коментарів
Поділитися статтею:

17 альтернативних пошукових систем і оптимізація сайту для них

16.09.2020 1902 на прочитання 10 хвилин

Не доводиться сумніватися в тому, що Google є домінуючою пошуковою системою для користувачів Інтернету в більшості частин світу. Недавні дослідження показують, що Google займає 88% ринку пошукових запитів з комп'ютерів і мобільних пристроїв в США, і немає ніяких ознак того, що це зміниться. При такому рівні частки ринку щомиті виконується близько 70 000 запитів, 5 мільярдів запитів щодня і 2 трильйони запитів на рік в Google. Це божевільні цифри і вражаюча статистика.

Але нічого не обходиться без ризиків. Інтернет-користувачі все краще розуміють, як Google відстежує і використовує ваші дані для обміну з рекламодавцями, а це означає, що дехто вважають за краще використовувати більш приватні альтернативні пошукові системи.

Також існують спеціальні пошукові системи і платформи такі, як YouTube і GIPHY, які здійснюють пошук по конкретному типу запитів, далі розглянемо основні пошукові системи у напрямку їх роботи.

Пошукові системи - гіганти

Bing

Не можна заперечувати те, що Bing відстає від Google за кількістю користувачів, що взаємодіють з платформою, оскільки в даний час йому належить трохи менше 7% пошукового ринку. Він пропонує ті ж основні функції, що і Google.

Але є і більш просунуті функції, які ми недооцінюємо. Bing пропонує набагато більш візуальний підхід до пошуку. На його домашній сторінці переважають зображення і відео, а також він надає розширені функції такі,як прогнози машинного навчання для таких речей, як спортивні результати і вибори.

Його пошук зображень набагато кращий, ніж у Google, і він має інтелект виявлення об'єктів в рамках функції пошуку зображень. Ви також можете зберігати пошукові запити, як «колекції», що спростить повернення до пошуку пізніше. Bing - лідируюча пошукова система, коли справа стосується пошуку зображень.bing-search

 

Yahoo

Yahoo раніше була однією з найзначніших пошукових систем в світі; зараз їй належить трохи менше 3,5% ринку.

Yahoo,як і раніше, є третьою за величиною пошуковою системою в США. Результати пошуку Yahoo трохи схожі на Bing (що, можливо, не дивно, оскільки Bing підтримує їх), але вони не такі привабливі. Однак користувачі припускають, що ця платформа - кращий вибір при пошуку послуг в області новин, спорту та фінансів.yahoo

 

Конфіденційні пошукові системи

Не так давно відбулося помітне зростання числа пошукових систем, які ставлять конфіденційність на перше місце. Ось кілька альтернативних пошукових систем, орієнтованих на конфіденційність:

DuckDuckGo

Незважаючи на те, що популярність DuckDuckGo останнім часом зросла, вона, як і раніше, займає лише близько 1,5% ринку пошуку.

DuckDuckGo вважається однією з кращих пошукових систем для приватного перегляду, і саме з цієї причини вона завоювала частку ринку в останні роки. Система не збирає ніяких даних про ваших пошукових запитах або про вашу особисту інформацію, і це вже одна з основних причин недавнього сплеску популярності.duckduckgo

Startpage

Startpage.com заявляє, що вони найбільш закрита пошукова система в світі.

Заяви Startpage підкріплені їх політикою відсутності ведення журналів відвідання. Політика відсутності журналів означає, що пошукова система не знає, хто їх користувачі; вони не зберігають IP-адреси користувачів, що виконують пошук, і не зберігають файли cookie для відстеження. Якщо ви просто шукаєте релевантні результати і впевнені, що конфіденційність понад усе, цей вибір для вас.startpage


Qwant

Qwant стверджує, що вони «поважають вашу конфіденційність», і це ще один надійний варіант для тих, хто шукає справжню альтернативу Google.

На відміну від деяких інших пошукових систем, орієнтованих на конфіденційність, Qwant використовує свій механізм індексування в поєднанні з результатами Bing, щоб підкреслити необхідність уникати персоналізації результатів пошуку. Оскільки ця пошукова система базується в Парижі, важливо знати, що європейські закони про захист конфіденційності зазвичай набагато суворіше, ніж в інших місцях в світі, наприклад, в США.qwant


Swisscows

Swisscows - ще одна європейська пошукова система, що приділяє велику увагу конфіденційності своїх користувачів. Вони просувають себе на основі трьох основних принципах, які роблять їх відмінною альтернативою Google і іншим:

- Вони не зберігають ваші дані

- Вони надають великого значення утриманню для сімейного перегляду

- Вони створили інноваційну пошукову систему

Дозвіл дітям переглядати веб-сторінки - це турбота багатьох батьків, і Swisscows прагне створити пошукову систему, яка є безпечним середовищем для всієї родини.swisscows

Search Encrypt

На перший погляд Search Encrypt дуже схожий на Google, і це не так вже погано. Тут явно робиться наголос на тому, щоб змусити користувача шукати. Однак мета Search Encrypt - захистити вашу конфіденційність, виявляючи пошукові запити, які можуть бути відслідковані і прив'язані до вашої особистої інформації. Він перехоплює ці пошукові запити і перенаправляє їх в пошукову систему Search Encrypt з поліпшеною конфіденційністю, яка буде налаштована на вашу пошукову систему за замовчуванням.

