коментарів
Поділитися статтею:

Зміна SSH вітання

18.03.2021 418 на прочитання 2 хвилини

Після вдалого підключення до сервера по SSH, перше, що бачить користувач, це SSH вітання, яке містить у собі інформацію про систему, ядро, ліцензійну угоду та інше. Досить буде прочитати його один раз для ознайомлення, і після, за бажанням, можна замінити ці дані на щось інше.

Часто у вітання додають:

  • важливу інформацію для інших користувачів про налаштування системи; попередження, завдання, нагадування і т.д.;
  • відображення статистики про використані ресурси сервера;
  • креативний банер або малюнок.

Текстовий банер / зображення

За виведення стандартного привітання відповідає файл /etc/motd, де міститься текст, який ми бачимо після логіна. Щоб замінити його, потрібно відредагувати наповнення файлу /etc/motd.

Першим кроком очищаємо файл /etc/motd командою:

cat/dev null> /etc motd

Другий крок - вставляти свій вміст в /etc/motd. Існує безліч різних утиліт та інструментів для створення консольної графіки. Знайти їх можна просто за запитом в браузері ASCII Text Generator - для текстових банерів і ASCII art Generator- для зображень. Все, що вам потрібно, скопіювати сформовану картинку інструментом і помістити в файл /etc/motd.

А тепер розберемо на прикладі, використовуючи утиліту figlet. Спочатку встановимо її на сервер через менеджер пакетів.Тут ви можете створити різні написи, використовуючи додаткові ключі, налаштувати розміщення тексту, розміри і т.д. Як варіант, вставити логотип своєї компанії, назву операційної системи сервера, назву сайту і т.д.

Створимо текстовий банер з написом "HyperHost" командою showfigfonts, вона покаже всі доступні шрифти для нашого банера. На виведенні отримаємо:

Вибираємо той, який сподобався найбільше, копіюємо його і вставляємо в файл через утиліту cat:

cat> /etc/motd

Аналогічно вставити ви можете будь-який текст або картинку.

Важлива інформація про сервер

Будь-яка інформація, яку необхідно виділити стосовно роботи сервера, часто в привітанні залишають коментарі про проведені роботи, щоб в майбутньому іншим адміністраторам було простіше розібратися в налаштуваннях сервера.

За тим же принципом додамо в файл  /etc/motd  бажаний текст.


Статистика використаних ресурсів

Розглянемо ще одну функцію, а саме відображення статистики ресурсів сервера. Зручна опція для моніторингу стану системи. Напевно, це один з найбільш корисних методів використання SSH вітання.

Тут вже потрібно використовувати файл /etc/profile.d/ssh_hello.sh. Щоб відобразити статистику, вставте в файл наступні рядки скрипта:

#!/bin/bash
echo
echo "Memory:"
free -h
echo
echo "Disk space:"
df -h /
echo

Ось, що матимемо в результаті:
Приємної роботи.


Close Screen
Maria Kholodnitska
Статей: 187
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0