коментарів
Поділитися статтею:

Як хостити свій сайт?

26.05.2023 650 на прочитання 5 хвилин

Що таке хостинг сайтів?

Хостинг сайтів – це спеціалізована послуга для розміщення сайту на сервері та подальшої його доступності для відвідувачів з Інтернету. Хостинг сайтів може бути віртуальним, VPS або виділеним сервером. Залежно від вашого сайту, його характеристик, програмного забезпечення, що використовується, вам може знадобитися різний хостинг. Якщо віртуальний загальний хостинг підходить для невибагливих і простих сайтів, наприклад, візиток, блогів, "легких" інтернет магазинів, то для сайтів складніше може знадобитися VPS або оренда виділеного сервера.

Щоб замовити правильну послугу хостингу, потрібно, насамперед, знати характеристики свого сайту, скільки ресурсів йому необхідно для повноцінної роботи, а також, яке ПЗ має бути встановлене на сервері, щоб сайт працював. Вибрати послугу допоможе тестовий період хостингу, який надають більшість хостинг-провайдерів. Тест нічим не відрізняється від платного періоду, наприклад, у компанії ГіперХост. Після активації послуги ви можете завантажити файли сайту на хостинг та перевірити їхню роботу в глобальній мережі. Розглянемо основні етапи роботи користувача з хостингом.

Хостинг сайтів – це спеціалізована послуга для розміщення сайту на сервері та подальшої його доступності для відвідувачів з Інтернету.

як хостити свій сайт

Text

Кому потрібний хостинг?

Хостинг може знадобитись у багатьох випадках, якщо ви хочете працювати в інтернеті.

Хостинг потрібен тим, хто хоче розмістити свій сайт або програму в інтернеті та зробити його доступним для користувачів. Хостинг-провайдер надає серверний простір для розміщення файлів сайту, баз даних та інших ресурсів, а також забезпечує доступ до цих ресурсів через Інтернет.

Хостинг може бути потрібний як приватним особам, так і бізнесам. Наприклад, приватний користувач може використовувати хостинг для створення свого блогу або особистого сайту, а компанія може розмістити на хостингу свій корпоративний сайт, інтернет-магазин або програму.

Хостинг також може бути потрібний тим, хто розробляє сайти або програми для інших людей або компаній. У цьому випадку розробник може використовувати хостинг для демонстрації та тестування своїх проектів перед їх запуском у робочому середовищі.

Крім того, хостинг може бути корисним тим, хто хоче створити власний сервер для зберігання та обробки даних, доступних через Інтернет. Це може бути, наприклад, сервер для зберігання та обробки даних, що використовуються у наукових дослідженнях або для виконання завдань, пов'язаних із штучним інтелектом та машинним навчанням, поштовий сервер.

Сьогодні також популярні конструктори сайтів на хостингу. Тобто, якщо у вас ще немає власного сайту, ви можете самостійно його створити на конструкторі сайтів, який вбудований в послугу хостингу. Для цього необхідно зареєструвати домен, вибрати послугу хостингу, зробити замовлення і все готово. Безпосередньо з панелі керування хостингом доступний конструктор сайтів із шаблонами, за якими ви можете зробити свій невеликий сайт, і вже за кілька годин він буде доступний в інтернеті для відвідувачів. У такому разі хостинг потрібен також тим, хто тільки починає і готовий витратити час на власну розробку сайту. Інструкції по роботі з конструктором сайтів від ГіперХосту за посиланням на блозі компанії.

Як захостити сайт?

Щоб захостити сайт, необхідно виконати кілька кроків:

Зареєструвати доменне ім'я: це унікальне ім'я, яке використовуватиметься для доступу до вашого сайту в Інтернеті. Ви можете зареєструвати доменне ім'я на одному з багатьох сайтів, що надають таку послугу, наприклад, тут.

Вибрати хостинг: це сервіс, який дозволяє розміщувати ваш сайт на сервері, який завжди є доступним в Інтернеті. Ви можете вибрати один з багатьох хостинг-провайдерів, наприклад, в ГіперХост. При виборі хостингу зверніть увагу на його функціональність, продуктивність та надійність, вартість. Існують різні типи послуг, залежно від вимог сайту: віртуальний хостинг, безлімітний хостинг, віртуальний сервер, виділений сервер, реселінг.

Обрати хостинг

Налаштувати DNS: після того, як ви зареєстрували доменне ім'я та вибрали хостинг, вам необхідно налаштувати DNS (Domain Name System) для свого домену. DNS дозволяє прив'язати ваше доменне ім'я до IP-адреси сервера хостингу, на якому буде розміщено ваш сайт (Час оновлення ДНС може тривати до 72 годин). Якщо ваш домен та хостинг зареєстрований в однієї компанії, це робити не потрібно.

Завантажити файли сайту: після налаштування DNS можна завантажити файли вашого сайту на сервер хостингу. Зазвичай це робиться за допомогою FTP (File Transfer Protocol) або через файловий менеджер, який надається хостинг-провайдером. Також можна скористатися доступом SSH, який зазвичай надається за умовчанням на VPS.

Перевірити роботу сайту: після того, як файли сайту завантажені на сервер, ви можете перевірити роботу вашого сайту, перейшовши по домену в браузері.

Якщо у вас немає досвіду завантаження сайту на хостинг, ви можете звернутися в технічну підтримку хостера, і вони допоможуть розмістити і налаштувати ваш сайт на сервері.

Також скористайтесь інструкцією щодо розміщення сайту на сервері в компанії ГіперХост:


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1