Як перевірити індексацію сайту в Google
Індексація сайтів – це процес додавання інформації про конкретний сайт до баз пошукових систем. Кожен власник сайту після публікації ресурсу через деякий час повинен перевірити, чи проіндексований його сайт. Якщо сайт проіндексований, він уже доступний відвідувачам у пошукових системах, наприклад, у Google.
У цій інструкції розглянемо, як перевірити індексацію вашого сайту в популярних пошукових системах - Google та Яндекс і як перевірити, чи закрита сторінка від індексації.
Процес індексації сайту
Щоб зрозуміти саму суть індексації ресурсу, необхідно розглянути, як відбувається цей процес. Він складається з кількох дуже важливих етапів:
✓ Робот пошукової системи автоматично перевіряє ресурси та знаходить нові сторінки на сайті або новий сайт.
✓ Відбувається аналіз даних.
✓ Відбувається обробка даних та їх класифікація за тематикою.
✓ Далі система створює спеціальний індексний запис.
Якщо всі етапи пройдені, інформація проіндексована. Далі розглянемо, як швидко перевірити індексацію сайту яндекс або Google.
Індексація в системі Google
Спосіб 1. Використовуючи пошуковий запит.
Дізнаємося, як перевірити індексацію сайту в Google, відбувається індексація сайту в Google безкоштовно. Для того, щоб перевірити, чи закритий сайт від індексації, введіть у рядку пошуку Google запит:
site:mynewsite.com
(Для перевірки індексації всього сайту) або
site:mynewsite.com/article-12/
(Для перевірки індексації сторінки, що цікавить).
Спосіб 2. Використовуючи Google Search Console.
Щоб дізнатися про індексацію сайту, виберіть звіт Індекс → Покриття. Кількість проіндексованих сторінок відображається у спеціальному осередку Сторінки без помилок.
Перевірте надану інформацію.
Спосіб 3. За допомогою спеціальних сервісів, плагінів до браузера, програм.
Перевірка індексації посилань. Наприклад, можна скористатись можливостями безкоштовного сервісу indexchecking.com або його аналогами. Він дозволяє здійснити якісну перевірку до 25 посилань за один раз. Індексацію сайту можна перевірити за допомогою плагіна RDS Bar для браузерів Firefox, Chrome, Opera.
Сервіс Netpeak Checker проводить сканування сайту та надає звіт про сторінки, які потрапили в пошук, або сервіс перевірки індексації сторінок Seo Magic. Можна перевірити індексацію сайту в пошукових системах: Google, Яндекс, Bing, Yahoo.
Також перевірити індексацію сайту можна за допомогою автоматичних програм, що видають актуальні результати. Наприклад, платний Screaming Frog Seo або безкоштовний Xenus Links Sleuth.
Як перевірити індексацію сайту в Яндексі
Спосіб 1. Використовуючи пошуковий запит.
Як і для пошукача Google можна використовувати аналогічний спосіб і для Яндекс, щоб перевірити сайт у пошукових системах, і перевірити кількість проіндексованих сторінок в яндекс:
Спосіб 2. За допомогою Яндекс вебмастер.
В Яндекс Вебмайстер вибираємо розділ Індексування → Перевірити статус URL.
Перевірити індексацію сторінок у звіті Індексування → Сторінки: у пошуку можна ознайомитися з вже проіндексованими сторінками; вони розподілені за розділами, доступна інформація про сторінки, виключені з індексу.
Чому мій сайт не індексується?
Аналіз індексації сайту допоможе знайти причини, через які ваш сайт ще не проіндексований.
Причина 1. У вас дуже “молодий” сайт. Небагато потрібно почекати, тому що сторінки в індексацію потрапляють не відразу.
Причина 2. Відсутня sitemap. Карта сайту спрямовує пошукових роботів, в результаті індексація відбувається швидше. Посилання на карту потрібно додати до панелі вебмайстрів.
Причина 3. Помилки на сайті. Ви можете бачити постійні попередження на панелі інструментів для веб-майстрів. Чи помітили проблему в індексації? Аналізуйте, які помилки знаходить робот і, звичайно, виправляйте їх.
Причина 4. Помилка з метатегом robots. Така помилка може виникнути у разі зміни настройок CMS або хостингу. У коді сторінок сайту буде цей рядок, який сигналізує про проблему:
Причина 5. Помилка robots.txt. Особливість файлу robots.txt у тому, що один зайвий символ може закрити веб-сайт від індексації. Навіть, якщо ви правильно закрили частину сайту, цілком випадково можна було зачепити важливу інформацію, яка розміщена глибше. Якщо ви побачили у вашому robots.txt.файлі це – User-agent: * Disallow: /, то ваш сайт закритий від індексації.
Причина 6. Повільне завантаження ресурсу. У такому разі робот пошукової системи просто не може дочекатися відповіді та йде. Шукайте проблеми, які викликали повільне завантаження, та завжди вибирайте якісний та швидкий хостингу для сайту:
Чому ще може виникнути проблема індексації?
- дублі сторінок;
- не унікальний контент;
- помилки приватних налаштувань вашої CMS системи, на якій зроблено сайт.
Способи прискорення індексації сайту
Отже, ви на практиці може прискорити цей процес, але для цього необхідно виконати наступний спектр робіт із оптимізації вашого сайту. Для цього ви також можете найняти сео спеціаліста, який швидко та грамотно проведе всі налаштування по сайту для прискорення його індексації:
- Створити грамотний Sitemap та вчасно його оновлювати, якщо додаються нові сторінки на ваш сайт.
- Регулярно перевіряти сайт за допомогою спеціальних автоматичних сервісів на наявність битих посилань та непотрібних редиректів, виправляти дані помилки.
- Пошуковики люблять сайти, які активно оновлюють інформацію на своїх сторінках. Тому займіться цим.
- Видаліть дублі сторінок та створіть унікальний вміст.
- Зв'яжіть свій сайт із соціальними мережами та завжди діліться новими публікаціями, наприклад, у Твіттер, Фейсбук.
- Перевірте швидкість сайту за допомогою сервісу PageSpeed Insights і, якщо вона недостатня, займіться прискоренням ресурсу.
- Займіться перелінкуванням на вашому сайті. Так боту буде легше знаходити нову інформацію та швидко індексувати її.
Залишилися питання щодо індексації сайту? Задавайте їх у коментарях, ми намагатимемося вам допомогти.
Отже, сподіваюся, вам вдалося перевірити індексацію вашого сайту. Тепер настав час перевірити його відвідуваність. Інструменти для перевірки у наступній статті на блозі: