коментарів
Поділитися статтею:

Як визначити, на якому хостингу розміщено сайт?

31.03.2023 2449 на прочитання 10 хвилин

Іноді у кожного веб-фахівця або просто користувача сайту виникає бажання чи необхідність подивитися, на якому хостингу розміщено той чи інший сайт. Незалежно від причини, в даній статті розглянемо популярні способи дізнатися, який хостинг-провайдер вибрав онлайн проект, що вас цікавить. Наприклад, ви хочете дізнатися хостинг певного сайту, якщо вам подобається швидкість роботи сайту, і ви хочете такий же хостинг, якщо сайт порушує закон, надсилає набридливий спам, і ви хочете відправити на нього скаргу провайдеру.

Як дізнатися який хостинг у сайта? На практиці подібних методів визначення не так і мало, і кожен з них має свої переваги та недоліки.як визначити хостинг сайту

Як дізнатися хостинг сайту?

Дізнатися хостинг сайту можна з різних причин, наприклад, від відправки скарги на сайт до визначення якісного хостингу, якщо вам дуже сподобалася стабільна робота конкретного сайту. Для цього завдання є безліч способів, деякі з них більш достовірні, а деякі можуть визначити лише реєстратора домену або сервіс кешування, на який сайт спрямований. Але все ж таки ми розглянемо найнадійніші способи, як дізнатися хостинг сайту, а ви вже зможете вибрати найбільш підходящий з них або кілька. Все ж таки, щоб правильно визначити хостера, краще використати відразу кілька методів, тоді знайти відповідь на запит буде легше.

Отже, дізнатися хостинг сайту можна за допомогою:

- Перевірки NS записів домену сайту, для цього достатньо скористатися спеціальним сервісом whois, який покаже актуальні записи. Даний метод не завжди актуальний, так як сайт може бути спрямований на НР реєстратора або CDN, а розміщуватись на сторонньому хостингу.

- Виклик 403 або 404 сторінки помилки. Але, якщо сайт на популярній CMS, то цей метод покаже лише заглушку системи.

- За МХ записом для отримання інформації на поштових адресах.

- За допомогою Reverse DNS Lookup за IP адресою.

- За допомогою Traceroute можна максимально точно визначити дата центр розміщення, але це не гарантує визначення хостера.

- За допомогою спеціальних онлайн-сервісів.

Якщо спроби визначення хостингу не принесли успіху, ви можете безпосередньо написати в контакти сайту і запитати, який хостинг вони використовують. Малоймовірно, що вам дадуть відповідь, але все ж таки спробувати варто.

Якщо ви знайшли хостера, де розміщується сайт, то можете вже зв'язатися з ним. Зазвичай усі контакти хостера є у вкладці Контакти, ви можете написати емейл, у чат або зателефонувати за вказаним номером телефону. Якщо вам потрібно поскаржитися на певний сайт, то краще відразу надсилати письмову скаргу, зазвичай на сайті хостера є емейл, який починається з abuse@. Саме на цю пошту можна надіслати скаргу. Якщо ви шукали хостинг сайту, щоб перенести свій сайт на нові послуги, все ще простіше. Необхідно лише зробити замовлення послуги та починати перенесення даних.

Тепер розглянемо детальніше всі способи, як дізнатися про хостинг сайту.

Визначаємо NS-сервера хостинг-провайдера

Досить часто, особливо на класичному віртуальному хостингу, користувачі використовують нс-и хостера. За допомогою інструмента Whois визначити хостера буде просто, щоправда, клієнти VPS та виділених серверів найчастіше використовують власні NS-сервери, тому в такому разі цей метод не підійде. Але все ж таки деякі винятки є, наприклад, у ГіперХост клієнти ВВС/ВДС також можуть використовувати НС-записи провайдера.

Під час перевірки за допомогою Whois у спеціальному полі ви зможете побачити NS server запису цікавого сайту, ви побачите інформацію наступного формату:

Name server: DNS1.HYPERHOST.UA

Name server: DNS2.HYPERHOST.UA

Величезна база даних містить велику кількість інформації про власників доменів, IP адрес та їх діапазонів. За допомогою цього сервісу можна спробувати встановити хостинг-компанію. Але цей метод не можна назвати досить точним. Він несе багато непотрібної інформації, але працює у будь-якому випадку, оскільки дасть можливість визначити ДЦ.

Знаходимо помилку 403/404

Це досить специфічний метод перевірки хостингу сайту, та за допомогою нього також можна знайти хостинг сайту. Серйозні хостинг-провайдери сторінки помилок веб-сервера наповнюють даними компанії. У цьому випадку слід спробувати викликати таку сторінку помилки та переглянути надану інформацію.

Як перевага, цей метод має високу точність. Але не часто хостери ставлять заглушки-сторінки, якими можна визначити хостера. Крім того, CMS сайтів часто замінюють цю інформацію власною тощо. Тому цей метод слід використовувати у виняткових цілях для визначення хостера.

Визначення по MX запису

Скануємо доменне ім'я сайту за допомогою спеціального сервісу DNSChecker. Вибираємо тип MX і далі пошук. Далі ви отримаєте поштові адреси, які можна використовувати для подальшого визначення.

Скопіюйте одну адресу та вставте в рядок пошуку за типом запису А. Далі результат IP адреси вставте у спеціальний сервіс WhatIsMyIPAdress і в результаті дізнаєтеся, хто є власником адреси та відповідно хостинг-провайдером. Процес трохи тривалий, і слід заморочитися, але ви можете отримати точніший результат для визначення хостера, якщо інші методи не допомагають знайти інформацію.

