Як створити сайт із нуля?

28.11.2022 на прочитання 13 хвилини

Коли потрібен власний сайт?

Сьогодні сайт – це незамінна частина будь-якого бізнесу, і йдеться не лише про інтернет-магазини. Кожна компанія повинна мати свою сторінку в інтернеті, щоб користувачі могли швидко знайти контактні дані для зв'язку. Сайт необхідний не тільки для бізнесу, а й, як хобі. Наприклад, блоги на різні теми, форуми, соціальні мережі. Якщо ви працюєте або просто активно проводите час у Мережі, то сайт – це, як ваш інструмент спілкування з іншими користувачами. І, звичайно ж, за допомогою сайту можна заробити, найвідоміший спосіб заробітку - це саме на розміщенні реклами.

Виділимо основні пункти, кому саме потрібний сайт:

- для продажу товарів та послуг (інтернет-магазини);

- для написання статей, корисних порад, матеріалів (блог);

- для представництва компанії в Інтернеті (візитка);

- для пошуку нової аудиторії, налагодження каналів збуту певних товарів (лендінг);

 для портфоліо своїх робіт та пошуку нових замовників та ін.
Сайти можуть бути різними і для різних цілей. І, якщо ви загорілися ідеєю, як створити свій сайт, слід ретельно підготуватися, все продумати. А до вашої уваги невеликий план стаття, яка допоможе вам відповісти на питання "як створити свій веб-сайт з нуля".

Вибір платформи для створення сайту

Як створити свій сайт безкоштовно? Якщо ви поставили це питання, значить готові самостійно розробити сайт за допомогою доступних безкоштовних інструментів. Є, насправді ,два варіанти - це зробити сайт за допомогою спеціальних конструкторів сайтів, або за допомогою CMS. У першому і другому випадку вам достатньо буде вибрати шаблон і редагувати його вже під свої завдання.як створити сайт

Конструктор сайтів

Конструктор сайтів – це спеціальне програмне забезпечення, за допомогою якого будь-який користувач може зробити свій простий сайт та налаштувати відповідний функціонал під завдання сайту. Є платні та безкоштовні конструктори, сьогодні зупинимося саме на безкоштовних варіантах, оскільки нас цікавить питання "як створити сайт в інтернеті безкоштовно".

Безкоштовні конструктори сайтів зазвичай вбудовані вже в хостинг тарифи та доступні користувачам хостингу для створення персональної сторінки. За безкоштовний конструктор нічого доплачувати не потрібно, оплачується лише місце на сервері, де зберігатиметься та працюватиме сайт. Як приклад, візьмемо конструктор сайтів, представлений на всіх тарифах хостингу від ГіперХост. Це конструктор компанії site.pro. У чому його переваги?

- вибір шаблонів під різну тематику сайтів;

- можливість повного редагування шаблонів та заміни зображень;

- гнучкі налаштування під різні версії користувача;

- SEO налаштування сторінок;

- налаштування мультимовності сайту;

- вивантаження резервної копії сайту;

- форми зворотний зв'язок;

- налаштування методів оплати;

- імпорт шаблону іншого сайту;

- інструкції з налаштування шаблонів та ін.

Конструктор у ГіперХост зручний, зрозумілий і простий. Тому ви зможете зробити сайт візитку або лендинг всього за кілька годин, якщо будете дотримуватись інструкцій.

На практиці конструктори сайтів – зручне рішення для швидкого створення ресурсу. Вони підійдуть для розробки сайту візитки, лендингу, блогу, корпоративного сайту, сайту продажу невеликої кількості товарів, портфоліо. Але, якщо вам потрібно створити саме інтернет-магазин, то від конструктора сайтів краще відмовитись.

Крім site.pro є ще й інші популярні програми для розробки сайтів, наприклад, uKit, Wix, Webasyst, Nethouse, Squarespace, SITE123, Zyro.

Для того, щоб почати працювати з конструктором, для початку необхідно пройти реєстрацію на сайті, вибрати та зареєструвати доменне ім'я сайту, а потім перейти в панель управління та вибрати відповідний шаблон.конструктор сайтов гиперхост

Також рекомендуємо завжди на початку роботи ознайомитись з інструкціями по роботі з конструктором, тим самим ви спростите собі робочий процес та швидше зробите сайт своєї мрії своїми руками.

Основною причиною популярності конструкторів сайтів є простота, яку вони пропонують. Створення сайту за допомогою коду є складним і трудомістким процесом, а робота веб-розробника коштує дорого.

Тому тенденція використання конструкторів для створення сайтів стала популярною. Крім того, ви отримаєте переваги з платформами для створення сайтів:

- Багато готових тем та шаблонів для дизайну сайту

- Плагіни, надбудови та розширення для додавання додаткових функцій на сайт

- Зручні для початківців SEO-інструменти, які допоможуть сайту підвищити рейтинг у результатах пошуку

Якщо ви шукали інформацію про те, як створити сайт за допомогою шаблону, то відповідь однозначна – потрібно використовувати конструктор сайтів.

CMS системи для сайтів

Якщо ви замислювалися про те, як створити сайт безкоштовно, вирішити це завдання допоможе CMS система. Система управління сайтом дозволяє розробити ресурс безпосередньо на хостингу, вибрати шаблон, плагіни та підлаштувати все під свої завдання та тематику. Найбільш популярними безкоштовними CMS на сьогодні є:
Wordpress

✓підходить для створення блогів, сайтів електронної комерції,

✓має великий вибір шаблонів та плагінів

Drupal

✓підходить для магазинів, порталів новин, форумів,

✓відкритий вихідний код

✓є інструменти для SEO оптимізації

Joomla

✓підходить для сайтів візиток, форумів, корпоративних проектів, інтернет магазинів

✓багато безкоштовних розширень та шаблонів, в оф. каталозі доступно більше 7000 компонентів.

MODx

✓використовують для каталогів, магазинів, сайтів візиток

✓високий рівень захисту та безпеки

✓інструменти для СЕО оптимізації

OpenCart

✓для розробки сайтів електронної комерції

✓легка в установці

✓підключення CRM та аналітики

TYPO3

✓рішення для корпоративних сайтів

✓багато доступних розширень: форум, блог, розсилки, чат, календар

PrestaShop

✓для комерційних сайтів, у тому числі інтернет магазинів

✓каталог готових шаблонів

✓зручне управління, швидка робота

На прикладі популярної системи Wordpress, розглянемо основні кроки створення сайту на CMS.

Крок 1. Встановіть WordPress

Після того, як ви замовили хостинг і зареєстрували домен, зайдіть в панель керування хостингу і з розділу Softaculous встановіть систему в пару кліків. Або ви можете завантажити WordPress з офіційного сайту, а потім встановити на хостинг.

Крок 2. Виберіть тему

Ваша тема буде визначати зовнішній вигляд вашого сайту, тому це дійсно важливе рішення. Є тисячі та тисячі тем на вибір — від безкоштовних до платних — тому потрібно знайти відповідну тему для сайту, який ви хочете створити. Якщо вам потрібна допомога, в Інтернеті є безліч відмінних ресурсів — наприклад, це посібник WP для початківців на вибір ідеальної теми WordPress.

Крок 3. Встановіть потрібні плагіни

Тема дасть вам базовий сайт, але плагіни дадуть вам можливості, які справді пожвавлять проект. Існують плагіни, які охоплюють практично все: від підвищення швидкості сайту та створення веб-форм, до покращення SEO та додавання чату до сайту. Використання плагінів є життєво важливою частиною створення високоякісного сайту, тому обов'язково вивчіть, які саме підходять саме вам. Їхня установка не займе багато часу, а впоратися з цим завданням зможе навіть новачок у створенні сайтів.

Крок 4. Заповніть адміністративні сторінки сайту

Необхідно заповнити стандартні сторінки, такі як «Про нас», «Контакти», «Конфіденційність» та «Відмова від відповідальності». Вони розповідають потенційним клієнтам про ваш бізнес та захищають вас та відвідувачів вашого сайту.

Крок 5. Опублікування сайту.

Зрештою, настав час почати додавати контент і запускати ваш сайт. Використання WordPress для створення бізнес-сайту - це, безумовно, варіант зробити своїми руками. Це ідеально, якщо ви хочете повний творчий контроль і маєте технічні знання, щоб здійснити це. Ви заощадите гроші в порівнянні з використанням веб-дизайнера, і, маючи достатньо часу, зусиль та навичок, ви зможете створити ідеальний ресурс для свого бізнесу. Тепер настав час публікації сайту в інтернеті та його подальше просування в мережі.

Створення сайту на замовлення

Якщо ви шукаєте відповідь на питання "як швидко створити сайт", і у вас недостатньо досвіду в веб розробці, то в такому випадку вам знадобиться допомога з боку, а саме допомога фрілансера або веб-студії, які зроблять ваш сайт на замовлення, враховуючи все ваші вимоги.

