коментарів
Поділитися статтею:

Хто надає хостинг?

31.03.2023 807 на прочитання 8 хвилин

Хостинг - це сервіс з розміщення сайтів, програм на сервері хостинг-провайдера. Користувачу в оренду надається частина сервера, залежно від типу послугу можна замовити віртуальний хостинг (загальний хостинг), приватний віртуальний сервер (VPS/VDS), виділений сервер. Хостинг можна замовити на сайті хостинг-провайдерів, яких називають хостерами або хостинг компаніями. Сервіс хостингу надають хостинг-провайдери.

hosting server

Хто такий хостинг-провайдер?

Хостинг провайдер - це компанія, яка надає послуги хостингу, включаючи віртуальний хостинг, віртуальні сервери, а також виділені сервери. Не всі компанії надають повний спектр цих послуг, часто можна зустріти хостерів, які спеціалізуються на наданні лише однієї чи кількох послуг хостингу. Також, крім базових послуг хостингу, хостери можуть пропонувати послуги реселлінгу (для перепродажу хостингу), колокейшн (розміщення власного сервера клієнта в дата центру хостера), а також додаткові послуги. Наприклад, хостери часто пропонують комплексно до хостингу послугу реєстрації домену або SSL сертифіката. При цьому сам хостер може не бути реєстратором, а лише посередником між клієнтами та реєстраторами, але ціни у хостера на домени будуть нижчими, оскільки реєстратори імен надають для хостерів спеціальні умови для реєстрації доменів.

Хостинг-провайдери також надають послуги резервного копіювання, адміністрування серверів, конструктори сайтів. Спектр послуг залежить від вибраного хостера.

Хостинг компанія - це місце, де ви можете орендувати все необхідне для роботи вашого сайту або програми, а також для вирішення всіх завдань, пов'язаних із серверним обладнанням.

Хостинг провайдери також пропонують клієнтам технічну підтримку, це означає, що компанія має технічних фахівців, які налаштовують сервери і, в разі потреби, можуть допомогти клієнту з розміщенням сайту на хостингу. У більшості випадків стандартні роботи з хостингу безкоштовні, але за деякі роботи може вилучатися додаткова оплата на погодинній основі.

Послуги хостинг-провайдерів

Розглянемо детально перелік послуг, які надають хостинг-провайдери, і для чого ці послуги необхідні.

послуги хостерів

Віртуальний або загальний хостинг - це найпростіша послуга хостингу, де користувачеві надається місце на сервері з встановленим ПЗ. Також для роботи з послугою є панель керування хостингу із простим меню. Працювати з віртуальним хостингом може кожен охочий, на хостингу можна розмістити сайт чи скрипт. Найчастіше віртуальний хостинг вибирають користувачі-початківці або власники простих невибагливих до ПЗ проектів. Це найдешевша послуга, мінімальний пакет може коштувати лише 1 долар на місяць.

VPS/VDS - віртуальний приватний чи віртуальний виділений сервер, частина фізичного сервера у найм. Це також послуга хостингу, але з більш широкими можливостями для роботи. Даний тип сервера підходить для сайтів, програм, запуску програм різного роду. Для користувача надається root доступ, а це означає, що ви можете встановлювати будь-яке програмне забезпечення, встановлювати заново сервер, перезавантажувати його. Також при замовленні ви можете вибрати спосіб віртуалізації сервера, операційну систему, панель керування, кількість додаткових IP. Кожен віртуальний сервер має свій унікальний IP, який належить тільки власнику цього сервера.

VPS/VDS вибирають для вирішення різноманітних завдань, але і для сайтів він також незамінний. Якщо у вас інтернет магазин, форум, сайт, який вимагає встановлення дод. ПЗ, то вам потрібний саме віртуальний сервер, він же VPS/VDS хостинг. У порівнянні з віртуальним хостингом, ця послуга коштує дорожче, але це обумовлено можливостями та незалежністю віртуальної машини.

Виділений сервер – послуга хостингу, весь виділений фізичний сервер, який надається в оренду одному користувачеві. Це дорога послуга, яка надає повний доступ до серверної машини та дозволяє налаштувати будь-який необхідний функціонал та встановлювати своє програмне забезпечення. Ви також можете вибрати ОС, панель керування за необхідності, кількість додаткових IP.

Даний тип послуги часто вибирають для продуктивних сайтів, яким потрібно багато ресурсів сервера і які мають велику кількість користувачів онлайн. Також виділений сервер купують до роботи баз даних, поштових сервісів, налаштування віддалених робочих столів, зберігання великих обсягів інформації. Загалом виділений сервер може використовуватись практично під усі завдання користувача сервера. Виділені сервери в оренду також надають хостинг-провайдери. При замовленні у вас є можливість вибрати локацію дата центру, в якому буде встановлено сервер. Деякі провайдери надають базову технічну підтримку до послуги безкоштовно, так само, як і для віртуального хостингу та ВВС.