На відміну від деяких альтернатив, він зберігає вашу історію протягом 30 хвилин.search encrypt


OneSearch

OneSearch - нова пошукова система від Verizon, рекламує шість основних функцій, орієнтованих на конфіденційність, на основі яких вони побудували свою пошукову систему:

    немає cookie

    немає відстеження користувачів

    немає історії пошуку

    чисті, невідфільтровані результати

    шифрування ключових слів

І це привабливий варіант, враховуючи, що материнська компанія Verizon також володіє Yahoo.onesearch


Благодійні пошукові системи

Якщо ви хочете внести свій внесок в підтримку великої справи при щоденному пошуку в Інтернеті, можливо, вам буде приємно почути, що існують благодійні пошукові системи, які роблять пожертвування кожен раз, коли ви виконуєте пошук. Ось деякі з них, на які варто звернути увагу:

Ekoru

Пошуки на ЕКОРА допомагають очистити наші океани. Ця благодійна пошукова система починає набирати обертів, оскільки світ все більше усвідомлює збиток, який ми наносимо нашим морям і океанам. ЕКОРА стверджує, що кожен пошук допомагає зібрати кошти для Big Blue Ocean Cleanup. Всі їх сервери працюють від гідроелектроенергії. Це по-справжньому етична пошукова система, і все продумано з урахуванням екологічного підходу.

Ekoru також можна віднести до категорії альтернативи Google, як пошукової системи, орієнтованої на конфіденційність. Їх прагнення шифрувати всі дані і не зберігати ваші пошукові запити на своїх серверах - ще один плюс цієї екологічної пошукової системи.ecoru


Ecosia

Хоча Ecosia займає всього 0,13% пошукового ринку США, популярність швидко зростає. Їх мета - сприяти позитивним змінам навколишнього середовища і використовувати свої доходи для посадки дерев по всьому світу.

Bing підтримує результати пошуку на Ecosia, тому ви, як і раніше, будете отримувати відмінні можливості пошуку від системи Bing. Ecosia також пишається своєю конфіденційністю, користувачі можуть відключити відстеження. Популярність Ecosia також зростає; в даний час налічується більше 15 мільйонів активних користувачів, і вони допомогли посадити понад 100 мільйонів дерев за допомогою пошукової системи.ecosia


Пошукові системи для пошуку конкретних форматів

Всі ці сервіси ви раніше вже використовували, тому ми просто про них нагадаємо.

YouTube - всім відомий ресурс для пошуку відео.

Unsplash - сервіс для пошуку якісних фото і зображень.

Slideshare - використовується для пошуку презентацій з надихаючим контентом.

Creative Commons Search - дозволяє знайти контент, який можна повторно використовувати або навіть змінити.

Listen Notes - використовується для пошуку підкастів.

GIPHY - сервіс з великою кількістю гіфок на будь-яку тематику.

Wiki.com - ідеальне місце для пошуку інформації в Вікіпедії і в інших енциклопедіях та вікі-сайтах.

Оптимізація вашого сайту для альтернативних пошукових систем

Отже, що ви повинні робити по-іншому, щоб отримати рейтинг в цих альтернативних пошукових системах в порівнянні з рейтингом в Google?

Чесна відповідь на це питання - знайти час, щоб зрозуміти, як працює кожна пошукова система і чим вона відрізняється від Google. Для пошукових систем, орієнтованих на конкретний формат, вам необхідно знати, як працюють їхні алгоритми, враховуючи, що вони не є прямою альтернативою Google. При правильній оптимізації для інших форматів пошукових систем ви отримаєте кращі результати і отримаєте більш релевантний трафік.

Насправді все зводиться до Google або Bing, за винятком, мабуть, DuckDuckGo, враховуючи, що більшість з них використовують результати одного з основних пошукових гігантів для створення власних списків (включаючи Yahoo).

Більшість пошукових систем використовують результати одного з основних пошукових гігантів для створення власних списків (наприклад, Google, Bing або Yahoo). Однак серед великих пошукових гігантів є протистояння: Google проти Bing. Щоб правильно оптимізувати для Google і Bing, вам потрібно зосередитися на відмінностях між ними.

Ключові слова з точною відповідністю (в вашому домені, теги заголовків, теги H1 і URL-адреси) як і раніше надають більш значний вплив на рейтинг Bing, ніж Google. Тільки будьте обережні, не нашкодьте своїй видимості в Google, оптимізуючи Bing.

Bing відкрито говорить про те, як соціальні сигнали можуть впливати на пошуковий рейтинг: «Соціальні мережі відіграють важливу роль в сьогоднішніх зусиллях по високому ранжуванню в результатах пошуку. Найбільш очевидна роль, яку вони грають, - це вплив. Якщо ви впливові в суспільстві, це призводить до того, що ваші підписники широко розповсюджують вашу інформацію, що, в свою чергу, призводить до того, що Bing бачить ці позитивні сигнали. Ці позитивні сигнали можуть вплинути на органічний рейтинг в довгостроковій перспективі ».

Бінг любить ЗМІ. Використання привабливих зображень, відео та інших форматів на вашому сайті може допомогти збільшити видимість.

Хоча Google став найпопулярнішою пошуковою системою для більшості з нас, існують і інші альтернативні пошукові системи. Чи хочете ви знати, що ваші дані більш безпечні, хочете допомогти природі, переглядаючи веб-сторінки, або знайти певний тип результатів, не бійтеся відвідувати іншу пошукову систему - це може допомогти вам знайти те, що ви шукаєте.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2