Для того, щоб розуміти, який саме сайт вам потрібен, і скласти грамотне технічне завдання для розробника, для початку визначтеся, що це буде за сайт (інтернет магазин, односторінок, форум, блог, портфоліо та ін.), скільки приблизно сторінок у нього буде ( структура сайту), вимоги до дизайну, навігації, функціоналу сайту, це має бути самописний сайт або на CMS.

Ви можете знайти фрілансера на спеціальних сайтах, який розробить вам проект на замовлення, або ж зверніться до веб-студії, де працюють багато фахівців у цій галузі і вони зроблять сайт під ключ, включаючи дизайн, розміщення на хостингу і, навіть, SEO оптимізацію. Вартість в такому разі буде вищою, але ви отримаєте готовий результат, який можна запускати у роботу.

Ціна на створення сайту залежить від типу сайту, його складності та від загальних розцінок конкретного спеціаліста чи веб-студії.

Скільки потрібно часу для створення сайту?

Чаc створення сайту залежить від різних речей. По-перше, це залежить від методу, який ви використовуєте для створення сайту.

За допомогою кодування: якщо ви є веб-розробником, ви можете повністю спроектувати свій сайт, використовуючи такі мови кодування, як HTML, CSS, JavaScript, PHP, .NET та інші. Але, якщо ви не програміст, то вам потрібно навчитися цього. Це займає кілька місяців чи років. У будь-якому випадку створення сайту за допомогою кодування займає більше часу.

Ви також можете найняти розробників або агентство, які зроблять сайт за вас, але це дорогий підхід.

Самостійне створення сайту за допомогою конструктора сайтів. Використовуйте доступні платформи конструкторів, і ви будете готові запустити свій сайт протягом кількох годин. Вони прості у використанні, а також набагато рентабельніші. Крім того, велике значення має тип сайту, який ви створюєте. Наприклад, за допомогою WordPress створення простого сайту блогу може зайняти від декількох годин до декількох днів. У той час, як повне настроювання складного робочого магазину електронної комерції займає від тижня до кількох місяців.

Навіщо потрібен домен і хостинг?

І так ми вже розібралися, як створити сайт з покроковою інструкцією. У будь-якому випадку незалежно від того, замовлятимете сайт у веб-розробника або робите його своїми руками, вам знадобиться хостинг і реєстрація доменного імені для роботи сайту в інтернеті.типи хостингу схема

Хостинг – це послуга для розміщення сайту на сервері та забезпечення його стабільної роботи в Мережі, домен – це унікальна назва сайту в інтернеті у вибраній доменній зоні. Ці дві послуги доповнюють одна одну, щоб ваш сайт був доступним в інтернеті для користувачів з будь-якого куточка світу та будь-якого пристрою. Тому, якщо вам потрібно запустити сайт у роботу, без домену та хостингу ніяк не обійтися. Зареєструвати ці послуги ви можете у хостинг-провайдера. При покупці послуги потрібно вибрати локацію сервера, панель управління та саму послугу (тарифний план).

Види хостингу – віртуальний хостинг, віртуальний приватний сервер, виділений сервер. Віртуальний хостинг – це найпростіша послуга, підійде для більшості CMS та конструкторів, для невеликих простих сайтів та блогів, лендингів. Віртуальний приватний сервер - частина віртуального сервера, що надається в оренду, гнучкіша послуга з широкими можливостями для налаштування та встановлення додаткового програмного забезпечення. Виділений сервер – послуга оренди сервера для розміщення великих та вимогливих проектів, сайтів, найдорожчий тип послуги. Його вибирають компанії або організації для розміщення сайтів, додатків, запуску різноманітних програм, а також для організації роботи віддалених робочих столів. Якщо вам також потрібна ізольованість і велика кількість ресурсів, ви можете замовити виділений сервер. Це буде набагато вигідніше, ніж ставити сервер у себе вдома чи на офісі. Колокейшн – послуга з розміщення власного сервера у ДЦ на обслуговування. Дорога послуга, але потрібна для окремих проектів, наприклад, для створення власного хостингу.

Реєстрація домену – це придбання унікального доменного імені у певній зоні для ідентифікації сайту в інтернеті. Зареєструвати домен може кожен бажаючий, ще до розробки сайту, ціна залежить від доменної зони. Доменні імена можуть бути міжнародними, тематичними, загальними. Якщо ви вирішили зареєструвати домен, спочатку необхідно підібрати вільне ім'я в відповідній зоні, а далі відправити заявку на реєстрацію.

Сподіваюся, що ми відповіли на ваше запитання “як створити веб-сайт”. Якщо вам потрібна додаткова інформація щодо розробки сайту на конструкторі або CMS, звертайтесь до технічної підтримки ГіперХост.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1