Реселлінг – послуга для перепродажу хостингу. Якщо ви власник веб-студії, веб-майстр або просто вирішили стати хостером, то за допомогою реселінгу зможете перепродавати послуги своїм клієнтам за власною ціною. При цьому клієнти не знатимуть, на серверах якої компанії розміщені їхні сайти. Послуга досить проста, є спеціальна панель управління, яка дозволяє розподіляти ресурси сервера між клієнтами і таким чином створювати для них тарифи. Тому, якщо ви вирішили відкрити свій хостинг, то краще почати з реселінгу з мінімальними вкладеннями.

Колокейшн - послуга хостингу на власному сервері клієнта, який встановлений та підключений до цілодобового харчування у центрі хостера. Ця послуга не дуже популярна, тому що мало хто хоче окремо купувати серверне залізо та відправляти його на установку в дата центр. Часто колокейшн вибирають саме компанії, які не хочуть ставити сервер на території підприємства та стежити за цілодобовою доступністю. Сьогодні мало хостерів пропонують цю послугу, і найкраще звертатись безпосередньо в дата центр вашого міста, щоб поставити сервер на колокейшн.

Додаткові послуги хостинг провайдера – це реєстрація доменних імен, SSL сертифікатів, системне адміністрування, послуги бекапів, конструктори сайтів тощо. Кожен хостер може мати свій набір додаткових послуг, залежно від того, що саме ви шукаєте.

Реєстрація домену дозволяє купити домен разом із хостингом в одній компанії. Часто хостери пропонують акційні пропозиції – домен у подарунок хостингу. Наприклад, ви купуєте хостинг на півроку та домен на перший рік реєстрації отримуєте безкоштовно.

SSL сертифікат забезпечує надійне з'єднання https. Є платні та безкоштовні сертифікати, їх можна підключити до хостера. Вартість сертифіката SSL залежить від типу сертифіката, вибрати можна на сайті провайдера.

Послуга бекапа - це спеціальна послуга, де користувач надає місце на сервері з можливістю налаштування системи копіювання. Цей сервіс підходить всім, кому важливі дані, що зберігаються на основній послузі хостингу. Додаткове резервне копіювання гарантує збереження всіх даних у непередбаченій ситуації, наприклад, якщо ваш обліковий запис зламали та вкрали сайт.

Адміністрування серверів – це послуга технічної підтримки фахівців у разі потреби налаштування сервера. Для деяких завдань ви можете скористатися технічною підтримкою хостера безкоштовно, але, якщо вам потрібне рішення специфічного нестандартного завдання, то ви можете замовити послугу адміністрування.

Конструктор сайтів - спеціальне програмне забезпечення, встановлене на сервер хостера, за допомогою якого користувач хостингу може зробити сайт з панелі керування і надалі його редагувати. Якщо у вас немає сайту, то він дуже потрібен, а коштів на розробку немає, ви можете зробити простий сайт своїми руками на конструкторі сайту хостера. Ця послуга є не у всіх провайдерів, але, якщо вона включена вже у тариф, то це чудовий спосіб зробити свій сайт самостійно та при цьому безкоштовно. Оплата здійснюється лише за хостинг та реєстрацію домену.

Якщо у вас немає сайту, то він дуже потрібен, а коштів на розробку немає, ви можете зробити простий сайт своїми руками на конструкторі сайту хостера.

Як вибрати хостера?

Вам потрібний хостинг? Тоді настав час вибрати хостера для розміщення сайту.

Вибирати хостинг слід, насамперед, із параметрів та ресурсів сервера (хостингу), які потрібні для роботи вашого проекту. Слід враховувати кількість дисків, ОЗП, ядер процесора, а також підтримки необхідного ПЗ. Але, крім цього, слід звертати увагу на наступні критерії хостинг провайдера:

✓ Сучасне обладнання та гнучкі тарифи.

✓ Цілодобова технічна підтримка користувачів із зручними каналами зв'язку.

✓ Регулярне резервне копіювання даних на окремий сервер.

✓ Вибір локації сервера та панелі керування за потреби.

✓ Тестовий період та можливості повернення коштів за потреби.

✓ Висока доступність серверів та позитивні відгуки від інших користувачів.

✓ Тривала робота хостера в даній сфері та широкий спектр послуг, які забезпечують якісну роботу вашого сайту в мережі.

✓ Послуга безкоштовного перенесення сайту на сервера хостинг провайдера.

✓ Знижки при оплаті на тривалі періоди, можливість підписання офіційного договору та отримання акту виконаних робіт (для юридичних осіб).

Фактично таких критеріїв вибору може бути дуже багато, залежно від типу вашого проекту. Якщо ви сумніваєтеся, то спочатку замовте послугу на тест, щоб перевірити, чи підходить вона для вашого завдання. Якщо потрібна консультація, звертайтеся до технічного відділу хостинг компанії, та фахівці допоможуть вам підібрати хостинг для вашого сайту чи будь-якого іншого проекту.

Купити хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3