

Використовуйте програмне забезпечення для відновлення даних, наприклад, Stellar Data Recovery, для сканування ССД на наявність битих блоків, а потім, при необхідності, клонуйте накопичувач за допомогою спеціальної вбудованої утиліти «Drive Monitor». Крім того, якщо SSD пошкоджений через погані блоки, запустіть сканування відновлення SSD-диска за допомогою Stellar Data Recovery і спробуйте відновити дані.

Тільки для читання

У рідкісних випадках, коли SSD починає перемикатися в режим тільки для читання, краще негайно створити резервну копію даних SSD. Помилка вказує або на пошкодження диска або на помилку файлової системи, обидві з яких можуть призвести до безповоротної втрати даних, якщо необхідні кроки щодо створення резервної копії та відновлення не буде вжито вчасно.

Перевага помилки "тільки для читання" полягає в тому, що ви, як і раніше, можете отримувати доступ до даних і робити їх резервні копії.


Збій системи

Збій ОС під час завантаження або використання системи вказує на потенційну проблему SSD або на пошкодження файлу ОС. Однак, якщо ваша система успішно завантажується після кількох перезавантажень, це явна ознака того, що SSD вмирає.

Як продовжити термін служби SSD?

Якщо ваш диск знаходиться на межі відмови, або ви володієте ним більше 5 років, то найбезпечнішим рішенням буде покупка заміни. Тим часом, ви можете зробити кілька речей, щоб продовжити термін служби ssd накопичувачів, поки не отримаєте заміну. За допомогою цих простих правил продовжуємо життя ssd:

- Уникайте впливу екстремальних температур. Забезпечте гарне охолодження вашого ПК.

- Уникайте перебоїв в подачі електроенергії і будь-яких електричних коливань.

- Звільніть додаткове місце на диску, щоб він міг переміщати дані з пошкоджених блоків.

А якщо вам потрібен надійний віртуальний сервер з SSD дисками, звертайтеся в компанію HyperHost!

Купити VPS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 738
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1