коментарів
Поділитися статтею:

Як монетизувати слова. Основні способи заробітку копірайтера і не тільки

25.05.2020 на прочитання 7 хвилин

Текст в будь-яку епоху - основний носій інформації. На цьому можна спробувати заробити кожному, особливо зараз в період карантину, коли вільного часу стало більше, і додатковий заробіток не стане зайвим. Ми підібрали найбільш популярні і цікаві способи монетизації текстів, які підійдуть для кожного, хто любить писати.


words monetization

Створіть блог.

Для того, щоб стати успішним блогером, необхідно добре розбиратися в обраній темі, вміти правильно подавати матеріал і рекламувати свій сайт. Для початку виберіть тему блогу, а потім починайте його наповнювати. Чим більше корисних і унікальних матеріалів буде у вашому блозі, тим більше буде ваша аудиторія читачів, і в підсумку, вам легше буде отримати хороший дохід з блогу.

Про методи отримання заробітку з сайту, в тому числі і блозі, читайте в попередній статті. Для створення особистого блогу інтернет надає багато можливостей. Ви можете вести блог в популярних соціальних мережах, наприклад, Instagram, VK, Facebook та ін, або ви можете зробити свій блог у вигляді окремого сайту, використовуючи Вордпресс або будь-який зручний конструктор сайтів. В останньому випадку використовуйте покрокові інструкції для створення блогу.

Прикладів з життя, коли з допомогою блогу можна заробити гроші, дійсно багато. Наприклад, один з всесвітньо відомих блогів "Business Insider", присвячений розвитку бізнесу, був заснований в 2009 Кевіном П. Райаном. Сьогодні це один з найбільш авторитетних джерел отримання аналітичних новин. Вартість блогу $ 3 млн. Звичайно ж, щоб досягти такого рівня необхідно дуже багато працювати, в тому числі в напрямку просування свого сайту, але такий приклад показує, що є, до чого прагнути, особливо, якщо така діяльність вам до душі.

Пропонуйте послуги контент-менеджменту.

Якщо ви фахівець в сфері пошуку, написання і редагування інформаційних матеріалів або плануєте ним стати, то контент-менеджемент - ще один метод заробітку для віддаленої роботи. Суть роботи контент-менеджера полягає не тільки в написанні і підборі тексту, а й в пошуку відповідних фотографій і зображень для публікацій. Спеціальність затребувана насамперед в інтернет-маркетингу, наприклад, часто контент-менеджерів шукають для наповнення інтернет-магазинів або інших веб-порталів. Оплата праці залежить від обсягів роботи, тому в більшості випадків, якщо час дозволяє, контент-менеджери ведуть відразу кілька проектів, заробіток в такому випадку більше.

Пишіть наукові статті, реферати чи курсові.

Цей напрямок в письменстві популярний  дуже давно. І зараз він ніяк не втратив свою актуальність. Існують спеціальні ресурси, які пропонують дані види робіт. Але для того, щоб почати заробляти в цій сфері, вам потрібно буде підтвердити свій рівень експертності. Перш за все, надати копію диплома, а також пройти тест по тій темі, в якій ви збираєтеся писати наукові роботи. Оплата праці безпосередньо залежить від рівня вашого професіоналізму, а також від складності виконаної роботи.

Освоюйте копірайтинг.

Якщо ви хочете писати рекламні тексти, слогани, які будуть продавати товари і послуги, то спеціальність копірайтера для вас. Стабільний дохід ви можете отримувати, співпрацюючи з біржами для копірайтерів-фрілансерів (Etxt, Textru, Copylancer, flru). Будь-хто може спробувати свої сили і написати текст на замовлення, при цьому отримати додатковий заробіток. Копірайтинг - затребуваний і актуальний напрямок для монетизації текстів.

Робіть переклади текстів.