За допомогою Reverse DNS Lookup

До будь-якої ІР-адреси можна присвоїти “домен”, використовуючи PTR запис у DNS-зоні. Таким чином багато хостинг-провайдерів дають серверам назви за замовчуванням, своєрідні доменні імена. Ці імена мають назви хостера, наприклад, server-name.hyperhost.com. За допомогою відомого всім ping можна це ім'я дізнатися. Крім цього, є багато безкоштовних сервісів для визначення Reverse DNS Lookup.

Можна також вручну пробити IP-сервера, а далі знайти власника, кому він належить. Для цього використовуйте команду в терміналі

nslookup ваш-домен.ком

Після зверніть увагу на останній рядок Address: 00.000.00.00

Ви отримаєте саме IP сервер, на якому розміщується сайт. Далі використовуйте послуги для визначення власника цієї адреси: RIPE NCC, APNIC, ARIN, AfriNIC або LACNIC.

За допомогою Traceroute

Цей метод використовує попередній метод і тісно пов'язаний з ним. По суті потрібно визначити за доменом останніх вузлів у трейсі назву хостера/датацентру, де розміщується сайт. Цей метод дасть результат, навіть якщо сайт розміщується на віртуальному виділеному сервері або дедіку.

Цей спосіб може зі 100% результатом визначити дата-центр, з меншою ймовірністю хостинг-провайдера, який надає свої послуги. Цю процедуру можна зробити за допомогою багатьох інтернет-сервісів. Але за часом цей метод вважається найдовшим.

Як знайти хостинг сайту - онлайн сервіси для перевірки

2ip.ua

За доменом дізнатися хостинг сайту можна за допомогою спеціального сервісу 2ip. Хоча сервіс не завжди досить точно показує результат, то все ж таки в більшості випадків він правильний. Крім хостингу можна визначити локацію IP, відстань до сервера, відвідуваність сайту.

cy-pr.com

Подивитися хостер можна також за допомогою онлайн сервісу cy-pr.com. Для цього потрібно запустити перевірку сайту, та окрім СЕО показників та помилок сайту, ви отримаєте інформацію про хостинг-провайдер, на якому даний сайт працює.
Максимально просто та зручно, особливо для новачків.

WIPmania

Визначити хостинг за доменом онлайн можна за допомогою спеціального плагіна - WIPmania для веб-браузера Firefox. Цей плагін слід встановлювати, коли ви постійно перевіряєте, на якому хостингу працюють сайти. Плагін економить час та зручний у використанні. Для Chrome є плагін аналог під назвою Who Is Hosting від hostadvice.com.

WordPress Theme Detector

Один із порівняно нових сервісів визначення хостингу сайту – WordPress Theme Detector. Просто введіть домен для перевірки та отримайте результат. Щоправда, у деяких випадках, якщо домен закритий за фаєрволом або сервісом CDN, ви не отримаєте актуальної інформації.

Сервісів та способів, як дізнатися хостинг сайту, існує дуже багато, як і методів їх реалізації. Більшість користувачів вибирають автоматичні сервіси перевірки, які у багатьох випадках показують правильний результат – хостера чи дата-центр (наприклад, сервіс 2ip.com.ua та інші). Тому, якщо ви хочете визначити хостинг-провайдера сайту, використовуйте один з описаних вище або перевіряйте за допомогою відразу декількох, щоб отримати більш точний результат.

Навіщо приховувати дані про домен?

У деяких випадках сервіси перевірки можуть не показати NS-сервера хостинг-провайдера, в цьому випадку власники доменів підключають спеціальні сервіси для приховування даних. Навіщо приховують дані про домен? Насамперед, для захисту від Ддос атак зловмисників і від того, щоб доступними у Whois даними не змогли скористатися шахраї. Наприклад, вони можуть вкрасти ваш домен сайту, займатися розсилкою спаму від вашого імені, отримавши доступ до вашого облікового запису і т.д.

Для приховання контактних даних домену використовується спеціальна послуга Privacy Protection, яку ви можете запросити у реєстратора домену. Вона оплачується одноразово і продовжується при продовженні доменного імені, що підключається моментально.

Також можна підключити додатковий сервіс від Cloudflare, який допоможе приховати IP-адресу сервера. Навіть мінімального тарифу CDN достатньо для приховання даних власника домену. Для підключення даного сервісу потрібно буде лише змінити NS записи домену на запропоновані, інше за вас зробить технічна підтримка хостера.

Який хостинг для сайту кращий?

Сподіваюся, з усіх вище запропонованих способів ви знайшли найбільш підходящий для того, щоб подивитися хостинг сайту, який вам цікавий. Але, якщо ви цікавилися цим хостингом тільки заради того, щоб підібрати хостинг для свого особистого сайту, тоді вибір краще робити, виходячи з певних критеріїв якісного та професійного хостингу. Наприклад:

- професійна технічна підтримка, яка працює цілодобово;

- високий показник uptime хостинг серверів;

- вибір тарифного плану та гнучкість по зміні послуги у разі потреби;

- швидка робота серверів, яка забезпечена SSD дисками та сучасними технологіями;

- зручна панель управління;

- можливості тестування послуги та повернення коштів;

- вартість;

- наявність надійної системи бекапів та безпека зберігання даних;

- вибір локації, ОС, віртуалізації та можливість замовлення додаткових послуг, наприклад, реєстрація домену, безкоштовний або платний SSL, резервне копіювання, CDN, конструктор сайтів та ін.

Цілий комплекс критеріїв дозволяє визначити стабільність та надійність хостера. Підібрати найкращу послугу вам допоможе наступна стаття у нашому блозі:


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3