Якщо ви володієте іноземними мовами, то прекрасною можливістю віддаленого заробітку є переклад текстів. Ви без проблем можете шукати замовлення самостійно на спеціальних біржах, або ж працювати на компанію перекладачем. Володіння іноземними мовами може стати засобом вашого заробітку. Від рівня знання іноземної мови залежить рівень оплати за переклади. Також на оплату впливає специфічність мови, якою ви володієте. Наприклад, перекладачів англійської дуже багато, а ось перекладачів китайської чи арабської важко знайти, і відповідно, оплата за подібні перекази набагато вища.

Редагуйте текст, робіть рерайт.

Цей тип монетизації вимагає не стільки творчості, скільки грамотності і уважності. Редактор або коректор текстів займається перевіркою граматики і пунктуації. Спеціальність дійсно дозволяє працювати з дому, як фрілансер або штатний співробітник. Оплата в основному залежить від кількості знаків. Спеціальність редакторів можна розділити на три основні типи:

1. Літературний редактор займається підготовкою книг до друку, перевіркою написання, стилю автора книги.

2. Технічний редактор займається перевіркою поліграфічної продукції перед друком.
3. Науковий редактор спеціалізується на вузькій тематиці.

Рерайтинг ще один напрямок в коректурі текстів. Рерайт, по-суті, переказ тексту своїми словами, робиться це в основному для того, щоб зробити текст унікальним і більш цікавим для читача. Даний напрямок затребуваний на фріланс-біржах, тому ви зможете швидко знайти віддалену додаткову роботу.

Приєднайтесь до Яндекс.Дзен.

Покази в сервісі Яндекс.Дзен ще один актуальний спосіб монетизації слів. Для початку ви реєструєтесь на сайті, а потім приступаєте до написання унікальних матеріалів. Серед популярних тем блогів на сервісі насамперед - політика, рецепти, жіноча тематика. Щоб ваш текст став успішним, він повинні відповідати кільком критеріям сервісу:

- Обсяг від 800 символів.

 - Правильна систематизація тексту з абзацами і підзаголовками.

-  Відсоток унікальності від 90% за результатами сервісу Text.ru.

Для того, щоб у вашого каналу почала з'являтися аудиторія читачів, необхідно опублікувати близько 10 статей, також обов'язково прописувати теги не тільки в спеціальному полі, але і під картинками в публікаціях. Для залучення читачів подбайте про гармонійність і оригінальність заголовків і превью до матеріалів. Якщо ваш канал знайде передплатників і почне розвиватися, ви зможете отримувати щоденний дохід, який вже безпосередньо буде залежати від популярності.

Пишіть книги.

Цей вид діяльності вимагає не тільки професійних навичок, а й талант володіння словом. Для початківців письменників в інтернеті є багато сервісів, де можна спробувати свої сили і отримати не тільки похвалу, але критику. Наприклад, ЛітЕра зі зручним функціоналом, цікавими конкурсами від видавництв. Ви зможете опублікувати свої твори і отримати відгук, можливо написання книг це ваше покликання, і варто спробувати свої сили. Звичайно ж, на початкових етапах мова про заробіток не йде, але з часом, якщо з'явиться попит, і ваші творіння будуть популярними, ви зможете почати заробляти і навіть випускати власні книги.

Пишіть сценарії.

Спеціальність сценариста, насамперед, затребувана в рекламних агентствах, івент-агентствах і кіностудіях. Якщо ви впевнені, що можете відкрити в собі талант сценариста, то пора спробувати свої сили. Можна почати з невеликих замовлень на фріланс-біржах, а потім відправити своє резюме в одне з агентств, щоб в подальшому працювати з серйозними проектами.

Складайте вірші.

Написання віршів на замовлення - складна літературна праця. Ви можете написати свою збірку або створити збірник під замовлення, але на це доведеться витратити багато часу і сил, а оплата буде прямо залежати від продажів. В цьому напрямку все індивідуально, але якщо вам подобається писати вірші, чому б не спробувати заробити на цьому.

А яка діяльність вам до душі? Пишіть в коментарях!


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1